Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Струг С5

    Тука съм обяснил всичко за фланците ; универсалите и тяхното центроване http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=80755&page=3 . Пробката на супортната кутия е отгоре и обикновено главата и не се различава от главата на другите болтове гледаш кой е по навътре и отвиваш . На скоростната кутия маслото се налива през горната пробка . Лошото е че пластмасата е остаряла и обикновено при отвиване се чупи . Това че долната пробка е тъмна нищо не значи помътнява от времето .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Струг С5

      Здравейте, Стругчето ми работи и ми служи вярно. Имам проблем с охладителната система. Оригиналната помпа беше затегнала. Отворих я и видях че вътре всичко е клеясало. Купих нови лагери и сложих нова лоена набивка. Салника се притиска с пружина и помпата е притегната за електромотора. При теч от помпата през салника влиза право в мотора. Пробах на сухо и завъртя, след което в казана на струга налях вода и пробах като го пуснах само в коритото да тече. Докато установя посоката на въртене и отпуша тръбопровода, тъкмо помпата потече и каза едно пук и спря. Отворих помпата и се оказа че е влязло малко вода в електромотора. Сложих помпа от пералня. Пише на нея че има дебит 16л/мин. С вода си работи перфектно. Тъкмо си помислих че съм нагласил системата за охлаждане. Купих си борьол. В университета като съм работил на стругове съм виждал че е жълта прозрачна течност подобна на лимонада. Моя стана с цвят на прясно мляко. На пипане мазничък. Докато налях водата стана еднородна сместа без да съм разбърквал. Пуснах помпата да пробвам как ще пръска върху детайла и как ще работи стругчето. Обаче нъцки, помпата не дига течност. Извадих мъркуча и колкото на ниско да го смуквах помпата не избутваше течност. След като падна маркуча под нивото на течноста в казана почете, но на по-високо положение не иска да тече. Предполагам че за такива течности е необходима специална помпа. Препоръчайте ми такава на разумна цена или някаква идея от какво бих могъл да ползвам? Мислех да търся маслена помпа. Имам няколко от хидравлики, но те са зъбни и трябва постоянно да има куде да преливат качената течност, а и електромотор трябва да им търся.

      Коментар


      • #48
        От: Струг С5

        Защо не пробваш да възтановиш старата?Щом веднага е спряла -мисля че поразийте по нея няма да са много големи.

        Коментар


        • #49
          От: Струг С5

          Старата изгоря. Поразията е едно пренавиване на мотора и предполагам че трябва да се направи уплътнение. Но не виждам какво да направя, след като аз отрязах с 2-3см по-дълга лоена набивка. Едвам прибрах шайбата с пружинката за да сложа зегерката. При завъртането на ротора се въртеше доста трудно. Пуснах го на празен ход и завъртя, след което на ръка се въртеше осезаемо по-лесно. Но при пускането с водата епреминала през уплътнениети. Пренавиването ще ми струва 50лв и ако знам че уплътнението няма да ме изненада пак бих си я направил. Но ми вдъхва никакво доверие самата конструкция на помпата. Това беше и причината да сложа помпа от пералня. Баща ми вика да съм си сложел едно казанче на стената и да наливам там течноста на самотек. Ама на мене ми се иска всичко да си е като за бели хора, все пак сме в 21век

          Коментар


          • #50
            От: Струг С5

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Старата изгоря. Поразията е едно пренавиване на мотора и предполагам че трябва да се направи уплътнение. Но не виждам какво да направя, след като аз отрязах с 2-3см по-дълга лоена набивка. Едвам прибрах шайбата с пружинката за да сложа зегерката. При завъртането на ротора се въртеше доста трудно. Пуснах го на празен ход и завъртя, след което на ръка се въртеше осезаемо по-лесно. Но при пускането с водата епреминала през уплътнениети. Пренавиването ще ми струва 50лв и ако знам че уплътнението няма да ме изненада пак бих си я направил. Но ми вдъхва никакво доверие самата конструкция на помпата. Това беше и причината да сложа помпа от пералня. Баща ми вика да съм си сложел едно казанче на стената и да наливам там течноста на самотек. Ама на мене ми се иска всичко да си е като за бели хора, все пак сме в 21век
            Я снимай тая помпа да видим с какво се мъчиш че нещо с тия набивки, водни помпи за охлаждане на металорежещи машини има много, има с къс смукател, с по дълъг но охл. течност няма как да влезе в нито една от тях. Турбинката си е потопена а самият двигател е отгоре на казанчето, така че нещо не ми е ясно или поне на мен как може да я удавиш.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #51
              От: Струг С5

              Помпата си е външна и е ваккумен тип, понеже оригинално е монтирана над нивото на течността в казана. Има на турбината пробка от където се налива малко тежност, колкото да напълни турбината, след което като се пусне помпата си засмуква. Ще се опитам да снимам помпата и да кача снимки, само да не си забравя апарата, че ходя покрай струга инцидентно и за много набързо.

              Коментар


              • #52
                От: Струг С5

                Това са двата типа помпи слагани на С 5 през годините . Самото място на системата за охлаждане е неудачно защото трудно се мие а борьолите имат свойството да замирисват на умряла лисица след време . Вади охлаждането на външен казан като при по новите машини .
                Прикачени файлове
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Струг С5

                  Помпата ми е като на втората снимка. Казана се източва много лесно. Има две тапи, едната е на около 10см височина, а другата е на около 1 см. Остава на дъното не повече от литър течност. Направих на горната тапа да се закача помпата, а на долната сложих мъркуч, коийто закачен за тавата за да стои на лисоко. При нужда от източване го смъквам надолу и точав някое шише. Събира ми около 20л течност. Ако се наложи, ще извадя във външен казан течността, но помпа с която да я вдигам до супорта да ми предложите.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Струг С5

                    Е сега ми става ясно с какво се мъчи колегата, помпата му сигурно е като тази на втората снимка. Чудно ми е как до сега не съм виждал такава. Махай го това и търси помпа като първата, аз имам една но я държа за резерва. А иначе има много операций при които без охлаждане просто не става.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Струг С5

                      Знам че не става. Аз така до сега работя без охлаждане и съм счупил вече 10-тина ножа. един за вътрешна резба и другите отрезни. Преди няколко дена си направих отрезен от кобалт 20х20 и се счупи през дебелото около 1см навърре в дебелото. Чак не можах да повярвам. Сега го натиснах с планка в горния край и не мърда, до като изкара. За сега ще си направя шише с дупка и ще пръскам, но търся подходяща помпа.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Струг С5

                        Няма причина помпа от перална да не стане . Явно нещо помпата с която опитваш не е в ред .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Струг С5

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Знам че не става. Аз така до сега работя без охлаждане и съм счупил вече 10-тина ножа. един за вътрешна резба и другите отрезни. Преди няколко дена си направих отрезен от кобалт 20х20 и се счупи през дебелото около 1см навърре в дебелото. Чак не можах да повярвам. Сега го натиснах с планка в горния край и не мърда, до като изкара. За сега ще си направя шише с дупка и ще пръскам, но търся подходяща помпа.
                          Това с чупенето на отрезни ножове май не е чак толкова от охлаждането а сигурно имаш голям луфт в кръстатия супорт който като климне напред захапва много и няма какво друго да се случи освен да се чупи ножа и да се размести детайла в челюстите. Така че виж да пообереш лувтовете по него колкото може, че иначе да си направиш нож и от най дебелия кобалт който ти се хваща в ножодържача пак ще е същото.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Струг С5

                            Снощи разкачих помпата от пералня и установих че е турбината е станала на сол. На помпата си пише напор 1м. На мене ми е около 80см височината на която трябва да се вдига течността. При пробата с вода помпата си хвърли прилично количество, но в последствие явно се е строшила турбината. За луфтове в супорта не мисля че имам големи. По скалата ми е около 3 десети мм, което предполагам не е много. Забелязвам че се чупи на детайли които ги прорязвам повече от 10-15мм. Ножа си го направих да реже около 20мм в радиус, което е на заготовка до Ф40. Вчера като прорязвах пробвах да режа до около 5мм и да известя за разширяване на канала. Прорязах така заготовка Ф35 без да счупя ножа. Предполагам че от нагряването на ножа и заготовката заклинва и се строшава.

                            Едно въпросче имам относно обработване на заготовки рязани с оксижен или заварявани. На местата където е работено имам чувството че е станала много твърд материала и ножовете свирят. Вчера една наварявана гайка се опитах да я загладя на струга, но започна да бяха и да бие, но не се отнема стружка. Има ли начин такива детайли да се обработват, имам няколко пластини за неръждавейка, но и с тях бяга?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Струг С5

                              Прочети тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80755 че не ми се пише за поне десети път за заточването на ножовете . Първата причина за чупенето на отрезен нож е неговото неправилно заточване след това са всички останали причини .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X