Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква боркорона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Каква боркорона

    Райдерска корона безгрижно проби миналата година едни 14-15 дупки за контакти в плътна тухла (предвоенно производство). После попадна у съседа, който също сменя инсталация и нямаше точен размер корона, та му дадох моята. След това у другия съсед, който реши да си преустройва мазето на перално, от там ходи при още 2-3 човека за единични работи и към настоящия момент има всичко на всичко един строшен зъб (който аз го строших, защото изтървах короната на земята). Това е райдерска корона, купена от техния магазин за 12-13 лева. Не се е строшила, зъбите и са позатъпени, но още ги има и работят. Но пък за тия пари-толкова. Тия по N-стотин лева как ги трошите в тухла, изобщо не мога да си го представя даже. Случвало ми се е да захапе някъде, но тогава съединителя на машината прескача и веднага разбираш, че си в грешка. Единственото, което успях да хвана като чалъм е, че не трябва да се натиска и трябва по-често да се вади, за да се изчисти боклука от короната.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Каква боркорона

      Купих си боркорона вчера,скъпа,тоя път издържа опашката,оставих на колегите да дупчат,като се върнах,във бетонната стена,бяха отворили отвор през който спокойно минава 30 кг.питбул.

      Това добре,обаче на короната беше останал само един зъб?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Каква боркорона

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Купих си боркорона вчера,скъпа,тоя път издържа опашката,оставих на колегите да дупчат,като се върнах,във бетонната стена,бяха отворили отвор през който спокойно минава 30 кг.питбул.

        Това добре,обаче на короната беше останал само един зъб?
        Май е време или да си починете в ръцете и да почнете да пробивате както трябва или кихаш за машина която се закрепва за стената с дюбели и няма държане в ръце и чупене на корони, е цената може да е солена ама то и в корони да го смяташ ще се избие при теб за нула време

        Аз се смея, ама преди това съм плакал когато дадох на моя работник да пробива, назад за десет минути с едно стебло и с една Бош корона, та от там знам, а и по строежите съм ги виждал "майсторите"...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Каква боркорона

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          .........................................
          Аз се смея, ама преди това съм плакал когато дадох на моя работник да пробива, назад за десет минути с едно стебло и с една Бош корона, та от там знам, а и по строежите съм ги виждал "майсторите"...
          Аз пък съм виждал наемен да пробива отвори с перфоратор със свредло на положение къртене и въобще да не му прави впечатление . Във всеки един отрасъл и при всеки един наемен , когато някой друг му купува инструменти и този някой му казва колко бързо трябва всичко да свърши , се случват такива неща . Нагледал съм се с какво се налага да работят наемни и с какво самонаети . Не казвам обаче че 100% от случаите са такива . Понякога и най-добрият инструмент в ръцете на абориген нищо няма да свърши . Аз не ползвам чужди и рядко давам моят инструмент . За мен е ценен с това че дълго съм го избирал за да отговори на моите потребности , умения и най-важното съм го платил с труда си . Проблема с боркороните при Анатоли може да е по-сериозен и няма как да бъде разрешен зад монитора . Промяна трябва да има не само в модела , марката и доставчика а и в начина на употреба . И аз имах боркорона за контакти и в тухла си работеше безгрижно , но на един обект ми се наложи да направя отвор в бетон . Разбира се че нямах късмет и захапах желязо и всичко свърши без два зъба . Лош късмет и посредствено качество . В момента , понеже количество отвори които ми се налага да пробивам е много малко , ползвам диамантена боркорона за ъглошлайф и дооформям на дълбочина с къртач . Препоръчвам на Анатоли да мине покрай фирма Нобела в Пловдив (ако не я знаеш , ще ти подскажа на лични ) и да пробва с една тяхна . Имат нов модел , не с посипка а със сегменти . С ползването на вода за охлаждане и заради праха , може и да вършат работа ( май бяха по-дълбоки от стандартните и заради това си мисля че няма да има нужда от къртач ). Препоръчвам да се ползват с ъглошлайф с регулиране на обороти на минимални .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Каква боркорона

            Подозирам че проблема е във мощността на машините които ползваме...
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Каква боркорона

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              . Препоръчвам на Анатоли да мине покрай фирма Нобела в Пловдив (ако не я знаеш , ще ти подскажа на лични ) .
              Клиент съм на предния офис,преди тях.Тези дни ще работя във техния район и ще се отбия и докладвам.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Каква боркорона

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Клиент съм на предния офис,преди тях.Тези дни ще работя във техния район и ще се отбия и докладвам.
                Мина ли през Нобела ?
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #38
                  От: Каква боркорона

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Мина ли през Нобела ?
                  Не,имаме много работа,въртя три големи обекта ,не достигат хора,а тези с които работя, трябва да им вървиш след тях,снощи се прибрах във 22 часа ..Тази която счупихме последно,скъпата,пратих колега да я рекламира...от магазина му казали че не носят гаранция за зъбите,а само за опашката,но въпреки това,щели да я подменят,само да развием короната от опашката, естествено колегата няма как да го стори в магазина на Бош здраво е заклинена ....та и за това не ни е останало време.Задължително ще отида и там.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X