Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за пневматичен гайковерт

    Здравейте колеги от доста време в гаража ми се мота един пневматичен гайковерт. Мисля че е някакъв руски и идея си нямам от къде е изпаднал. Липсва му задния капак и накрайниците за включване към компресора.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140615_001.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:6059679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140615_002.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:6059680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140615_003.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:6059681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140615_004.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:6059682 . Квадрата за камъните му е 22мм . На втората снимка се вижда липсващия заден капак, а на 3-тата двата отвора в долния край на дръжката му. единия е с резба 16мм но нямам стъпкомер да видя стъпката там предполагам се подава въздуха, а другата дупка има резба и след резбата има тефлоново уплътнение предполагам , че от там се настройва силата на затягане.
    Въпроса ми е ако някой е работил с такъв пистолет да ми кажа къде какво се включва искам да му възстановя липсите и ако работи нормално надявам се да успея да го бартеросам за накой пневматичен гайковерт на 1/2 . Понеже този в никакъв случай няма да мога да го захраня с моя 50 литров компресор с дебит около 220-240 литра в минута.
    Последно редактирано от bascho; 15-06-14, 15:02.

  • #2
    От: Въпрос за пневматичен гайковерт

    Не знам дали ще се намерят камъни с квадрат 22. Ще трябва и адаптор към квадрат 3/4" или 1/2".
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за пневматичен гайковерт

      Адаптер може да си намеря за 10-тина лева проблема ми е с въздуха . А бърза връзка с външна резба 16мм дали се продава или трябва да си купя някаква и стругар да ми направи преход. Остава въпроса къде какво се връзва. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.1.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5593456 От 1 трябва да се сменя посоката на въртене според мен обаче 2 не знам за какво е върти се лесно и му навих 3 оборота по посока на часовникавата стрелка без промяна на услилието на завиване. И Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.2.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5593458 на 3 трябва да се подаде въздуха според мен, но 4 за какво е?
      Последно редактирано от bascho; 15-06-14, 15:29.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за пневматичен гайковерт

        Днес го разглобих да го обслужа предния лагер е спекъл не помръдва. Задния е добре има и два )-пръстена , които утре ще сменя и ще видим какво ще стане. От това което видях като го разглобих е , че посоката на въртене се сменя от ограденото с кръгче 2 от там се регулира и силата. Това с 1 си е задния лагер на оста . Въздуха се подава на 3, а предполагам , че на 4 се монтира омаслител или нещо подобно. Ако някой сметне , че ще му върши работа да поредлага бартери

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X