Обява

Свий
Няма добавени обяви.

шпиндел за струг ц10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • шпиндел за струг ц10

    Здравейте колеги стругаро-фрезисти! Нов съм във форума и прегледах голяма част от темите за металообработване. Четейки ви, имам позабравеното чувство, че слушам разговорите между колегите ми от цеха, в който работех преди двадесетина години.Много приятно чувство, повярвайте! От Бяла Слатина съм.
    Преди около седмица се сдобих със собствен струг-ц10.Модела е доста стар, защото окачването на универсала е байонетен тип с гайка.Не знам и къде е произведен,понеже няма никаква табела по него, но имам съмнение, че е в Пазарджик, защото от този район го закупих.Не ми харесва този начин на закрепване на универсала, а и вътрешният диаметър на шпиндела е 54 мм, та искам да ви помоля за малко информация, ако я имате.
    Съвместими ли са по-новите модели шпиндели с метричен конус и по-голям вътрешен диаметър със шпиндела на струга, който имам.Иначе казано, ако намеря втора ръка шпиндел от по-нов модел ц10, ще мога ли да подменя стария?

  • #2
    От: шпиндел за струг ц10

    Тази операция ако е правена и се прави някъде това е ЗРММ Враца .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: шпиндел за струг ц10

      Благодаря ти sek.1 !

      Коментар


      • #4
        От: шпиндел за струг ц10

        За да не отварям нова тема, ще попитам в тази.
        Протече ми масло от скоростната кутия на струга между капачката и предния край(от страната на универсала) на шпиндела.Това се получава при почти всякакви обороти.Във вътрешния диаметър на въпросната капачка не е поставен семеринг, а има обработени две каналчета, които обират маслото, центробежно изхвърлено от външният диаметър на шпиндела и през две отворчета в долния и край го връщат обратно в скоростната кутия.На самия шпиндел, след двуредовия радиален лагер е монтирана къса втулка с външен диаметър във формата на конус.Тази втулка е предвидена да се премества аксиално по шпиндела чрез гайка, чиито заден край излиза навън от корпуса на капачката и има обработени шлици за секторен ключ.
        Питането ми е-как се регулира този възел, така че да прекратя теча на масло.Благодаря ви предварително.

        Коментар


        • #5
          От: шпиндел за струг ц10

          Намерих отговор на своя въпрос и го споделям тук, за да помогна на някого евентуално.При свалянето на капака на скоростната кутия на струга съм притиснал с него тръбичката за смазване на предния лагер така, че края и съм го насочил директно в лагера.По този начин съм насочил целия дебит на маслото, излизащо от нея към лагера и маслоотражателният възел не смогва да върне всичкото масло в скоростната кутия.Едно малко изкривяване на въпросната тръбичка реши проблема така, че хем лагера се смазва, хем маслото не излиза навън.

          Коментар


          • #6
            От: шпиндел за струг ц10

            Търся да закупя от някого 3-4 броя дискчета и пружинки за съединител на струг Ц10 или Ц13, които са еднакви-Sigma5. Продават се цели съединители, но не ми се дават толкова пари, при условие, че мога да постегна стария. Предварително благодаря на желаещите да помогнат.

            Коментар


            • #7
              От: шпиндел за струг ц10

              Пиши от къде си и някакъв телефон.

              Коментар


              • #8
                От: шпиндел за струг ц10

                От Бяла Слатина съм и номера на мобила ми е-0879424564.

                Коментар


                • #9
                  От: шпиндел за струг ц10

                  Ще уредим нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: шпиндел за струг ц10

                    Искам да благодаря публично на Валкиса за оказаното съдействие. Доволен съм много и се радвам, че има такива колеги.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X