Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Кольо това което се продава тук и на запад няма нищо общо едно с друго . Имам преки наблюдение в един голям сервиз представител на голяма европейска марка автомобили . На времето преди двайсетина години цялата инструментална екипировка идваше директно от Франция Факом и Юсаг . Това което не е откраднато от монтьорите е живо и работи до ден днешен . То и откраднатото работи По някое време почнаха да се снабдяват с инструменти от местния представител и сега всеки месец снабдителя кара по една баничарка потрошен инструмент с доживотна гаранция
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      е ти върши работа, това се подразбира още по условие.
      Щом 40 килограма ти вършат работа-вземай смело.
      ...
      Може би имаше в предвид 4 килограма?
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        Ако се спра на gedore,ще си го купя тук от Евромаркет Плевен,ще трябва да се разкарам и да попитам за гаранция,калибровка и проверка евентуално след време.

        Коментар


        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Може би имаше в предвид 4 килограма?
          Разбира се, че 4 килограма, техническа грешка. 40 са нютон метрите. Не точно, ама там някъде.

          Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
          Ако се спра на gedore,ще си го купя тук от Евромаркет Плевен,ще трябва да се разкарам и да попитам за гаранция,калибровка и проверка евентуално след време.
          Не знам дали търговците се занимават с калибровка. Обаче в местния клон на бившето "мерки и теглилки", не знам как се казва сега-със сигурност вършат тази услуга.

          Има и гаражен метод за тестване на верността на ключа-стягаш в менгеме квадрата на който се слага камъка, така, че ключа да е хоризонтален. Удължаваш с тръба докато имаш 1 метър рамо от вадрата, нагласяваш на 20 кг(примерно), и закачаш 19 кила на края на тръбата-там където се пада да е 1 метър. на 19 не трябва да изключи, а като добавиш още 1 кг-да изключи.
          Това само за тест и твоя информация де, настройките трябва да се правят в лицензирано място. Те си слагат и стикерче, и гарантират, че уреда мери правилно.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Разбира се, че 4 килограма, техническа грешка. 40 са нютон метрите. Не точно, ама там някъде.



            Не знам дали търговците се занимават с калибровка. Обаче в местния клон на бившето "мерки и теглилки", не знам как се казва сега-със сигурност вършат тази услуга.

            Има и гаражен метод за тестване на верността на ключа-стягаш в менгеме квадрата на който се слага камъка, така, че ключа да е хоризонтален. Удължаваш с тръба докато имаш 1 метър рамо от вадрата, нагласяваш на 20 кг(примерно), и закачаш 19 кила на края на тръбата-там където се пада да е 1 метър. на 19 не трябва да изключи, а като добавиш още 1 кг-да изключи.
            Това само за тест и твоя информация де, настройките трябва да се правят в лицензирано място. Те си слагат и стикерче, и гарантират, че уреда мери правилно.
            А тежестта на рамото как се отчита в случая ? Този метод не мисля че е много правилен. Би трябвало да се мери със силомер, който да елиминира тежестта на рамото.

            Коментар


            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              А тежестта на рамото как се отчита в случая ? Този метод не мисля че е много правилен. Би трябвало да се мери със силомер, който да елиминира тежестта на рамото.
              Можеш да си го претеглиш ако ти е чак толкова важно.

              Коментар


              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Ъхъ.
                Аз казвам приблизителен метод.

                Димич, нали си инжинерче(пишман според мен, ама е друга тема), я кажи-можеш ли да сметнеш с колко трябва да намалим теглото на тежестта заради масата на рамото?
                То влияе с теглото си, но на различна дължина с различна сила. Дай формула по която да сметнем с колко трябва да намалим тежестта в края заради неравномерното разпределение на масата по дължината.

                Разбираш ли ме? Ако приемем, че дръжката на ключа тежи 1 кг, не може автоматично да извадим този килограм от тежестта на края на лоста. Защото 1 кг приложен на 1 метър дава едно усилие, а на 5 см от вала-съвсем друго.
                Това е ясно и на децата де, ама дай формула по която да изчислим с колко се увеличава силата с отдалечаване от вала, съобразена с намаляването на масата на лоста.

                Въпросът е единствено към Димич.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                  Здравейте да обновя темата,тъй като не можах да намеря къде се ремонтират,динамометрични ключове.Ще трябва да си търся нов,за сега се спрях на unior 264,tona expert 100108 и gedore 3550-uk-2014.Първият е най-евтин 150лв,и мери от 28 до 210нм и гаранция 1г,вторият е около 200лв мери от 40 до 200нм,за гаранция не знам колко е.И последно е модела на gedore с цена 220лв,и той мери от 40 до 200нм но е с доживотна гаранция(каквото и да значи това). Искам да си купя инструмент,който да има поддръжка ако стане нещо с него или трябва да се тарира.Към кой модел,ще ме насочите може и ваши предложения в границите на 200-250лв?
                  Доживотната гаранция се отнася само до дефекти по вина на производителя, нормалното износване не влиза в гаранцията, има си хас.
                  Гаранцията за показания на динамометричен ключ стадартно е една година или 100 000 измервания, поне при Факом.
                  Имам уред за тариране, но в следващите 3 месеца няма да може да се ползва.
                  Мисля , че на лично ме беше питал и предложих добро решение за 240 лв.
                  Честита Нова Година на всички.
                  Към Станьо ( сек1) , СФА никога не са купували Факом, освен ако не са го много загъзурчили и нямат изход, т.е. само два пъти за 20 години.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Ай сега кой помни съпромата и механиката , в частност конзолна греда...
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      Сиромахомилството е основна положителна характеристика на българина, пък после бедни сме били, дерзайте.
                      Само пример, днес се обади щерката от Англия, скъсала ремък на алтернатора, 9 паунда ремъка, 31 паунда смяната.
                      Иначе са зле англезите, бедни.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                        Ай сега кой помни съпромата и механиката , в частност конзолна греда...
                        Колето рече - въпроса е само към Димич!

                        Коментар


                        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Голямата сложнотия - равномерно разпределен товар и сума от моментите в точката на запъване равна на 0
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Клониш към интРигал, а не е нужно.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Към колегата maystor,при модела на Tona как стои въпроса със обслужването?Защото имам един (американец) който не мога,да намеря човек да го оправи.Аз няма да го претоваря от работа,все пак ми трябва 10-15 пъти в годината,но искам да мога да разчитам на него.Колко струва аналога му от Facom,става въпрос до 220nm?

                              Коментар


                              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Всички динамометри се обслужват само от и при производителя, ако въобще.
                                Факом си има официален ценоразпис за обслужване и ремонт, струва колкото 2-3 тони експерт, щото Тона няма от 2005-та.
                                Някой динамометри могат да бъдат отваряни и настройвайни, само ако пружината си е запазила постоянна пружинната константа, виж как звучи само.
                                Ама това рядко се случва, да не кажа хич. В смисъл, че пружината е с различни показатели при различно натоварване.
                                Няма читав динамометър, който да има обхват 220 Нм, стандарта е до 210 рядко, до 200 най-често.
                                240 лв е 40 - 200 на хоби бранда на Факом - Експерт, Факом е над 300 лв.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X