Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой зане ли нещо за тази машина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой зане ли нещо за тази машина?

    Здравейте колеги!В двора на един приятел тихо и кротко си ръждсва машината на снимките!Уж е струг,ама нещо не е много стандартен!Някой може ли да ми каже нещо повече за нея!Чудя се дали си заслужава да я премъкна към гаража или да прибера каквото може от нея и на вторични...
    Прикачени файлове
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Някой зане ли нещо за тази машина?

    Пътник си е от всякъде. Рожба на немотията на соца. ТНТМ в чист вид. На всичкото отгоре е и за леворъкати.

    Коментар


    • #3
      От: Някой зане ли нещо за тази машина?

      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
      ...или да прибера каквото може от нея и на вторични...
      Недей бе , човек ! С малко доработки става перфектната машина за острене на колове за лозе....
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #4
        От: Някой зане ли нещо за тази машина?

        За съжаление аз все още не съм я виждал на живо!Странно ми изглежда липсата на надлъжен супорт-т.е само за отрязване ли се е ползвала....?А има охлаждаща система...И с тая левичарска история!Странна соц. машинария...
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #5
          От: Някой зане ли нещо за тази машина?

          За изравняване външния диаметър на наковани феродови дискове за съединители на товарни автомобили или трактори в някой сервиз или МТС.Ползва се широк нож-стърже едновременно двата диска.Престъргват се на дорник-дорникът е амбриажна ос от съответната скоростна кутия,като се ползват шлиците му за предаване на въртеливото движение.
          Като им дойдат феродови дискове с отвори пробити несиметрично на оста на въртене какво да правят-занитват ги по тях и след това им остава да ги изравнят поне по външния диаметър.А може и да ползват заготовки за феродови дискови с по-голям размер и да си ги уточняват.
          Относно машината.Първата ми машина беше стругче самоделка- компресор с универсал към оста му и два качени един върху друг супорта. Натегнах малко лагерите аксиално на компресора и започнаха да хвърчат стружки-малки детайли съм правил разбира се.
          После завъдих други машини,но първата беше голям кеф.
          Стругчето го развалих-за ос на бор апарат на един приятел дърводелец-още работи.Та от компресор,струг, та и бор апарат.Е може да е било безмислено,но за мен е някакъв опит.

          Ако нямаш никакви машини помисли,винаги можеш да я хвърлиш.

          А и колеги с идеи ще се обадят след празниците-изчакай ги да изядат агнетата.
          Без триене няма движение !

          Коментар


          • #6
            От: Някой зане ли нещо за тази машина?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Пътник си е от всякъде. Рожба на немотията на соца. ТНТМ в чист вид. На всичкото отгоре е и за леворъкати.
            Що бе ,ако минеш от другата страна става и за десноръкати.

            Коментар


            • #7
              От: Някой зане ли нещо за тази машина?

              Вие тотално оплюхте напъните на соц. машиностроенето!:-) Понеже състонието и е наистина плачевно, само охлаждането,двигателя и патронника се свалят а другото отива към вторичните!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #8
                От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                Освен това да е някаква каманярска /каменоделска/ машина, нищо друго неможе да бъде.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #9
                  От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                  Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                  Вие тотално оплюхте напъните на соц. машиностроенето!:-) Понеже състонието и е наистина плачевно, само охлаждането,двигателя и патронника се свалят а другото отива към вторичните!
                  Като гледам как е ръждясал патронника няма много смисъл да го сваляте .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                    Колегата ufijdork май ще излезе прав!Машината е от едно добружанско ТКЗС а там съединители по трактори и разна селскостопанска техника бол!Ами нямам си собствена машина,но разходите да я докарам до Варна ми се струват неоправдани!Другата седмица ще отида да я видя и ще реша на място,но май нещата отиват кам скрапа!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                      Този уикенд се разходих до машината.Оказа се че машината е пригодена само за нарязване на резби!Била е чат от мобилна сервизна група в ТКЗС то или нещо такова.Скорости има 4,като 2 са от скоростната кутия и 2 са от ремъчната шайба!И реверс разбира се!Пред патронника в един правоъгален отвор е имало стойка - държач за резбонарезните глави!Напречния супорт е служил само за отрязване на тръбата,а движението по дължина е ставало чрез разхлабване на стопорни болтове и изместване на ръка!В кутията с инструментите все още седяха няколко HSS отрезни ножа и планките на новодържача,които са сменяеми за различните размери ножове.Закачаш за трактора,завлячваш я до т.А и действаш.Това би било през 1985-та!За съжаление от поливните системи които е обслужвала вече няма и помен и е неизползваема!Патронника е У 200,и мисля че не е в толкова лошо състояние,колкото изглежда.Много лесно се развии,и дори има идея да се раздвижи!Дано не се лъжа!Мотора е 3 фазен,някаква марка-не българска,която не съм чувал,1.1 kW и 980 rpm.Контактора също работеше перфектно.
                      И както често става в живота,боклука за едни е ценно за други-скоростната кутия я поиска някакъв рибар да я слага на някаква голяма лодка!Дано му свърши работа на човека!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                        Патронника полей обилно с нафта и след това раздвижвай!
                        Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                          Той вече е в нафтови СПА процедури!:-)
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                            Трябва ми гъвкавата тръба с накрайника за охлаждането,ако не ти трябва разбира се.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой зане ли нещо за тази машина?

                              Аз си я прибрах и нея като използваема!Засега ще я пазя,мисля че съвсем скоро ще ми влезе в работа!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X