Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Ставаше въпрос за скрит такъв диск,външен явно няма.На някои от ДА е скрит вътре във корпуса и има нарочна ръчка,която се освобождава за да влезе в зъб,преди това се отцепва червяка и ръчно се превърта шпиндела за да зацепи.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Ставаше въпрос за скрит такъв диск,външен явно няма.На някои от ДА е скрит вътре във корпуса и има нарочна ръчка,която се освобождава за да влезе в зъб,преди това се отцепва червяка и ръчно се превърта шпиндела за да зацепи.
      Такова има, да. Даже като за сефте правих нещо на него докато схвана какво е и защо не ми се върти ръчката, доста чесане падна.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Не точно по темата, но мисля ще е интересно! Днес ходих за услуга до един познат, знам, че има струг чудовище, но знаех, че е произведен 1946г.Работи безупречно, обработва до 4,8м дължина и метър в диаметър, дължината му е 7,5м и тегло 8т. стара немска машина...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190204_165212~2.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5808365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190204_165212~2.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5808365
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          То чудовището добре ама дай малко характеристики де.
          А ако не ви хванат моля споделете къде в София или близко(ама близко не на 100км) остана каруселен струг.Също ме интересува струг ловящ детайли с Ф около 1000мм и нагоре.Дължината не е проблем т.е. детайлите не са по-дъги от 1000мм.
          Желателно е да има и кой да работи на тия машини както и те самите да са работещи.
          Може и да се закупи,ако цената е изгодна.
          Ха сега вие сте.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Понеже му липсвала една от табелките за резби, метрична или цолова, не запомних, потърсил съдействие от фирмата наследник! Те вече претърпели 6-7 кооперирания, нямали нужната информация, но не пропуснали да му предложат в замяна нов, алтернативен струг - той естествено ги отсвирил!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Нещо и от мен.
              Малък шпиндел.
              Патрона може да захване до 4,2 мм свредла.Монтажа е на конус.
              Направих дорник с оригиналният конус и с индикатор настроих ъгъла за да направя конуса на оста.
              Оста е 8 мм.Лагерите са ролкови с две дистанциони втулки.
              Месинговият конус с удължителя е набит в отвор в оста с диаметър 5мм.
              Трябва да стане настолна бормашинка за малки детайли.Биенето е в рамките на 0,04-0,05 мм.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_213637.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5808368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_213758.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5808369
              И разглобен с всички части.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_214228.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5808370

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Такова има, да. Даже като за сефте правих нещо на него докато схвана какво е и защо не ми се върти ръчката, доста чесане падна.
                Така,значи има.Трябва да е зъбно нарязано на 24 равни части.Ползва се за пряко делене,като дели на всичко кратно на 24.Отцепваш червяка и включваш да зацепи на зъб,стопираш шпиндела и можеш да делиш на 2-3-4-6-8-12 и 24 равни части.Примерно ти трябват 8(щифта трябва да е зацепен),правиш първата операция,освобождаваш шпиндела повдигаш фиксиращият щифт и превърташ като броиш три щраквания на щифта.Затягаш шпиндела и работиш,после пак три щракания(зъба) и т.н.Прецизноста е поразителна,но трябва да му свикнеш,че е малко на сляпо.Имам два такива ДА,единият руски и един чешки,редовно ползвам тази опция.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Така,значи има.Трябва да е зъбно нарязано на 24 равни части.Ползва се за пряко делене,като дели на всичко кратно на 24.Отцепваш червяка и включваш да зацепи на зъб,стопираш шпиндела и можеш да делиш на 2-3-4-6-8-12 и 24 равни части.Примерно ти трябват 8(щифта трябва да е зацепен),правиш първата операция,освобождаваш шпиндела повдигаш фиксиращият щифт и превърташ като броиш три щраквания на щифта.Затягаш шпиндела и работиш,после пак три щракания(зъба) и т.н.Прецизноста е поразителна,но трябва да му свикнеш,че е малко на сляпо.Имам два такива ДА,единият руски и един чешки,редовно ползвам тази опция.
                  Бее, ще свиквам аз.... вече му измислих стойката за стъпков мотор. Ни шайби ще ми трябват, ни дявол. Ама кога ще сколасам с електрониката - божа работа. И мотор за напречния ход, и датчик на шпиндела и.... знаеш де.

                  Знаеш ли колко е просто и.... колко малко време имам за такива неща, мамка му!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Първоначално публикуван от spp Преглед на мнение
                    Нещо и от мен.Малък шпиндел.
                    Поздравления за външния вид. Изключително добре изглежда.

                    Колкото до лагерите - ролкови ли конусно-ролкови? Нали се очаква от тях да поемат аксиални натоварвания? Не си го представям с чисто ролкови лагери - за радиални ще е екстра, ама за аксиални усилия никакви ги няма.

                    На колко оборота ще работи това чудо?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      С 4.2мм свредло няма да заклини лагера .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Колкото по-малко свредлото-толкова повече обороти иска.
                        По "книга" 2 мм свредло в месиг трябва да е на 7500 оборота.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          С 4.2мм свредло няма да заклини лагера .
                          Не става въпрос за заклинване. Става въпрос за луфтове и неправилен режим на работа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Извинявам се за допуснатата неточност. Лагерите на шпиндела са сачмени и двата.
                            Ето и още нещо, което съм направил и правя в момента.
                            Това е Fly Cutter предполагам че названието прието при нас е борщанга, макар, че не е много правилно. надявам се да ме поправите.
                            Материал чогун.Диаметър на опашката 16мм. Диаметър на тялото 35 мм. Нож 10х10 мм със сменяеми пластини.Конкретно тази на него е за алуминии.Монтиран е с два болта със шестограми 5мм.Работи много добре.С него е правен обработйата на корпуса на шмиргела.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fly cutter-1.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5808660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fly.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5808661
                            И за заточване на малките свердла един шмиргел. Отново с ос 8мм и два сачмени лагера. Kамъка е от Proxxon диаметър 50 мм.. Остава да направя водач и паралел.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шмиргел.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5808662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шмиргел 1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5808663Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шмиргел 2.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5808664

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Този детайл не трябва да е от чугун според мен,не казваш на какви обороти ще работят тези лагери.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                За шпиндела взех двигател с 12 000 оборота на празен ход, но е ужасно шумен.Ще го сменя с двигател на 8 000 -10 000 оборота .
                                За шмиргела няма да е повече от 5000 - 6000 оборота.
                                Имах под ръка само чогун за Fly cuttera. Защо смяташ че е неподходящ?Той работи на ниски обороти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X