Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Ползвах на спарки акумулаторен винтоверт , обаче естеството на работата ми е такова че много рядко го ползвах и въпреки двете батерии , точно когато имах нужда нямаше ток и в двете . Подарих го на приятел да го ползва и си купих на скилл
    https://www.toolsfactor.com/%D0%B2%D...y-6220-aa.html .
    Сега имам проблем че не винаги когато имам нужда да го ползвам имам ток наблизо .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #77
      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
      Проблем със зарядно на съотв. напрежение и ампераж няма. Не би трябвало да има и проблем с батериите, но идеята беше да се премахнат батериите, и да се ползва само за захр. устройство. Иначе имам идея да си направя мощтно и регулируемо силово захранване на постоянни напрежения от 2-3V до 36-48V да речем.

      Иначе козата мое и да сака пръчОТ, ама като го нема и кочОТ че връши раутъ

      Проблем няма. На кой винтоверт зарядно му зарежда батериите с 2 ампера да попитам.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #78
        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Ползвам два винтоверта с кабел, вместо батерии- 12 и 14 В. На 15 В. от стабилизиран, регулируем ТЕС,
        при среден натиск ми сработва защитата на 30А.
        Та...не си го представям със някакво зарядно.

        Коментар


        • #79
          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          Ще се подкара и на външен източник, що да не се подкара...Но му трябва изправител и доста ампери. Това за единия ампер го писах за зарядното на стандартните батерии. Иначе за работа...така грубо като се вижда на какъв волтаж работи, нещата отиват на 20А и отгоре...Тези батерии са способни да поддържат много голям ток дълго време. Трудно ще е да се заменят равностойно с изправител. Сигурно може...ама дали има смисъл...Едно моторче за ел.стъкла от кола е 30 ампера...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #80
            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            Да де.Или голям траф или акумулатор или оригинална батерия.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #81
              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Ще се подкара и на външен източник, що да не се подкара...Но му трябва изправител и доста ампери.
              Първо му трябва сериозен траф със минимум 2см/2 вторична намотка със съответното напрежение,изправителя се подразбира.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Едно моторче за ел.стъкла от кола е 30 ампера...
              Тцъ,трудно ще го докараш до 3-4А.
              25А смуче чепелов дизелов вентилатор за радиатор със зверски дебит,останалите дето съм мерил са около и под 20А.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #82
                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                Ще "мерна" утре макс. консумация от акумулатор и от стартово у-во(12В/200А), ама имам стрелкови Амп-мер, с нисък клас на точност и някакви дециклещи с памет. Очаквам да е около 60А. при голямо натоварване.

                Коментар


                • #83
                  От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  Под товар токът скача много. За това споменах машинката за стъкла, защото ми е минало през главата това-бушона и е 30 ампера и си гореше.Клеясал механизъм, стъклото едва мърда.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    Понякога се налага да обработваме дълги пръти или тръби с по-малки диаметри ,които при завъртане на шпиндела ,почват да танцуват и се гънат като змийчета. Та ето какво си спретнах за помощник при работа с такива дълги детайли.Пробвано и работи при тънки пръти и тръби.
                    Прикачени файлове
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      Хитро,при мен нямам такава възможност.За дълги детайли махам вратата,а след нея са две стъпала.А идеята ми хареса,ще си направя трикрака стойка със ролка за лентоотрезната,че при дълги железа ми пораства ръката да държа,че увисва.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        Поздравления,много добро и хитро приспособление.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          На тръбонарезните стругове има такива стойки, дето стоят зад шпиндела и се хваща люнет на тях.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            Правил съм и такава сгода но установих че трябва да е на три опори или в съответен кръг поне. Иначе при всички положения лопа от биенето което е неизбежно.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              Първоначално ролките центроват пръта и той се стопира с дървени клинчета към задната част на шпиндела.После леко надигам ролките, за да създам малко напрежение в пръта. Резултата е ,че почти няма биене. А и хармониката обира вибрацийте.Това е възможно при по-тънки пръти и тръби. При по-големи диаметри ,използувам ролките само за центроване и дървените клинове са достатъчни, да държат пръта прав.Съответно съобразявам и оборотите на машината , като ги намалявам при нужда.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                нещо интерено, поне за мен, на което попаднах скоро.
                                Мисля тез дни да се захвана с направата.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X