Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Днес си взех ножове със сменяеми пластини и опитвах да струговам ст.45 на различни режими и обороти,най-добре се получи на 1400 оборота и най малкото подаване което мисля беше 0.09 на моя стуг при други по ниски обороти не става така гладко и лъскаво но ми се видяха доста тези 1400 оборота,голям шум и някак ме достраша да не се случи нещо,въпросът е нормално ли е да се работи на такива високи обороти,вие на какви режими на работа стуговате?

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Работата, ще те научи!
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        На 710макс,в много редки случаи за доуточняване на размер 1000.Редовно на 180 и 355.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Според мен много зависи от пластината, а също така и от периферната скорост.
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Може би наистина пластината има значение,на 710 а дори и 1000 става матово и леко грапаво а на 1400 става гладко и лъскаво като огледало само ме притесняват тези много високи обороти,не знам защо не се получава на по ниски обороти тази гладкост,къде ли бъркам?

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              И какъв е ножа и каква пластината, какъв е диаметъра на детайла? Докарал ли си я на център? Няколко снимки биха казали доста.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Ножовете са турски на Teknik i Vorgen MWLNR , диаметъра на който правих опити е ф40 ст45 ,ножа е на център само не знам какви точно са пластините трябва утре да погледна,маркови са и знам че са за стомана и неръждавеика но не знам точния модел в момента.Ще направя и снимки за по голяма яснота.
                Последно редактирано от perdeee; 17-12-16, 00:06.

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                  Ножовете са турски на Teknik i Vorgen MNLNR , диаметъра на който правих опити е ф40 ст45 ,ножа е на център само не знам какви точно са пластините трябва утре да погледна,маркови са и знам че са за стомана и неръждавеика но не знам точния модел в момента.Ще направя и снимки за по голяма яснота.
                  Сигурен ли си в това "MNLNR"? Да не е "MWLNR"?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Моя грешка да MWLNR, вслушах се в съвета ти и си взех такъв.

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      В спецификацията на пластината трябва да са описани параметрите на рязане - скорост и подаване
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Пластините са seco WNMG 080404

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          За мен в началото беше най-лесно с калкулатора на Сандвик. Но както каза колегата - работата ще те научи. И най-вече слушай машината.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                            Пластините са seco WNMG 080404
                            Това е марка, форма и размери на пластината, и сами по себе си, освен евентуално че въпросната пластина е финишна (защото завършва на 04, което е радиуса на ръба - 0.4мм), нищо повече не говорят. Има и материал и геометрия на режещия ръб, има ли стружкодробач и други подробности. Всичкото това може да се намери в сайта на производителя.

                            Ако да речем сравняваме с пластините, с които аз работя, то при 55 до 46мм стомана S355 ги работя на 355 до 500 оборота, стружка 1.5 до 2мм и подаване 0.18мм, при което повърхността остава блестяща, а стружките се трупат на купчина в тавата и са приблизително еднакви по размер. И пак има разлика между различните партиди обработван материал, нищо че ползвам такъв на един и същ производител и с един и същ размер.

                            таа, мисълта ми е че моята пластина би работила в същия режим на 400мм с нещо като 500 - 700 оборота.

                            Не на последно място - повечето пластини с радиус 0.4мм искат дълбочина на стружка поне въпросните 0.4мм, за да работят пълноценно. При описанието ти подозирам че в режима, в който ги вкарваш, работят повече на мачкане отколкото на рязане, и затова се получава лъскавостта. Но в тоя режим точността не винаги е добра, а пластината сдава бързо заради повишеното триене и нагряване.

                            Най-общо казано когато една пластина се вкара в режим, се случват 3 неща:
                            1 - съпротивлението при рязане е минимално
                            2 - отбиването е минимално до липсващо - това най-просто казано означава че ако без да пипаш напречния винт минеш един детайл няколко пъти и в двете посоки, пластината ще "пипа" детайла само при първото минаване, а после при повтарянето няма да го пипа или изобщо или ще сваля само някакви миниатютни части от десетата, примерно не повече от 1 стотна.
                            3 - при финишна пластина и подходящ материал, финиша е гладък, евентуално и огледално лъскав.
                            4 - ако пластината е със стружкодробач (зависи от геометрията и), стружките се отделят на еднакви парчета с размер до към сантиметър, евентуално малки спиралки или малки пружинки.
                            5 - почти всичката топлина се поема от стружките и ножа и пластината почти не се загряват, съответно се износват много по-малко и работят по-дълго.

                            От сега запомни - малка стружка не значи голяма прецизност. Ако например трябва да отнемеш от едни детайл 40мм толкова, че да стане 20мм, е по-добре след първата стружка, която е махнала повърхностните неедородности, да си разделиш "отнемането" на приблизително еднакви части за всеки пас, като в зависимост от броя им, или след всеки, или през няколко правиш контролни измервания и правиш съответните корекции. Тоест най-добре е при последния пас размера да си излезе при стружка, близка до стружката на предходните пасове, отколкото да трябва да сваляш 1-2 десети накрая. Идеята е при всеки пас усилията върху ножа, детайла и машината да са еднакви, и тогава ще знаеш че като подадеш например 1 милиметър, ще отнеме точно 1 милиметър.

                            Абе практиката учи, а занаят се краде. Най-добре е някой да ти покаже поне елементарностите, за да имаш някакъв старт. На мен старта ми беше много отдавна, в техникума, ама ми изглежда че ти изобщо не си имал такъв, та ако има някой около теб, който е склонен да ти покаже, е най-оптималния вариант.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              Спарки е прав,трябва да разпределиш броя отнемания,като мериш и коргираш нониуса така,че последната стружка да не е по-малка от 0,8-1мм в режима в който си избрал.Ако се случи да коргираш 0,5 и по-малко,то трябва да вдигнеш оборотите на шпиндела приблизително два пъти,инак финиша е грозен и неравномерен.При вътрешни отвори избягвай работа с обороти над 400.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Стигнахме до истината,там ми е грешката аз пробвам като пускам стружка от по 2-3 десети и явно за това не ми се получават нещата. Все гледам да пестя материала защото все пак е само проба на различни режими а не реална изработка на даден детайл но ето че това ме подлъга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X