Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електромотор на струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с електромотор на струг

    Така е аз главно пластмаси и дърво ще работя де , но сте прави че тези обороти са невероятни . Тоест не са потребни . То универсала е 100 мм сега , но е със една челюст , която не е със същия номер и не затваря плътно към другите 2 , та ще ги престъргвам челюстите му . Обаче си е друго 2.2 мотор , дава си мащност на машинката . Нищо че оръсването е голямо .

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с електромотор на струг

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Тези 16 оборота МНОГО ми липсват на Ц8.
      C11 ги има.

      Ама, за какво ги ползваш? Аз да речем на 125 режа по-големите диаметри, или пробивам с бургия 35. На ниски нарязвам резби с метчик, ама даже и за 20мм не помня да съм ползвал чак 16.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с електромотор на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        C11 ги има.

        Ама, за какво ги ползваш? Аз да речем на 125 режа по-големите диаметри, или пробивам с бургия 35. На ниски нарязвам резби с метчик, ама даже и за 20мм не помня да съм ползвал чак 16.
        Трябваха ми за разни неща. Последно се борих с конусна резба (за цепене на дърва) и като нямам конусен линеал я карах на догонване, което при 85 оборота ми беше в повече.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с електромотор на струг

          Да ползвам темата на колегата-как може да се регулират оборотите на монофазен мотор,но по електронен път?Не съм много в час с материята,ама искам да си ги регулирам колкото ми е кеф,без да сменям ремъка върху шайби.Става въпрос за дърводелски струг.
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с електромотор на струг

            Ако е асинхронен само с промяна на честотата. Само, дето цената на честотните преобразуватели няма да те изкефи. Ако е колекторен - начини да искаш
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с електромотор на струг

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Ако е асинхронен само с промяна на честотата. Само, дето цената на честотните преобразуватели няма да те изкефи. Ако е колекторен - начини да искаш
              И при колекторните не са много възможностите. Ако е правотоков чрез напрежението и магнитния поток, а при променливо токов и чрез честотата.
              При асинхронния също може да се регулира чрез напрежението, но е в много малък диапазано и мощността пада много.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с електромотор на струг

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                Да ползвам темата на колегата-как може да се регулират оборотите на монофазен мотор,но по електронен път?Не съм много в час с материята,ама искам да си ги регулирам колкото ми е кеф,без да сменям ремъка върху шайби.Става въпрос за дърводелски струг.
                Ако размислиш и оставиш идеята за електронно управление,вариаторни шайби биха ти свършили почти същата работа.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с електромотор на струг

                  Имам шайби,но не мога да ги ползвам всичките,без да преправям захвата на мотора.Та за това си мислех за по-мързелив и бърз начин.
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с електромотор на струг

                    Абе колеги / ООпаааа/ я кажете до каква температура е нормално да загрее двигателя на струга при работа . Тоя моя новият 2.2 със алуминиев корпус , доста горещ става , например днес взех и си престъргах челюстите на малгият универсал ф 100 като едната не е от оригиналният комплект и разликата беше към милиметър и нещо . След час работа на най ниските обороти двигателя загря дотам че не можех да си държа повече от 10 секунди на него ръката . Направо не знам , всеки ми вика загряват , ама не зная и аз . Ако сте запознати кажете . Дане би да е от електроинсталацията , то на контакт в нас е сигурно е 1.5 кв кабел . Моля помагайте .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с електромотор на струг

                      След часове работа моят е леко топъл.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с електромотор на струг

                        Поняго на моята работа Ц11-ките толкова загряват че в/у корпуса отгоре ако си оставиш закуската ще се стопли...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с електромотор на струг

                          Електромоторите с алуминиев корпус доста бързо загряват, но си е нормално. Електромотор с чугунен корпус не трябва да загрява бързо и като загрее да може да се държи човек ръката на него. Моя струг след като съм работил цял ден спокойно си държа ръката на електродвигателя, но е чугунен корпуса.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с електромотор на струг

                            Първоначално публикуван от iwanov Преглед на мнение
                            Поняго на моята работа Ц11-ките толкова загряват че в/у корпуса отгоре ако си оставиш закуската ще се стопли...
                            Корпуса на машината няма нищо общо с електромотора.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с електромотор на струг

                              То н С 11 ясно , на нашата след цял ден нарязване на резби , ремъците са топли и меки , а отзад не се стои близо до корпуса , толкова е горещ . Ама то С 11 е звяр машина , не е като тая моята хоби машинка . Явно със това престъргване съм го затормозил , щото беше позагрял и бая пъти ги минавах , докато се изравниха , от едната челюст свалих към 2 мм може би . Накрая се изнервих и на борщангата , дето е Р 25 , като и подадох малко повече към 0.30 мм стружка и се цъкна и отчупи люспа от видията на върха . Та дотам беше престъргването за деня .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X