Обява

Свий
Няма добавени обяви.

c11mb

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: c11mb

    Леле каква съм шматка! Преди месец работих на служебен С111МТ. Та той си има и табела и надписите му се четат. Благодаря за съдействието!!
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #32
      От: c11mb

      Качил съм табвлата в PDF формат. Можеш да я дадеш някъде да ти направят табела по нея, ако са същите подаванията.

      А иначе и ръчките и разположението им е същото, което предполага доста голяма вероятно всичко да е същото. Единственото "лошо" нещо в конкретния струг е захващането на универсала към шпиндела. Като гледам и самия шпиндел е доста тънък. На C11MT е 60мм. Тук ми се вижда не повече от 40-45.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: c11mb

        Това е модел от първите С11МВ и е с резбова гайка на фланеца на универсала. Следващите модели след 70 г. мисля(може и да греша) са вече с стандартният конус и фланец с 4 шпилки за захващане към шпиндела.И при тях просветният отвор на шпиндела е Ф63мм -моят е такъв С11 МВ - 76Г..А и м/у другото доколкото знам , различните ЗММ-та в страната си имат и собствени разработки и рационализаций. С две думи малък соц хаос.
        Последно редактирано от pgv64; 20-10-15, 20:45.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • #34
          От: c11mb

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          И при тях просветният отвор на шпиндела е Ф63мм -моят е такъв С11 МВ - 76г.
          При мен шпиндела е 76мм,и ми идва малък,универсала съм разстъргал на макс 82мм и не стига.Все си мисля за нещо около 100мм,за СУ–582 говоря.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: c11mb

            Ми, замисляй се за C13.

            Първия ми досег със струг беше на 582. Ама само един срок в техникума. После 2 години и половина на C5 на преклонна възраст - няма такъв технологичен шок.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: c11mb

              На С-5 си дялах дипломната работа,е нЕма друга такава машина.А за сефте С-11,после в техникума в Плевен,що винтове и гайки за менгемета надялах.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: c11mb

                В събота успях да подкарам струга. Всичко си работи нормално, няма силни вибрации. Даже и някаква резба направих от мерак. Нормално ли е нож със сечение на тялото 25х25 мм да минава над центъра на универсала?
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • #38
                  От: c11mb

                  Не мога да твърдя със сигурност, ама според мен е нормално да минава малко под центъра, което се компенсира с подложки. Вероятно нещо по кръстатия супрот е сменяно. Преполагам е поправимо - ножоръджача може да се коригира с някоя и друга десета надолу, но това само ако няма друга причина. Ако наприер са подлагали разни пластини някъде, за да оберат луфтовете, може това да е ефекта.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: c11mb

                    Май ножодържача е сменен защото централния му квадрат от който се сменят позициите е "хлътнал".
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • #40
                      От: c11mb

                      Ма не му се притеснявай! Ако стабилно се заклинва на позиция ,си е екстра. А по-високите ножове си ги делни отдолу на фреза и си ти.Възможно е при смяна на ножодържача с друг( от друга машина) да се получи такъв ефект , но това не е дефект .
                      И един съвет: Отвий един от трите болта на върха на ножодържача (тези до централният квадрат). В полученият отвор наливаш масло докато прелее и после завърташ квадрата леко наляво -надясно докато поеме маслото и повтаряш тази операцийка поне 5-6 пъти (докато спре да поема масло). По този начин пълниш вътрешността с масло , което смазва резбата на винт- гайка, които притягат ножодържача към кръстатият супорт и износването се свежда до минимум. това го прави по 2-3 пъти в годината. При въртенето не поглеждай отгоре че може да си измиеш очите с масло ..Успех в начинанието!
                      Последно редактирано от pgv64; 25-10-15, 12:38.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • #41
                        От: c11mb

                        Мда, и така ще дялка всеки нов нож или държач, който си купи. Според мен истинското решение е корекция на ножодържача. Другото са кръпки.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: c11mb

                          Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                          В събота успях да подкарам струга. Всичко си работи нормално, няма силни вибрации. Даже и някаква резба направих от мерак. Нормално ли е нож със сечение на тялото 25х25 мм да минава над центъра на универсала?
                          За С11МВ е нормално. И при мен сменяемата пластина надстърча с 0,3мм. Оправям го с една къса подложка най-отзад.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #43
                            От: c11mb

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Мда, и така ще дялка всеки нов нож или държач, който си купи. Според мен истинското решение е корекция на ножодържача. Другото са кръпки.
                            Е ще делне 5-6 ножа. То не всички са по 25 и нагоре. Аз например имам не повече от 5-6 с такова сечение.И да , по- практично е да свали ножодържача и да фрезова долната част на леглата на ножовете до (-26мм)под осовата на шпиндела. При мен оригинално е 26мм до центъра на универсала (осовата на шпиндела).Но имам и правени по заводите ножове, с височини над 26 и тях си ги делкам до р/р за моят ножодържач.Така че ,ако не му се разправя да сваля ножодържача ,това е решението.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #44
                              От: c11mb

                              Засега ще кара така. Като купя фреза ще одялам ножодържача.
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #45
                                От: c11mb

                                Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                                Засега ще кара така. Като купя фреза ще одялам ножодържача.
                                Закален е
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X