Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг за дърво - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Струг за дърво - мнения

    Изглеждат супер
    Браво
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • От: Струг за дърво - мнения

      Много хубави и разнообразни неща правиш. Тези шарки трябва да са от слепена дървесина, което май си е друго ниво в струговането. Имам и много въпроси, но за съжаление не ми излизат постовете.

      Коментар


      • От: Струг за дърво - мнения

        Първоначално публикуван от Fil_L Преглед на мнение
        Много хубави и разнообразни неща правиш. Тези шарки трябва да са от слепена дървесина, което май си е друго ниво в струговането. Имам и много въпроси, но за съжаление не ми излизат постовете.
        Постовете ти най-вероятно излизат след одобрение на модератор, което е стандартна процедура при новорегистрирани потребители. Скоро ще започнат да излизат и веднага.
        Та не се притеснявай и задавай въпросите на воля. ако мога и с каквото мога ще помагам.

        Да, шарките са от слепени различни видове дървесина. За целта ти трябват няколко различни вида дърво, ренде, лепило за дърво (аз ползвам някакъв бизон) и хубави дърводелски стяги.
        Гледаш дъските да са идеално рендосани и да няма луфт като ги долепиш, после мажеш с лепилото, стягаш ги и след 24ч са готови за струга.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Струг за дърво - мнения

          Интересно ми е да знам каква дървесина си използвал и с какъв размер са дъските, които слепваш? А колкото до лепилото, мисля, че "Бизон" е сполучлив избор. Някъде бях чел, че използват и С200 като бюджетен вариант, но мога и да бъркам.
          Относно преработката на моя струг имам питане относно ел. мотора. Имам трифазен ток и искам да използвам и честотен регулатор, та въпросите ми са:
          1. Колко кW са необходими и малко отгоре, като се има впредвид, че струга е с 200 мм универсал, 40 мм шпиндел с Морз5 и задно седло на Морз3? /Цената не е определяща./
          2. Какъв и откъде да закупя честотен регулатор? Малко информация намерих за такива регулатори и не ми е ясно например следното-как точно се съвместяват характеристиките на инвертора с тези на мотора?
          Изчел съм почти всички теми в раздел инструменти, всъщност това ме "запали" да преработя металорежещ струг в дървопреработващ, и знам, че в този форум има доста компетентни участници. Ще съм благодарен на всякакви коментари.

          Коментар


          • Струг за дърво - мнения

            Ако металорежещия струг си работи не го съсипвай.
            За честотния регулатор не мога да помогна, аз си намерих готова платка вързана към колекторен мотор от пералня. Цената на честотен регулатор е горе долу колкото цената на струг за дърво [emoji1]
            Ако не се лъжа Румбата от форума си е вързал такъв регулатор към струга та можеш да го питаш за подробности.
            Що се отнася до дъските - сми длепвам различни и като дебелина и като ширина, зависи какво искам да постигна. На моя струг мога да въртя до към 20см, та това е и максималната ширина на дъски които съм ползвал. Материали - ползвам бук, орех, махагон, бор. В общи линии ползвам каквото ми попадне [emoji1]
            днес си поиграх и с водача на банцига.
            а това са някои остатъци от предходните свещници. Утре ще ги престържа и тях.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Струг за дърво - мнения

              Малко извън темата, но може пък да знаеш... търся си от известно време да си купя 1-2 най-прости дървени гаванки. Е, няма и няма. Даже човеците са забравили какво е това
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Струг за дърво - мнения

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                Малко извън темата, но може пък да знаеш... търся си от известно време да си купя 1-2 най-прости дървени гаванки. Е, няма и няма. Даже човеците са забравили какво е това
                Горе долу с какви размери, да видя дали имам подходящ материал.
                Иначе в сайта на орешак.бг има хаванчета разни.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Струг за дърво - мнения

                  Гаванка, не хаванче

                  Гаванката е дървена купичка с плътно затварящо се дървено капаче. Използвала се е да си носиш чубрица и сол в торбичката при комата хляб и главата лук.
                  Ето примерна картинка. Че даже и размера е кажи речи като търсения

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2556435_0_1483795864.jpg
Прегледи:1
Размер:39.8 КБ
ID:5759126
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Струг за дърво - мнения

                    Пак там - търси "захлупник" изглежда подобно.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • От: Струг за дърво - мнения

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Гаванка, не хаванче

                      Гаванката е дървена купичка с плътно затварящо се дървено капаче. Използвала се е да си носиш чубрица и сол в торбичката при комата хляб и главата лук.
                      Ето примерна картинка. Че даже и размера е кажи речи като търсения

                      [ATTACH=CONFIG]920693[/ATTACH]
                      Моя грешка [emoji1] сетих се


                      https://oreshak.bg/kuhnenski-aksesoa...ol-ot-cheresha


                      https://oreshak.bg/kuhnenski-aksesoa...lnitsa-s-kapak


                      Разчисти си кутията, че пробвах да пратя линковете на лс, но не стана. А предполагам, че след малко ще ги изтрият от темата.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Струг за дърво - мнения

                        ето и една голяма шарения [emoji1]
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Струг за дърво - мнения

                          Покажи моля те лепилото. Ако имаш опит с други лепила, сподели. Благодаря педварително.

                          Коментар


                          • От: Струг за дърво - мнения

                            Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                            Покажи моля те лепилото. Ако имаш опит с други лепила, сподели. Благодаря педварително.
                            тези ползвам и съм доволен.
                            Последната шарения е лепена с това от малката тубичка, бяха го пуснали в лидъл преди време.
                            Всичките имат максимална якост след 24ч. Или поне аз след толкова работя детайлите
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Струг за дърво - мнения

                              Мерси за линковете. Това "захлупник" сефте го чувам, но...
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Струг за дърво - мнения

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Не си казал такива челюсти можеше да се направят сравнително лесно . Това е един срязан фланец .
                                Здравейте, мога ли и аз да си поръчам такива челюсти, но за 4-плашков патронник фи125 мм. Патронникът е нов с прави и обратни челюсти. Какво е необходимо?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3000903675e9fc1ce9e9637c4c63af65.jpg
Прегледи:1
Размер:47.9 КБ
ID:5764310

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X