Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти с доживотна гаранция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инструменти с доживотна гаранция?

    Порових и не открих такава тема. Ако греша местете това...

    Чул съм за такова животно зад океана. Успяваш да строшиш нещо, отиваш в магазин в който се продава, подаваш го на продавача и той любезно ти дава ново. При това за неща от типа на ретрактори и дори свредла.

    Първи от списъка с местните възможности отпадна Факом преди години още. От връхчето на едни резачки се отчупи парче. Отидох в представителството и те любезно ми отговориха , че вече не се произвежда този модел. Та да взема да си ходя. Отидох си.

    От днес отпада и Бета. Не са лоши инструменти, ноооо цената им е като за такива с доживотна гаранция, а се оказва , че такава има само на теория. Тресчотковите механизми били с по една година гаранция и ремонтен комплект за мъничка тресчотчица струвал двайсетина лева..... режещи инструменти /секачи прочее/ са без гаранция, а отвертките колкото и захабени да са /според тях/ са си работещи..... с други думи приемат гаранционна замяна само ако си си държал инструмента в гащите а той взел та се строшил от самосебе си.

    Наоплаках се!

    Сега вие кажете има ли такова животно в България? И къде да го намеря. Ама така , че ако нещо се случи да се счупи или захаби при нормална експлоатация да не ме бавят по една седмица и да не ме правят на маймуна!
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    От: Инструменти с доживотна гаранция?

    Жоро, в България сме все пак...за каква гаранция говориш?
    Гаранциите са като каскотата... правим всичко възможно да намерим начин да откажем и ако няма начин, евентуално тогава може и да дадем нещо на клиента...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Инструменти с доживотна гаранция?

      Всъщност, има ли такова животно изобщо някъде! И аз съм чувал какво ли не, но не съм виждал (и не само в България). Много ще ми е любопитно, дали някой има достоверна информация за такава гаранция, където и да е.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Инструменти с доживотна гаранция?

        Възможно е Факом да го правят. Провери.

        Във Франция Факом сменят без да гъкнат. Имах познат който купуваше счупени инструменти Факом и после ходеше да ги заменя за нови.
        Последно редактирано от Goblin; 20-07-11, 16:15.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Инструменти с доживотна гаранция?

          На мен са ми сменяли сета форм в Маркита Пловдив. Трябваше да развия гайка на полуоска с 32, отивам и им казвам- дайте ми нещо здраво и те ми дават това, аз питам има ли гаранция, те има . Питам ги, ако го счупя какво правим и те , ами сменяме го ...
          Прибирам се слагам една тръба един метър на щангата , скачам два пъти и я чупя , на другия ден верно ми я смениха .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Инструменти с доживотна гаранция?

            До скоро имаше такова нещо на инструменти UNIOR. Продаваха се в магазина на Ротенбергер в София. Той се намира на Ситняково от дясно посока Сточна гара, след Румънското посолство.
            Последно редактирано от коко келеша; 20-07-11, 16:28. Причина: допълнение
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Инструменти с доживотна гаранция?

              Ето първа страница от инструкциите за гаранционни замени.
              Следват 13 страници с подробни описания кога СЕ и кога НЕ СЕ заменя инструмент.
              За съжаление не мога да ги публикувам тук.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5291499
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Инструменти с доживотна гаранция?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Всъщност, има ли такова животно изобщо някъде! И аз съм чувал какво ли не, но не съм виждал (и не само в България). Много ще ми е любопитно, дали някой има достоверна информация за такава гаранция, където и да е.
                Марка Craftsman от магазините на Sears в USA. Сменят всичко без да ме питат. И касова бележка не искат- марката се продава само в тази верига магазини. Има и други- Snap On, много скъпи професионални инструменти.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Инструменти с доживотна гаранция?

                  Интересното с тези две марки е че са гиганти в Северна Америка, а в Европа са почти съвсен неизвестни.

                  Горе долу като Факом в САЩ, там пък тях почти никой не ги е чувал.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Инструменти с доживотна гаранция?

                    Ми правят ги яки,взимат ми двойно и не питат как сьм го строшил при замяната му.Мен само това ми трябва,не ги трошим нарочно и гледаме да са яки,че за една отверка ти се губи ден работа по някой пьт.

                    Снап он тресчотка стартира от 50 кинта обаче,на добри лодки имаме по 6-7 000 долара в инструменти.Ако ги правеха и плуващи цена нямаше да имат.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Инструменти с доживотна гаранция?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ...Ако ги правеха и плуващи цена нямаше да имат.



                      Ето ти плаващи клещи. Мирише ми че с правилния неопренов шлаух всяка тресчотка ще стане съща шамандурка.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инструменти с доживотна гаранция?

                        Хмм, тресчотка.... шлаух....Архимед... Сериозен ще да е тоя шлаух...
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Инструменти с доживотна гаранция?



                          Е има и друг номер - сваляш плувката от бинокала и закачаш сьс свинска опашка ма за всеки инструмент няма как да имаме по едно,а се и губи време.

                          Х-тоолс са чисто рибарски клещи,като ги напьна малко и стават на макарон,правени са за откачане на рибарски куки.Вчера отварях една цепена нерьждавейка шайба и се наложи да я затисна на един клит / това дето се врьзва лодката за него / и да намеря половин метьр отверка Крафтсман,че поне като се строши да я вьрна.Шайбата клекна обаче,отверката издьржа.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Инструменти с доживотна гаранция?

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Хмм, тресчотка.... шлаух....Архимед... Сериозен ще да е тоя шлаух...
                            Ми не е като да не може да се изчисли.
                            Но не е и като да мога да го изчисля аз

                            Като ги гледам тия клещички на снимката - не ми се вижда чак толкова нереално.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инструменти с доживотна гаранция?

                              За можене - можеш. Да речем - тресчотка 700 гр., шлаух 50-100 гр. Значи обема трябва да е над 800 см на куб. ...Ама ще е бая дебел тоя шлаух. Не че не става, ама как ще го държиш като завива гайките?
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X