Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на ябълковиден болт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на ябълковиден болт

    Да питам, знаете ли някъде да може да бъде направено това нещо? Проблемът е да се направи точна сфера. Не сфероид, те старите са си такива, износени, позагубили формата, въпросът е за точна изработка. Имало някакви специални машини, с които са правени сфери... ама им забравих името
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Изработка на ябълковиден болт

    Смятам струг с ЦПУ ще свърши работа!Само че ще е трудно да намериш някой да се навие за 1 2 или 10 детайла!Виж,Sek.1 може да удари едно рамо!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #3
      От: Изработка на ябълковиден болт

      То ако може само сферите, за останалото имам добър човек, който да се захване с тази пипкава история! Ама сферите да станат. Благодаря ти, ще го питам.
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #4
        От: Изработка на ябълковиден болт

        Могат да се направят.Изработват се на фреза с разточна глава.Колко броя са?Тябва да имат цилиндрична част след 10 градусувия конус.
        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
        BJ42 04 1982
        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
        LZ 2 BHB

        Коментар


        • #5
          От: Изработка на ябълковиден болт

          4 броя са.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: Изработка на ябълковиден болт

            На какво е този ябълковиден болт???Няма ли го като нова част?Прилича ми на болт от трактор Болгар.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: Изработка на ябълковиден болт

              За предвоенния мерцедес, няма го като ново. По принцип, по света правят учудващо много части за него, но точно това не го предлагат. Ако го има, то ще е направо от самата фирма Мерцедес, а там цените са абсолютно непосилни.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Изработка на ябълковиден болт

                Имам едно приспособление с което преди двайсетина години правехме топки за тегличи трябва да го изровя от шкафовете и да си припомня как се центроваше на машината и как се работеше с него . Няма ли нещо което да е със същия размер на сферата само да се пипне конуса и резбата ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Изработка на ябълковиден болт

                  Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
                  Могат да се направят.Изработват се на фреза с разточна глава.Колко броя са?Тябва да имат цилиндрична част след 10 градусувия конус.
                  Става на фреза, но е голяма заврънгачка ,с разстъргваща глава и делителен апарат,после полиране на струга,недостатъкът е,че срещуположно на болта остава необработено петно с диаметъра на стеблото на болта.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изработка на ябълковиден болт

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Имам едно приспособление с което преди двайсетина години правехме топки за тегличи трябва да го изровя от шкафовете и да си припомня как се центроваше на машината и как се работеше с него . Няма ли нещо което да е със същия размер на сферата само да се пипне конуса и резбата ?
                    Ако го изровиш,снимай как работи това чудо,че ми се въртят разни идеи в главата...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изработка на ябълковиден болт

                      Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                      За предвоенния мерцедес, няма го като ново. По принцип, по света правят учудващо много части за него, но точно това не го предлагат. Ако го има, то ще е направо от самата фирма Мерцедес, а там цените са абсолютно непосилни.
                      Напиши му размерите,може да изскочи нещо с подобни размери.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изработка на ябълковиден болт

                        Освен снимката, едно чертежче, и включвам термообработката и типа стомана от която трябва да се пръкне това изделие, дай поне нещичко за да можем да говорим за цена?
                        ПП Или парчето желязо.
                        Последно редактирано от old111; 05-07-11, 00:53. Причина: добавка
                        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изработка на ябълковиден болт

                          Малко ще се забавя с размерите, просто няма как сега, но тези дни ще ги сложа!
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изработка на ябълковиден болт

                            А в кво ще го затвориш?
                            Май е по-лесно да намериш готово. Предвоенните немски, после са правени през цялата война, и още десетилетия след нея в цяла Европа, възможно даже в СССР.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изработка на ябълковиден болт

                              Това са болтовете на кормилните щанги така че има в какво да ги затвори . Предполагам че са работили в някъкви текстолитови втулки по онова време още полиамидните пластмаси и тефлона още не са открити . Възможно е да има нещо руско със същия или близък размер то само руснаците до ден днешен произвеждат такива разглобяеми елементи по окачванията . Което не е лошо от гледна точка на ремонтопригодност но не се връзва със съвременната комерсиална концепция на автомобила .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X