Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Пробвах с индикатор в универсала и имаше 12 стотни отбиване в ляво,коригирах го след което сложих патрона с едно свредло и мерих на частта на опашката която стърчи от патрона и там има отклонение от 30 стотни също в ляво,поръчах си нов патрон да видим с него как ще е, когато пинолата "ако не бъркам името" на задното седло е изкарана до 80-90мм всичко е наред долу и горе няма отклонение но когато я изкарам 100 и повече милиметра започва да провисва надолу с около 15 стотни тези замервания ги правих на стегната ръчка която е отгоре на седлото. Опитах на готовите оси със пробити 2мм отвори да разпробия със 2,5мм и отвора става плътен и има съвсем малко биене но разликата е чувствителна от това което беше до сега.Слагах и хартия между мъртъв център и направен конус на заготовка в универсала и прави само дупчица между центрите,утре след работа ще сложа новия патрон и ще направя проби. Материала с който работя е ст45 а универсала ми има биене 4 стотни мерено с престъргана заготовка и след това обърната с обработената повърхност в универсала.
    Последно редактирано от perdeee; 18-01-17, 22:48.

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Този отвор фи 2 такава дълбочина ли ще има колкото вадиш пинолата 100 мм? Това е доста за 2 мм.
      Позволявам си да ти заостря вниманието върху казаното от ПЕТРОФФБГ:
      ///Ако външният диаметър позволява захващане в патронника на задното седло,след направен център пробвай да сложиш свредлото във универсала на шпиндела и пробий,///
      не го казва случайно.

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Даите идея как да захвана свредлото във универсала той хваща от 8мм а свредлото ми е 2мм,това което ми идва на ум е да сложа фтулка в шпиндела и на нея да сложа патронника.Отворите ще са с дълбочина около 20мм.

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Разпробий някое калбровано ф с 2мм и му направи вертикална резба 4 или 5мм.Пъхаш опашката на свредлото и с винта фиксираш против превъртане.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Има и още един по-скъп,но и по-универсален вариант :
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170119_111121-a.jpg
Прегледи:2
Размер:371.3 КБ
ID:5740549

            Малък универсал (примерно TOS80) .Той лови от 0,8мм до 16мм(влизащо в отвора на универсала).Или руски както е показаният на снимката от1мм до 20мм в отвора.Моят съм го докарал с биене 0,01мм и за дребни детайли е незаменим.Лови се в големият универсал , така че купирането към машината е за минутка.А съм правил жигльори навремето за карбуратори с отвори от 0,6 , 0,8 мм на същият С11МВ.Просто трябва търпение и остро сведло.Не питай как съм точил 0,8 бургийка ... . От три пъти ,веднъж стане и то с мнооого майни. Има ли желание и търпение, е и ръчица , всичко става!
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Между другото не е лошо с времето да си набавиш и направиш такова универсалче и за задното седло пък и за фрезата става.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0189.jpg
Прегледи:3
Размер:117.9 КБ
ID:5740550
              При нормална работа то е практически вечно и е в пъти по-практично от патронниците .Първото и третото от ляво на дясно, са за задното седло на струга .Четвъртото е за купиране в универсала , а второто е за фрезата (ползвам го рядко).Третото съм го правил през 87-ма ,като млад стругар и още го ползувам. Другите са купувани от битака с времето, когато е изпаднало нещо ново и евтино , защото в магазина са си цифра.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0183.jpg
Прегледи:1
Размер:424.8 КБ
ID:5740555
              Ето как седи на задното седло.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                За задното седло ми изпадна едно универсалче на мк5 и си го използвам редовно но хваща от 3мм,днес пристигна малкия патрон от 0-10 и довечера ще го пробвам. Имам и още две нови малки универсалчета но незнам дали ще се справя да им направя фланци със опашки.

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  И така,пробвах патрона но все става така че след направата на отвор на осите и захващане на свредло в него бие поне с милиметър че може и да е повече,правих пробно отвор първо с центрово свредло след тпва с 2мм а после с 2.5мм свредло,отвора става плътен но когато вкарам свредло в него пак бие поне с милиметър направо косата ми побеля,не мога да си обясня какво е това чудо,по показанията на индикатора всичко със задното седло е наред има 7 стотно отклонение надолу но на дали от това бие с над милиметър,незнам какво друго да направя или замеря.

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Пробвай с латун да компенсираш разликата.

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Премери дали скоростната кутия е успоредна с паралелите, а също и седлото.

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Детайла какъв е ? Може да има и по-лесен начин за обработка.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Как да премеря кутията и седлото? Стигнах до минимално биене което е в рамките на разумното,има какво още да се желае но се надявам да го постигна по един или друг начин. Нарязах заготовките на размер,разпробих ги,направих им центрови отвор в другия краи и ги обработих между два центъра при което се получи задоволителен резултат,е не е идеално но има голям напредък.

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            За ск кутия затягаш в универсала ф-55-60мм изнесено на 200-250мм и пускаш произволна стружка.За целта универсала трябва да е перфектен иначе ще тръпне в края.Хващаш един микрометър и мериш в двата края на заготовката,не трябва да има разлика в размерите.Ако има разминаване(получава се при среща на супорта със универсала),коргираш скоростната докато получиш еднакъв размер.За седлото вече знаеш.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              То седлото освен да е на център не е лошо да се провери дали е успоредно с паралелите, с индикатор на супорта плъзнат по пинолата например.

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                И аз "преместих" част от фреза;Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131545.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5741035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131604.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5741036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131628.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5741037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131647.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5741038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131706.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5741039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170125_131803.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5741040 това успях да "спася" от скрапа!
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X