Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отрезен нож за окръжност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отрезен нож за окръжност

    Здравейте,
    днеска ми се наложи от една заготовка да отрежа фтулка с вътрешен диаметър 107 и външен 130 и дълга 30. Имам прокат Ф130 и дълъг 30см. Исках да изрежа външната част и да ми остане сърцевината цяла че да мога да я ползвам за друго. Така днеска си играх малко и си направих отрезен нож от кобалт, но надоло не е прав както стандартния, а е заоблен. След около час работа направих кал дълбок 30мм. Не го карах на един път, а освобождавах отстрани. След това си одрязах фтулката. Обаче вътре се получи като конус. След това фтулката я разстъргах до необходимия размер. Върху заготовката ми остана материал с Ф80, но пак под конус. Определено ако трябваше да го издълбая всичкото на стружка щях да загубя още толкова време, но дали няма подобен тип нож по-здрав и да не се гъне така че да се получава конус.
    За дърво има подобни ленти които режат къгчета, ако се измисли подобен инструмент но за стомана ще е много хубаво.

  • #2
    От: Отрезен нож за окръжност

    Димич. преди тридесет и малко години точно такъв нож ми беше дипломна работа в механотехникума в Габрово.
    Излезе нещо като това. Обаче беще голяма мъка да се направят дъгите на шмиргела.
    Помня че си играх 3-4 дни.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Disk tool-page-001.jpg
Прегледи:1
Размер:39.4 КБ
ID:5407547

    Дано ти помогне!
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Отрезен нож за окръжност

      Точно такъв нож и аз се опитах да направя, но при набиване навътре се криви леко и се получава като конус. Копах два канала едновременно един до дръг за да освобождавам място да не се заклини и да се счупи ножа. Дали се продават готови подобни ножове за определен диаметър. Предполагам че ще ми се наложи пак подобна манипулация, а да го хвърля материал с Ф80 си е грехота.

      Коментар


      • #4
        От: Отрезен нож за окръжност

        Не знам да има готово производство. Този съм го правил от 30/30 Р18. Режещия ръб при върха- 5 мм, ширина в началото на профила -4 мм.
        Става само, ако имаш серийно производство. А сега на лазер ти правят каквито щеш заготовки -за единично.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Отрезен нож за окръжност

          Нямам сериино производство и материала го вземам от скрапа (за не отговорни детайли). Предимно за лична употреба. На по-голяма част от заготовките има щампована марка или е залепена (понеже са крайни парчета) но има и такива дето не са маркирани. Миналата седмица си намерих шайба Ф320. В началото мислих да я ползвам за подложка за наковалня. Но сега ми изкочи еин бръмбър за един фланец. Трябва да се издълбае вътре на Ф215. Грехота е да се захаби вътрешната част. Ножа ми реже на 30мм дълбочина. Шайбата е 50мм дебела. Ще режа от едната страна, после обръщане и пак така, докато не се засекат двата ряза. А пък после ще доизглаждам с разстъргващ нож.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X