Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на китайски компресор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на китайски компресор?

    Здравейте видях, че има тема специално за компресори която е от минимум 100 страници, честно не съм ги прочел всичките щото ме заболя главата още от първите пет, пък и имам конкретен въпрос за китайските компресори, а там хората си правят сами, та темата изглежда е за по добре запознати от мен. За това отварям своя доста опростена версия само за бюджетните компресори. Ще ви помоля да коментирате ако имате лични впечатления и притежавате китайски компресор с 25- 50 литрова бутилка - Айнхел, Райдер и тн. Моят въпрос е следния със какви инструменти може да работи един такъв компресор ако се наложи да си помогна например с някой трудно развиваем болт с пневмо тресчотка или гайковерт или да си сменя някоя от гумите, да си боядисам калника, да изшлаифам нещо, не много голямо. Изобщо за какво можеы в рамките на супер неангажиращи изисквания за продължителност на работа да бъде използван в домашен гараж?

  • #2
    От: Избор на китайски компресор?

    С така зададен въпрос,може смело да си помпиш гумите и да "пръснеш" някой калник.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на китайски компресор?

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      С така зададен въпрос,може смело да си помпиш гумите и да "пръснеш" някой калник.
      Тъй,тъй! С компресор за 200 лева толкова. Имам лидълски "Парксайд" и определено това са му "сферите на влияние". Даже, за да пръснеш нещо с него трябва да си купиш специално подбран пистолет, който да не харчи повече от 150 литра/мин. Преди време тук пак се водеха спорове за това какво може да се прави с такива компресори, но аз държа на мнението си изградено на база личен опит.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Избор на китайски компресор?

        50 литров Блек енд Декер + една кислородна бутилка за по голям обем вече 8г ми служи безотказно . Гайковерта работи добре,но с въздушната тресчотка е тегаво!! Харчи доста повече и трябва да чакам да вдигне налягане ,но пък тоя инструмент не се ползува толкова често та не ми е проблем.

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Каква марка и модел е въздушната тресчотка?
          Аз имам една на GROSS, 122NM по ТТД, засега още не съм я тествал в действие

      • #5
        От: Избор на китайски компресор?

        Май имам особен интерес точно към гайковерта и тресчотката, щото едно е да бръмнеш с тая джадажа дори колокото да разхлаби некоя закостеняла гайка пък и да поизчакам не е проблем, друго е да вадиш тръби, лостове, системи, особено ако е и по- изчанчено мястото. Та с 50 литра компресор има ли резултат?( не говориме за високопроизводителен) но все пак, примерно хОп тая гайка се опъва вадя гайковерта, джвръц отвивам я. Евентуално след 10 мин пак да попадна на някоя такава, пак джвръц е за такова ползване говориме?
        П.П Или трябва да се добавя бутилка задължително?

        Коментар


        • #6
          От: Избор на китайски компресор?

          50 литрова бутилка ти е достатъчна.
          Аз ползвам 10 годишен райдър и наскоро му правих пълна профилактика. Цилиндъра си беше добре, буталото също - без видими износвания, деруги и други недобри следи. Проблем ми създаваше пресостата, но го смених и сега всичко е наред.
          За парите които съм дал за него - повече от доволен.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #7
            От: Избор на китайски компресор?

            Сашо, не казваш каква сума си заделил за такава покупка. Ето този Райдър би ти вършил работа като хората:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6332itln74572-kompresor-raider-rdac03-100l-22kw-.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5703633
            Последно редактирано от коко келеша; 22-02-16, 07:13.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #8
              От: Избор на китайски компресор?

              Абе искаше ми се да се размина с до 400лв за нов копресор, ама май ще трябва да се бръкна още. Не ми трябва да става само за гуми, щото аз за гуми си имам едно лиделско с метален корпус на 12в което ми върши тая работа баз забележка!
              ПП А нищо не разбирам от тея зилови, милови и разни самоделки иначе в олх-а има за по 180- 200лв. На някои само двигателите са им толкова пари и започвам да мисля дали да не взема някой самоделен и да го рециклирам. Ако го взема за 180 примерно -лагери,мъркучи това, онова- което му е нужно и за до 300лв може да се уреди човек с не се знае какво ама соц изработка. Там охлаждания, загрявания- е тея работи при самоделките не са ми хич ясни и може да попадна на някой пишман конструкторски.

              Коментар


              • #9
                От: Избор на китайски компресор?

                Аз преди нова година от Бриколаж си взех 50 литров ПРО ДИФ за под 300 лева.Пълно е с китайчета по за 200 лева 50 литрови.Мога да кажа че си работят доста по-добре от самоделките с неизвестни параметри и незнайно колко опасни бутилки.

                Коментар


                • #10
                  От: Избор на китайски компресор?

                  Същия имам за над 300 лв.само че май 25 лт.беше моя от същото място
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #11
                    От: Избор на китайски компресор?

                    Бяха намалени от 349 на 289 ако не бъркам.Това ми беше третия такъв - работят и трите само че на различни места.Добри са но си искат и малко пазене като всеки малък компресор.

                    Коментар


                    • #12
                      От: Избор на китайски компресор?

                      Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
                      Здравейте видях, че има тема специално за компресори която е от минимум 100 страници, честно не съм ги прочел всичките щото ме заболя главата още от първите пет, пък и имам конкретен въпрос за китайските компресори, а там хората си правят сами, та темата изглежда е за по добре запознати от мен.
                      Колеги позволявам си да се намеся в темата и да попитам за тези малко 50литрови китайчета дали са подходящи за боядисване на както каза колегата някой калник или някакъв такъв отделен елемент. Примерно с този индивид http://electric-bg.com/kompresor-za-...sub_category=1
                      Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                      Коментар


                      • #13
                        От: Избор на китайски компресор?

                        Първоначално публикуван от _mitaka_ Преглед на мнение
                        Колеги позволявам си да се намеся в темата и да попитам за тези малко 50литрови китайчета дали са подходящи за боядисване на както каза колегата някой калник или някакъв такъв отделен елемент. Примерно с този индивид http://electric-bg.com/kompresor-za-...sub_category=1
                        Както винаги са дали входящия дебит а не изходящия. При 4атм, които се подават на входа на ОБИКНОВЕН КИТАЙСКИ пистолет за боядисване, ще имаш на изхода 120-30 литра преко сила. Ще можеш да пръснеш един детайл със задоволително качество , но само с пистолет, който харчи не повече от 150 литра въздух за минута и то добавяйки още една 50 литрова бутилка за допълнителен обем. Освен това трябва и да си тренирал такова "пръскане", защото за "непосветени" си е мъка. Не кълват маймуните на трици и това си е!

                        П.П. Единственият ми марков пистолет, с който разполагам в момента, е дърта конвенционална САТА с 1.4 дюза, харчеща около 220 литра въздух при 4атм. та затова споменах по-горе елементарен китайски пистолет. За пистолет от типа на HVLP забрави дори ис допълнителната бутилка.
                        Последно редактирано от коко келеша; 06-03-16, 06:29.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #14
                          От: Избор на китайски компресор?

                          С две думи, не става. Иначе всички каталожни данни са за входящият дебит. По принцип тези моноблоци са за гаража, да си помпаш гумите и топките на децата, за обдухване и т.н.

                          Коментар


                          • #15
                            От: Избор на китайски компресор?

                            Значи говорим за нещо от 100л нагореи с по голям дебит на входа.
                            Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X