Обява

Свий
Няма добавени обяви.

стоп бутон на с 8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • стоп бутон на с 8

    Доста сме мераклиите и притежателите на малки стругове най вече визрам с8. От любителска гледна точка поне едни дамски токчета ще направим (така ме майтапят тия с големите стругове).Но идеята ми е като любители, ако се заплеснем или универсала захапе ръкава на рубашката. Има доста нещастни и нелепи случки дай боже да не сме в тая статистика Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2210.jpg
Прегледи:1
Размер:208.7 КБ
ID:6017659 и докато хапе ръцете остава да ритаме с кракатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2217.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:6017660

  • #2
    От: стоп бутон на с 8

    Нито ще се сетиш, нито ще остане време за такива маневри. Имам го същия барутник и просто навивам ръкавите, че иначе...............Много по-добре е, да се сложи от задната страна на универсала същия бутон, но да се задейства през лост от втори род. Долния край на лоста на бутона, а горния, много близо до универсала. Може да завършва с хоризонтална пръчка някаква, така, че ако ръката ти или изкривен детайл минат зад универсала, да го изключи автоматично. Не знам дали ме разбра.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: стоп бутон на с 8

      Човек тия неща стават за части от секундата така че този стоп едва ли ще ти свърши работа . То да не дава господ .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: стоп бутон на с 8

        Извинявам се за спама но като гледам с какво работно облекло работиш май няма какво да хване струга.

        Коментар


        • #5
          От: стоп бутон на с 8

          като сграбчи ръцете еле пък дясната остават краката, но пази боже

          Коментар


          • #6
            От: стоп бутон на с 8

            сега говорим за начинаещи нищо чудно да ми грабне фъндъка ,но тия които са стари кримки стоп бутон не им трябва

            Коментар


            • #7
              От: стоп бутон на с 8

              За седем години в този занаят и работа на всички модели от серията С никога не ми е хващал струг ръцете. Един път С13 ми е свалял рубашката и много пъти в началото ключа на универсала ме е удрял в корема.Затова работното облекло бяха дочени дрехи ,да се късат ако те хване струга.
              Тавата на С8 е високо и пази доста добре.

              Коментар


              • #8
                От: стоп бутон на с 8

                откакто въртока на менгемето на настолна бормашина ме шатна в ребрата съм доста недоверчив, но това си е моя глупост, а те простотиите само по мераклиите ходят

                Коментар


                • #9
                  От: стоп бутон на с 8

                  Лошото идва за секунди -да не го викаме!Като млад стругар, универсала ми завъртя ръката ,щото бях с ръкавица и малшанс един стругарски нож сряза ръкавицата си разполови палеца ми и обърна китката наопъки.В следствие -луксация на китката и скъсани мускулни влакна и шит палец!Когато се оправих и след 8месеца пуснах отново машината се стреснах. Та мисълта ми е , че трябва да се внимава преди да започнеш работа -нищо което машината може да завърти и никакви ръкавици.По-добре забита в ръката стружка или изгорено от стружка отколкото... бе да не дава Господ!Гледай машината да е изправна , а другото е от теб внимание -преди ,по време и след приключване на работа!С времето то става навик ,но в началото - Там където се върти и реже не си слагай ръцете!Извинявам се ,че бях многословен ,но по-добре пет приказки повече сега , отколкото милиони когато стане беля ,недай си Боже!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #10
                    От: стоп бутон на с 8

                    Могат да се използват и ръкавици, но е хубаво да се вземат предвид някой уж дребни на пръв поглед подробности.
                    Ръкавицата не трябва да се стяга около китката с каишка или друго подобно.
                    Казано по друг начин - трябва да има възможност при захваната ръкавица и рязко дръпване на ръката, ръкавицата да може да се изхлузи от ръката.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: стоп бутон на с 8

                      Трябва си много внимание и спазване на правилата за безопастност. Все пак живота е един. Преди години в завода в който работя един от охранителите решил да си прави нещо частно на струг през почивните дни, като няма никой в цеха. Обаче докато работил явно е забравил ключа на универсала и го намериха мъртъв до струга със забит ключ в главата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: стоп бутон на с 8

                        М да- белите стават за секунди. Няколко пъти ми се разминава и на мене на косъм. Не че не знаем, ама от бързане. Колега. сложи още един примерно горе в ляво. И аз все се каня да сложа на моя някой, ама не остава време. По- новите модели имат предпазен педал долу ниско по цялата дължина- доста е по- удобно. Колкото повече паник бутони има- по- добре. Аз даже съм сложил копче със секретно ключе на захранването, да не реши някое дете да върти копчетата като ме няма. Относно размера- на С 8 доста неща може да се направят дребни, стига да и има колелетата. Нека се подиграват- важното е на тебе да ти върши работа

                        Коментар


                        • #13
                          От: стоп бутон на с 8

                          Инерцията не стига ли да те потроши, по-добре да не разчиташ на бутони .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: стоп бутон на с 8

                            Стига особено на по големите стругове .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: стоп бутон на с 8

                              Затова казвам -внимание. Докато се работи на машината цялото внимание да е насочено в работата и дейстията да са съобразени и адекватни. Стане ли белята ,не помагат бутони и нищо.За секунда време ,човек не може да реагира , а през това време машината може да те усуче като парцал.Горчивият ми опит го доказва.И въобще не съм съгласен с колегата ,който изрази мнение че може да се ползуват ръкавици.Това е най-голямата глупост (извинявам се за тона).Ръкавици ,когато си сменяваш гумата на колата -да , но на металорежеща машина -твърдо НЕ!
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X