Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
    Мисля че напречното ми подаване е добре,проблема е че не мога да заточвам ножа,как ли не пробвах но резултата е противоречив и за това искам да е с пластина за да си спестя главоболието.
    Е,аз подчертах "правилно заточен".Не е кой-знае каква философия,но си иска "ръчички",шмиргел и да ти е ясно какво трябва да постигнеш след облаци прах и чакъл.Има доста писано из форума,има и снимков материял.Най-образно ножът трябва да изглежда като трапец,гледан челно(откъм режещата част) и от горе гледан от ножодържача.Горният режещ ръб трябва да е равен по продължението на ножа.При така заточен профил,не се налага да местиш странично и да "освобождаваш" ножа,просто си подаваш само напред.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Гледах снимки тук и така и се опитвам да го заточа но не се получава,може би с времето ще свикна но до тогава ми трябва такъв със сменяема пластина. Като гледам снимката на колегата sparky колко гладко е струговано и се кефя,при мен все замазва материала работя с български ножове със сменяеми пластини и взех да си мисля че пластините ми не стават или ножовете са калпави.

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        1. с българска пластина забрави да направиш нещо подобно върху мек материал. Дори с пластина с друга геометрия на същтаа фирма трябва да и докараш режима за да се получи каквото се получава. Разнообразието от пластини и геометрии е много голямо и всяка се ползва за нещо конкретно. Конкретната от снимката е финишна и що-годе универсална. Същия финиш се получава и на алуминий и неръждавейка. Материала на пластината е 4225 - също що-годе универсален по номенклатурата на Sandvik.

        2. моите български държачи си стоят в шкафа. Разликата спрямо Sandvik е от тука до небето. Често и наклона им не е номиналния - зависи от кого си ги купил и как са изнесени от склада - дали като брак, дали "по втория начин", или официално.

        Да, български пластини се купуват едва ли не на килограм, държачите струват по 5-10 кинта по битаците, ама общо взето за каквото плащаш, това и получаваш. Имам и шепа български пластини - ползвам ги за хипер грубости, например да подравня ръба на нарязани с плазмата шайби от 10мм ламарина и от сорта.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Трябва малко любов към занаята,всеки прост видиран нож,примерно Р-30 може да направи този финиш,но си иска подходящо заточване и режим на работа.Най-лесно е да си вземеш със сменяеми пластини,но се губи тръпката да го направиш сам и да го накараш да работи както ти искаш.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Трябва малко любов към занаята,всеки прост видиран нож,примерно Р-30 може да направи този финиш,но си иска подходящо заточване и режим на работа.Най-лесно е да си вземеш със сменяеми пластини,но се губи тръпката да го направиш сам и да го накараш да работи както ти искаш.
            И аз съм на същото мнение имам български със сменяеми пластини ама вече не ги знам къде са. Запоявам си пластинки на основите и си ги точа както си знам. Тоест на око.
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Трябва малко любов към занаята,всеки прост видиран нож,примерно Р-30 може да направи този финиш,но си иска подходящо заточване и режим на работа.Най-лесно е да си вземеш със сменяеми пластини,но се губи тръпката да го направиш сам и да го накараш да работи както ти искаш.
              Любовта си е любов, обаче:

              1. Една пластина струва примерно 12лв. С 6 ръба. И имаш гарантирана геометрия която се държи по гарантиран начин в режима, в който я ползваш. Не се връзва като време за точене дори. Откак съм го купил ножа е едва с втората пластина, и то защото счупих една от недоглеждане. Ако не бях, щеше да е на вероятно на 4-тото или 5-тото ръбче на първата му. Когато крадеш от свободното си време, това има огромно значение - за мен инструмента е средство, а не цел. Това изобщо без да измерваме времето за точене, в пари - тогава сметката съвсем хич не излиза.

              2. Българския нож със запоена пластина, независимо от какъв материал е направен, той е много по-едрозърнест от материала на пластината, съответно не е толкова траен. За 3-4 острения на ножа със запоена пластина аз още ще съм на първото или най-много второто ръбче.

              3. Ножа със запоена пластина посмъртно не може да докара производителността на тоя, нито режимите му. Пластината е с няколко слоя покритие, по-твърдо от основния материал, който пък от своя страна е доста по-дребнозърнест и по-качествен от тоя на ножа със запоена такава. Дори да запоиш такава пластина върху нож, при остренето покритията изфирясват, даже ако са оцелели при запояването. Отделно дето при пластините разнообразието от материали и геометрии, невъзможни за постигане в домашни условия, е огромен.

              4. На всеки нож със запоена пластина височината на ръбчето е различна, след всяко заточване се мени, съответно след всяко точене трябва да му магериш подложните пластини, за да застане на център. Още загубено време. Въпросния държач, барабар с пластината, е с еднаква височина като всичките ми останали държачи (имам общо 5, заедно с тоя за рязане). Дори да махнем остренето от сметката, ако ми трябва нож с друга геометрия просто махам тоя и слагам другия на същите пластини и той си е на център. Нещата съвсем отекоха в посока нож със сменяема пластина.

              5. Вкаран в режим, отбиването е практичесни нулево, даже при големи стружки и ходове. Ще ми се да видя нож със запоена пластина, чиито базов материал е толкова качествен и така обработен термично, и който няма отбиване. Разликата е още по-очеизвадна при борщангата - поема поне двойна стружка и ход, при което се гъне над 3 пъти по-малко, сравнена с нож със запоена пластина. Преди да си я купя правех точно същото, на точно същия материал, с нож със запоена пластина, та сравнението е съвсем пряко - в единия случай прави купчина стружки и не се чува нищо освен леко съскане, в другия случай пиши и се гъне, и не се чисти като сменяемата, защото няма геометрия, дето да троши стружките и да ги отвежда на където трябва.

              6. Не на последно място - прясно-прясно от днес - след 3 часа почти непрекъсната работа, ножа и пластината можеха да се пипат с ръка. Вчера с борщангата - пак така. Стоманата е хромирана S355, която се маже доволно добре, за сметка на това повърхностния слой (тънко е хромирана) разкатава фамилийката на кобалтов нож. Точно хромираната със запоена пластина не съм пробвал, но при купчината тъмно сини стружки на еднакви парченца (което с острене - пак трудно), човек на пръв поглед очаква друго.

              ...и това всичкото при положение че работя без охлаждане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Колко стотни се оставят като външен и вътрешен диаметър за оста и леглото на лагер?

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                  Колко стотни се оставят като външен и вътрешен диаметър за оста и леглото на лагер?
                  Зависи от много неща. Големината на лагера, какъв е лагера, дали шийката на оста и леглото за лагера са от шлайф или от струг, натовареността на сглобката. От шлайф и след термообработка 2-3 стотни и на двата размера, от струг зависи от вида стомана и гладкостта на обработените повърхности, 4-5 стотни.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Благодаря.

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Намерих си вретено за фрезата фу251 на доста изгодна цена но нито аз нито продавача знаем за каква фреза е вретеното.В единия край е на исо40,оста му е 16мм а дължината е 400мм,знам че само по това описание ще е трудно да се каже но все пак ако някой може да помогне ще съм благодарен.Има ли различни видове вретена и кои от тях са най-разпространени за да могат да се намерят консумативи за тях? Всъщност имам и снимка на вретеното Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e029d379c8a32c722fe9d031dfec3bc7.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5736560
                      Последно редактирано от perdeee; 08-12-16, 22:52.

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Дължината не е важна. Важно е да имаш двете конзоли/опори за хобота, в които се върти. Има най-различни дължини вретена, и да, гнездото на FU251 е за ISO40, така че поне откъм тая част си ОК.

                        Ако има повече и цената наистина е изгодна, бих купил и аз едно. Драсни едно лично съобщение ако случая е такъв.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Това е от център,повечето саISO 40.Какви точно ти трябват.

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Това се ползва от рядко до никога .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              Незнам какво вретено ми трябва,не съм запознат но искам да опитам да нарежа шлици а и да го имам като окомплектовка за това искам компетентното ви мнение какво точно да търся а не да взема нещо което никога няма да ползвам. Ще съм благодарен за вашите препоръки.

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Освен вретено ти трябват и два люнета които се захващат на лястовичата опашка на тюлена . Преди това сваляш вертикалната глава . Много хамалогия и настройки . Долу горе така изглежда . Не е лесен тоя занаят . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5736584
                                Последно редактирано от sek.1; 09-12-16, 08:26.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X