Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

    Здравейте, купих си един стар струг и ми казаха ,че е С11МВ ,но не знам дали е такъв .Не съм го снимал ,но намерих в нета снимки на същият ,ако може да ми кажете модела .Търся си за него техническо ръководство за ремонт и таблица за резбите ,неговата е изтрита цялата .Струга има проблем с едната врътка на нортова кутия,мисля че така се казваше N20 на чертежа не помръдва на никъде .Може само да е клеясъла или ръждясъла вътре по оста не знам ,не смея да я напъна по сериозно с тръбен ключ ли незнам ,но на ръка не помръдва струга не е използван много години .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10986-.JPG
Прегледи:2
Размер:442.9 КБ
ID:6101321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85411568_4_585x461_strug-s-11-mv-biznes-uslugi.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:6101320Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85411568_3_585x461_strug-s-11-mv-mashini-promishleno-oborudvane.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:6101319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85411568_1_585x461_strug-s-11-mv-gr-pomorie.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:6101318

  • #2
    От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

    Най вероятно модела е правилен С11МВ.
    За врътката, пробвай да въртиш леко с ръка универсала напред назад при 500 об/мин, включено подаване (най-дългия лост) и изключен !!! двигател.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

      Благодаря ,утре ще пробвам и ще пиша .

      Коментар


      • #4
        От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

        Ако и на твоя пише ЗРММ Враца означава че струга е ходил на основен ремонт там и скрити проблеми може да има много .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

          Струга е с11м,напръскай със спрей врътката тя лагерува в капака.Ако не работи ще трябва да се свали предният капак.Сложи първо в трите кутии масло и виж помпите дали качват.

          Коментар


          • #6
            От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

            Пише ЗРММ ,той човека който ми го продаде каза ,че е ходил на ремонт .Може и да има други проблеми не съм пробвал по продължително Не ми харесва съединителя .не спира пробвах да го му натегна спирачката и взе да включва и изключва трудно .Разхлабих я малко и включването се пооправи ,но много бавно спира ,може би трябва по финна регулировка ,не знам .

            Коментар


            • #7
              От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

              Колко масло може да събират общо трите кутии ?

              Коментар


              • #8
                От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                По спомен 10 литра.Съединителя се регулира от две гайки с фиксатори,но ако не си пипал такова нещо извикай някой който е в час.Струга трябва да е сфазиран за да работи помпата на подавателната кутия.

                Коментар


                • #9
                  От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                  Врътката се раздвижи ,все едно не е била затягала .Благодаря за съвета !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                    10 литра за целия струг ли ,малко ми се виждат сякаш .Какво ще рече сфазиран ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                      Значи при пускане на машината,ремъчната шайба на шпиндела да върти обратно на часовниковата стрелка.Защото иначе няма да ти работи помпата,а на бърз ход ще стане лошо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                        Днес бях решил да пробвам струга ,да пусна една стружка,но не се се получи .Не се върти водещият вал ,не знам там където е захванат към подавателната кутия чрез някакъв съединител ли е какво е незнам.От кутията вала се върти ,но не се предава към водещият вал,ако може да ми помогнете със съвети какъв може да проблема и какъв е начина на разглобяване .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12204890_434812073378116_205531224_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5689907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12207928_434812053378118_429057919_n.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5689908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12208233_434812050044785_854552184_n.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5689909

                        Коментар


                        • #13
                          От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                          Свали страничният капак,веригата после щифта отпред и много бавно извади вала.Това до кутията е съединител вътре има ролки и пружини ,мисля че са по четири.Прегледай ги внимателно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                            Това е еднопосочен съединител . В едната посока предава от подавателната кутия и отцепва на обратно като завърти мотора на бързия ход . Трябва да има вътре 4 ролки с пружинки .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Техническо ръководство и ремонт на С11МВ

                              Оказа се че трябва да има шпонка на канала на вала към този съединител ,а то я няма .Ошмергелих една и стана .Благодаря ви за отговорите !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X