Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един нов стар абрихт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Един нов стар абрихт

    Добре е станало, но не виждам масичката за циркуляра. Ако я нямаш ще ти изпратя снимки за ориентир.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #32
      От: Един нов стар абрихт

      Благодаря, имам го плота за циркуляра, липсва ми само линеал и маса за борпарат. Но като остане време ще измисля нещо. Ако може снимай пусковото, че при мен е било счупено и са го сменили с някакви други копчета.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #33
        От: Един нов стар абрихт

        Много добре се е получил.Би ли описал по-подробно как регулирахте височината на ножовете и какви инструменти използвахте за това?

        Коментар


        • #34
          От: Един нов стар абрихт

          След смяната на лагерите първо монтирах вала, после по вала нагласихме и неподвижния плот, за това колко да е повдигнат и колко близо до вала да е ползвахме метода с измесването на линийка от ножа https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...7TjBD44C-E5MXV, за това вала и плота да са в една равнина или по скоро в успоредни равнини) ползвахме уред чието наименование не зная, но представлява магнитна стойка която залепихме на вала и рамо с "часовник" В долния край на часовника има палец който докосва плота, нулираш в една точка от плота която приемаш за база и после с отместване на часовника на страни гледаш отклонението на плота спрямо вала, съответно коригираш.
          Дано го обяснявам правилно. След като вала и плота бяха нагласени да лежат в успоредни равнини вече преместихме магнитната стойка да стъпи на плота, а палеца поставихме на ръба на ножа, за да проверим дали и той е в успоредна равнина с плота.
          Проверихме пак отместването на линийката, после поставихме и втория нож и пак го нагласихме с помощта на часовника с показалеца и по метода с линийката (важно е двата ножа да отместват въпросната линийка еднакво - това означава, че и двата работят еднакво натоварено)
          Много се надявам да не е написано много объркано.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #35
            От: Един нов стар абрихт

            Благодаря за обяснението.Поосветли ми се процесът!

            Коментар


            • #36
              От: Един нов стар абрихт

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              липсва ми само линеал и маса за борпарат.
              Е нали виждаш какво представлява линеала (второто мнение в темата) - направи си. А борапаратът наистина за нищо не става, не ти трябва. Надали и лесно ще намериш, защото навремето те не бяха в окомплектовката на машината, купуваха се отделно, допълнително и количеството им изобщо беше по-малко, еле пък устискали досега. Машинката много успешно става и за фреза, главата се монтира на мястото на диска, ползва се плот като за циркуляра, но със съответния по-широк отвор.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Един нов стар абрихт

                Линеала ще го направя, само да остане време, но сега по важно ми е "защо умря киата" че без линеал мога но без кола ми е трудно да работя...
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X