Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся такъв ключ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся такъв ключ....

    Ей такова, или някоя от разновидностите му.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spanner.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:6101171

    Колкото по-здраво, толкова по-добре. В моя случай щифтчетата трябва да са 4.8мм или малко под това. На английски е "hook spanner wrench", ама като какво да го търся на български нямам идея.

    Не е важно да е съвсем същото. Важното е функционално да е същото и да няма желязо/планка между двата щифта.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Търся такъв ключ....

    Това за какво междуцентрово на щифтовете разстояние ти трябва?

    Коментар


    • #3
      От: Търся такъв ключ....

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Това за какво междуцентрово на щифтовете разстояние ти трябва?
      Това като го гледам е многознайко,в смисъл универсално.Спарки,напъни се и си го издялай сам,нищо сложно не е,но наистина не съм виждал такова.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Търся такъв ключ....

        На мен също ми трябваше такъв инструмент за ремъчната шайба на коляновият вал на Паджерото и не намерих не и за смислени пари. Не ми отне повече от 10 мин да си направя.

        Коментар


        • #5
          От: Търся такъв ключ....

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Това като го гледам е многознайко,в смисъл универсално.Спарки,напъни се и си го издялай сам,нищо сложно не е,но наистина не съм виждал такова.
          Е, то не е голяма философия да се набият два щифта в челюстите на един раздвижен ключ, ама въпроса е, дали ще върши работа за целите на Спарки?

          Коментар


          • #6
            От: Търся такъв ключ....

            Имам такъв ключ , ползвам го за натягане гайките на лагерите на касетата , а иначе си е универсален ключ за ъглошлайф . Спарки , утре ще премеря диаметъра на щифтовете и ако стават мога да ти го пратя .
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Търся такъв ключ....

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Е, то не е голяма философия да се набият два щифта в челюстите на един раздвижен ключ, ама въпроса е, дали ще върши работа за целите на Спарки?
              Съмнявам се,като го знам какви изчанчени идеи го спохождат напоследък...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Търся такъв ключ....

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Съмнявам се,като го знам какви изчанчени идеи го спохождат напоследък...
                Нищо изчанчено. Опитвам се да отворя 2 FOX-a за да ги ребилдна. Опитах с друго, но до сега удрям на камък. Вероятно и с такова няма да мога, но поне да опитам. Карани са 3-4 години, а конструкцията долу им е такава, че между капачката с чистача и капачката с водача и уплътнението са на резба, алуминий в алуминий и клаясва, и по по гадния алуминиев начин, който е по-гаден и от стоманения. Съответно или се отвиват, или започват да се въртят заедно, или.... се троши ключа.

                Бакалов, благодаря, но не искам да рискувам да те оставя без инструмент. В краен случай ще опитам да си направя ако от никъде не може да се намери. Ако не ги отвия, ще ги напълня и ще ги държа за резервни - те не пускат. Просто исках да ги ребилдна, евентуално ревалвна, и да ги пусна за продажба на някава народна цена като за FOX, понеже така или иначе няма да ги ползвам вече, а дори в това си състояние има още каране в тях. Изглежда все пак или трябва да се отварят всяка година за да не клаясват, или да ги караш докато не сдадат окончателно и да ги хвърлиш, нищо че на практика като изключим въпросните 2 капачки, всичко останало е напълно използваемо - сменят се уплътнения за 10 долара.

                За тая операция иде реч:
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся такъв ключ....

                  Ей го бре. Сега остава Майстора да ми даде някяква не чак толкова извратена цена:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5686268
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся такъв ключ....

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Нищо изчанчено. Опитвам се да отворя 2 FOX-a за да ги ребилдна. Опитах с друго, но до сега удрям на камък. Вероятно и с такова няма да мога, но поне да опитам. Карани са 3-4 години, а конструкцията долу им е такава, че между капачката с чистача и капачката с водача и уплътнението са на резба, алуминий в алуминий и клаясва, и по по гадния алуминиев начин, който е по-гаден и от стоманения. Съответно или се отвиват, или започват да се въртят заедно, или.... се троши ключа.

                    Бакалов, благодаря, но не искам да рискувам да те оставя без инструмент. В краен случай ще опитам да си направя ако от никъде не може да се намери. Ако не ги отвия, ще ги напълня и ще ги държа за резервни - те не пускат. Просто исках да ги ребилдна, евентуално ревалвна, и да ги пусна за продажба на някава народна цена като за FOX, понеже така или иначе няма да ги ползвам вече, а дори в това си състояние има още каране в тях. Изглежда все пак или трябва да се отварят всяка година за да не клаясват, или да ги караш докато не сдадат окончателно и да ги хвърлиш, нищо че на практика като изключим въпросните 2 капачки, всичко останало е напълно използваемо - сменят се уплътнения за 10 долара.

                    За тая операция иде реч:
                    Това бялото прахообразното което ги е хванало се казва анодна корозия . Поне аз до сега без нагряване не съм успявал да се оправя с нея . Тоя инструмент я удържи я не един раздвижен френски ключ на ерозията два отвора набиваме два щифта пак от нещо закалено и така . Ако не намериш нещо подходящо жертвам половината на моя и решаваме проблема . То в същност ако пробия челюстите през цяло мога да си сменям накрайници каквито ми трябват .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся такъв ключ....

                      Ако са успели да клеясат капачките,без бой няма да се сдаде.Я щракни една снимка до го разгледам от близо.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся такъв ключ....

                        Капачката е алуминий, анодиран. Самата капачка си е черна (като на клипа синята, ама е черна). Въпросния блокаж става или между капачката и корпуса или между капачката и водача отдолу, който не знам от какъв материал е, ама ако е алуминий, не е анодиран.

                        В моя случай не ще да помръдне изобщо, което ще рече че проблема ми е с корпуса. Като ида пак да се разправям, хубаво ще я очукам с пластмасовия чук, или с обикновен през трупче, белким отпусне. Ще опитам и да я понакисна с WD40, белким отпусне поне откъм корпуса.

                        Корпуса е клаясал външно. Лака върху никела се е пробил на места, вътре е проникавала влага и е ръждясал. То това беше и повода да ги сваля - исках да ги почистя и да ги дам за хромиране или да го овапцам с епоксидна боя и да сменя поне чистачите. Ама така и така се сдобих с пълначка за азот, вече мога да правя всичко, стига да успея да ги отворя.

                        Лентата на буталото например със сигурност е за смяна. Има малък луфт там. Иначе налягане си държаха.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся такъв ключ....

                          В темата, в която си ме попитал , имаш цената. Ако знаеш от кога му се назлъндисвам и аз за велосипедите.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся такъв ключ....

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0151.jpg
Прегледи:2
Размер:100.6 КБ
ID:5686307
                            Ей го на! Разпробил съм с видирана бургия за бетон , наточена като за метал. Набити са ролки от ролков лагер ф4.5 по спомени.Свредлото го заточих на Ф4.4 и после набих маймунките на пресата. Нема изпускане и се регулира по диаметъра .
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся такъв ключ....

                              А сега си представи и стърчаща през централния отвор на гайката ос около 3 - 4 см. дължина и диаметър на гайката над 80.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X