Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Борол от къде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Борол от къде

    Трябва ми борол (за охлаждане на свредла). Кажете от къде мога да закупя или ако някой е готов да се раздели с малко количество - ще ми трябва за пет до десет дупки да свирка.

    Всъщност може и друг разтвор със същите свойства.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Борол от къде

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Трябва ми борол (за охлаждане на свредла). Кажете от къде мога да закупя или ако някой е готов да се раздели с малко количество - ще ми трябва за пет до десет дупки да свирка.

    Всъщност може и друг разтвор със същите свойства.
    Передполагам за какво ти трябва
    Не се занимавай с глупости, а намери някой кибик да ти пръска водичка от пробит галон за бира примерно.
    Ако можеш да контролиташ оборотите на "дрелката" или с каквото там ще дупчиш, просто ги държиш на половина или малко повече.
    .....и с повече натискане де Знам, че за теб си е работа натискането ама, си трее
    NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
    SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
    GSM: О887б97З79

    Коментар


    • #3
      От: Борол от къде

      Ъъъ, казва се "бурьол".
      И както каза колегата-щом е за малко пробиване-по добре си намери някой да пръска с вода от бутилка с пробита капачка. Същата работа върши.
      Ценното на бурьола е, че железните детайли не ръждясват след намокрянето с него. Ако веднага след пробиването вземеш мерки против ръждясване-наливай вода, и си свиркай.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Борол от къде

        Абе борьол е, ама как и да е

        Иначе Кольо е прав, ако не е проблем бързото ръждясване, може и с водица или вод с малко миещ препарат за чинии. Борьол трябва да има във всяко място с металообработващи машини. не е кой-знае колко скъп, та не вярвам да е проблем да се вземат 100 грама. Не помня как се разрежда, но беше доста сериозно съотношението.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Борол от къде

          Колеги пак бъркате фундаментални неща ! Водата няма свойства спомагащи обработката на металите освен охлаждане на инструмента и детайла . Писахме в съответните теми за специализираните смазочно охлаждащи течности какво им е предназначението и защо НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА чиста вода в металорежещите машини ама никой не чете . Има много продукти на пазара освен свинската мас. Аз лично ползвам повече от 10 години продукта на тази фирма http://himia.bg/ Емулсол СОТ и съм много доволен . Магазина в София им е на Сточна гара в един фургон срещу мелницата струва към 17 - 18 лева 5 литра концентрат който се разрежда 1 към 20 . Има го и в Ташев галвинг но е 2-3 лева по скъп като цяло всичките тяхни продукти които съм ползвал са много добри . С неразреден борьол като смазка пробих 400 отвора Ф10.5 в 5мм неръждавейка с кобалтово свредло без да го свалям за презаточване. За пробиване и нарязване на неръждаеми стомани и титан има също много добър препарат на Бардал. Колега колко ти трябва ако е малко мога да ти отлея от моя .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3359.jpg
Прегледи:4
Размер:56.3 КБ
ID:5299519
          Последно редактирано от sek.1; 31-08-11, 09:32.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Борол от къде

            Ами колко, като за десет дупки. Ако можеш да ми дадеш малко ще почерпя
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Борол от къде

              Утре съм в базата звънни ми да се разберем.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Борол от къде

                [QUOTE=Кольо;1613320]Ъъъ, казва се "бурьол".QUOTE]

                [QUOTEАбе борьол е, ама как и да е QUOTE]

                Точно борьол си е у нас- идва от швабското bohröl (пробивно масло) както и bohrwerk (пробивна машина) на български борверг.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Борол от къде

                  Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
                  Точно борьол си е у нас- идва от швабското bohröl (пробивно масло) както и bohrwerk (пробивна машина) на български борверг.
                  А аз защо си мисля че името идва от боровото масло от което се е правел борьола на времето. иначе май трябваше да е бохрьол

                  turtey, защо се вкарваш в такива приключения за 10 отвора? А иначе бързорежещите стомани най си любят тънките масълца ама голяма цапаница и пушиляк.
                  Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Борол от къде

                    Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                    А аз защо си мисля че името идва от боровото масло от което се е правел борьола на времето. иначе май трябваше да е бохрьол
                    Защото си избягал от урока по история на машиностроенето и не си ходил на немска занималня сигурно. По твоята логика и борщангата BOHRSTANGE е от борово дърво сигурно, а не щото името и е навлязло у нас с немските технически термини в началото на миналия век. То май ако не се лъжа и ксерокса не е ксерокс а фотокопирен апарат, ама... "Бягай до ксерокса да копираш документа", пък ксерокса бил минолта!!?? например. Не се заядам -просто разширявам терминологията на позабравилите.

                    А за неръждавейката си трябва СОТ и добре заточени свредла (правилен ъгъл) -за предпочитане нови. а не бургии за дърво.
                    Като СОТ аварийно ми е вършила работа и смес от двиг.масло, нафта и вода 1:1:10, която често се тръска да стои на емулсия (по съвет от стар стругар).
                    Последно редактирано от Ясен; 03-09-11, 03:20.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Борол от къде

                      При мен използват борол на Вюртц (днес ми донесоха една 25 л туба с концентрат ) - нема проблем да ти отлея ,ама си много далеч...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Борол от къде

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        При мен използват борол на Вюртц (днес ми донесоха една 25 л туба с концентрат ) - нема проблем да ти отлея ,ама си много далеч...
                        Станьо ми даде, ма ти отлей, пък аз ще почерпя Нали ще идваш на Нови Искър?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Борол от къде

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Станьо ми даде, ма ти отлей, пък аз ще почерпя Нали ще идваш на Нови Искър?
                          Ще ти донеса ,пък ти ще почерпиш по лимонада ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Борол от къде

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Ще ти донеса ,пък ти ще почерпиш по лимонада ...
                            Имаме сделка
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Борол от къде

                              Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
                              Защото си избягал от урока по история на машиностроенето и не си ходил на немска занималня сигурно. По твоята логика и борщангата BOHRSTANGE е от борово дърво сигурно, а не щото името и е навлязло у нас с немските технически термини в началото на миналия век. То май ако не се лъжа и ксерокса не е ксерокс а фотокопирен апарат, ама... "Бягай до ксерокса да копираш документа", пък ксерокса бил минолта!!?? например. Не се заядам -просто разширявам терминологията на позабравилите.

                              А за неръждавейката си трябва СОТ и добре заточени свредла (правилен ъгъл) -за предпочитане нови. а не бургии за дърво.
                              Като СОТ аварийно ми е вършила работа и смес от двиг.масло, нафта и вода 1:1:10, която често се тръска да стои на емулсия (по съвет от стар стругар).
                              То стария борьол си беше нещо такова няма разтваряне във водата . На времето го сипвах в кофа с вряла вода и с телена бъркалка на бормашината го бърках . Като не работиш няколко дена и той се разслои в казана . С новите химий няма проблеми докато наливам с маркуча в кофата се е разтворил . Чиста вода не се ползва по една единствена много елементарна причина . Охлаждащата течност влиза на всякъде има много места които просто не можеш да подсушиш след работа и ако си ползвал чиста вода там вече е ръждясало . Преди петнайсетина години ползвахме и калиев бихромат с него направо съсипваш машината винтовете на ножодържачите са като стояли в киселина .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X