Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Едната е с пневматика,другата с елекромагнит.И двете без да прескачат лостовата система.От 50 години така ги произвеждат.Не се губи влеме за изпълнение на циклите,но ти няма за къде да бързаш в домашни условия.

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
      Замисъла е ясен,но защо с редукторно моторче.
      Искам вдигането да е пропорционално на натискането на педала, тоест ако се натисне леко, да се вдигне леко. Тоест да повтаря движението на крака ми, както е с лостовия механизъм.
      Редукторно - ми не търся скорост. Моторчето е 30-ина долара. При докрай натегнати пружини за натиск и рамо 1 инч ми трябва нещо като 6Nm. Не намерих друго достъпно решение.

      Това на първата снимка електрическо ли е? Серво ли е, или е само отпуснато/натиснато? Може ли да се купи отделно и ако да, колко струва? Търсих заводски решения, ама сам разбираш че няма как да знам всички варианти, занимавайки се от няколко месеца.

      На втората снимка или е вакуум или пневматика - не става за моя случай. Трябва ми компактност, за да я разнасям, когато ми потрябва. Тоест машината с дъската, педалите и толкоз. Включвам в контакта и действам.

      Колкото до педала - така прецених. Вътре има 2 електронни компонента, които винаги могат да се сложат и в друг педал, ако преценя. Прецених че с 2 педала ще ми е по-удобно. Може и да не съм прав.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Впрочем, трябва ми това (пълен комплект рамо и болта долу към лостчето) - не съм забелязал че има лек луфт там, и съответно не съм го поръчал като купувах резервни части от Китай. А само за него не си струва - шипинга идва скъп. Може ли да се намери тук? Всичко друго, което съм преценил че трябва, е сменено - концеопъвач (беше счупен), всичките лостове и болтове отпред под капака, грайфер, зъби, държач на совалката, бремзи и т.н.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sss.jpg
Прегледи:1
Размер:912.9 КБ
ID:5808159

        Мотора е ей-такъв:
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          На първата снимка електромагнит.160 лв японско и около 100 китайско.Но са на 24 волта.Знаеш че където има движещи части не е добре да е 220.Представители на тази марка са колегите в Хасково.Костадинов и сие-мисля че бяха.Ако трябва да помагам нещо -0888 976008 Милчо.Да не разтягаме много темата��

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Постепенно ли вдига, или е само "докрай вдигнато/докрай свалено"? И това със стъпковия мотор е на 24 волта, тъй че това е най-малкив проблем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Докрай вдигнато и докрай свалено.Така работи,абе прост електромагнит.Според мен не ти трябват междинни положения,но ти си знаеш.В гаража съм си оставил едта и си стои с коленния повдигач.Тези които са с автоматично вдигане на крачето работят с зве пожения горе и долу. За луфта на биелката -не е страшен.Това е колко на високо да крачат крачетата.И на не китайските се разхлопват бързо там.Успех и здрави нерви с претапицирането.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                За луфта на биелката -не е страшен.Това е колко на високо да крачат крачетата.И на не китайските се разхлопват бързо там.Успех и здрави нерви с претапицирането.
                Луфта е малък - нещо като 2-3 десети. Не е чак разхлопано. Ама навсякъде другаде обрах всичко (частите от Китай са жълти стотинки, буквално) и само тоя остана да ме дразни.

                За другото - при положение че уших 2 долнища на седалки на домашната Toyota, с кусури на 99% заради възможностите на машината, мисля си че нервите няма да са твърде много. Сравнено с нея това води перфектно, не усеща 8 пласта кожа, дърпа си конеца както трябва и оборотите с тоя мотор се регулират много по-лесно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Това е машината за тапицеирии-лиценз на Сейко/ Тойота/Мицубиши,шие с дебел конец,голям бод,евтини части и сравнително безпроблемна.Като си я стегнеш ще ти служи много години.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Могло бе! Не е най-красивият ми детайл, но следващия път ще е по-добре. Поне е точен на местата, на които трябва да е, което е и важното в случая.
                    Заради неопитност само фрезоването ми костваше 3 часа, а според мен може да се свърши за около час-час и половина, струговане + фрезоване.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190204_205956.jpg
Прегледи:1
Размер:335.3 КБ
ID:5808335
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_003609.jpg
Прегледи:1
Размер:182.5 КБ
ID:5808336
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_003614.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5808337
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_003647.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5808338
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190205_003721.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5808339
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      ДУ-то винаги успява да ме шокира с външния си вид. 100 кила чугуний, на колкото и голяма маса да го сложиш, все изглежда като слон, кацнал на маслинова клонка.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        ...100 кила чугуний...
                        Това е около 50-60 голо (в мисъл, без универсал). Сам си го вдигам. Не е българско. Така и не се разбра какво е (предположенията са за румънско или индийско). По него няма никакви отличителни значи къде е произведено.

                        ПП: С кух шпиндел е, между другото. Мисля че до към 20мм се провира през него. Отпред има дупки за фланец и ако се ползва универсал може да не се ползва ISO40 захвата и да си остане кухо. Не знам другите (българските) как са.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          И да можеш да го местиш сам, по-добре недей.
                          Чичо ми имаше на фрезата руско УДГ-200, с лира за задвижване през самохода на масата. В хубав дървен сандък-делителния апарат, универсал, дискове за деленията, лирата и задно седло. Сто и нещо килограма пишеше на сандъка.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            И да можеш да го местиш сам, по-добре недей.
                            Нямам избор, засега. А и рядко го мъкна - това му е сигурно 3-тия път откак съм го купил. В последните поне 3 години е сефтето. Но планирам едни работи с едни мотори и прочие....
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Това е около 50-60 голо (в мисъл, без универсал). Сам си го вдигам. Не е българско. С кух шпиндел е, между другото. Мисля че до към 20мм се провира през него. Отпред има дупки за фланец и ако се ползва универсал може да не се ползва ISO40 захвата и да си остане кухо. Не знам другите (българските) как са.
                              Българският УДА-130,150 не можеш да ги мръднеш,става със двама и някакво Ф-и през шпиндела и пак е зор.Имат във двата края на шпиндела морз-4,в предният е най-вероятно за център а в задният се слага опашка с гайка(да натяга към конуса) за да може да се монтира лирата.Отвора вътре е ф-и 32мм и не стига за някои полуоски.

                              P.S.На ДА не виждам открит диск за пряко делене,въобще има ли!?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                P.S.На ДА не виждам открит диск за пряко делене,въобще има ли!?
                                Няма. Може и да е имал и да се слага отзад (има резба там, и шпонков канал), но към момента, в който тая "урутка" попадна в моите ръце, дойде само с диска, който се вижда. Или пък отпред дупките на шпиндела да са за такъв диск... Знам ли. Не мога да намеря из интернет снимка на същия делителен апарат изобщо. Явно е някаква дива екзотика. Но пък ми се чини че не е лош, и като че ли не е работено много с него. Всичко е мазно и плавно, ISO40 гнездото е перфектно и почти не личи че нещо е слагано в него. Има малък луфт (около 2-3 градуса) в червяка, но мисля че ще мога да го обера и него. Движи се по целия си периметър еднакво... Но не е TOS със сигурност - вадих му циферблата на шпиндела, че превърташе лесно - отдолу е някакво изпълнение от 2 полукръгли челюсти, цепнати и изкривени така че да се търкат по стените на канала, в който вървят - това не го виждам като изпълнение на голям производител. Иначе е доста просто и евтино изпълнение, и си върши работата общо взето, особено след като го настроих.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X