Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за струг СУ 404

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за струг СУ 404

    Здравейте колеги. За първи път пиша във форума. Работя като автомеханик и често ми се налага да ползвам стругарски услуги. Затова реших да си закупя струг втора употреба. Предложиха ми СУ404 за около 3000лв.,но по него имаше течове на масло. Въпросът ми е заслужава ли си парите,лесно ли се намират резервни части за тях и дали този теч се дължи на износени уплътнения. Ще Ви бъда много благодарен ако споделите с мен вашите впечатления и по богат опитза този модел струг.

  • #2
    От: Въпрос за струг СУ 404

    Машината за която питаш е софийско производство с височина на универсала спрямо паралелите 400мм.Течовете не са проблем,просто трябва да им обърнеш внимание(най-вероятно тече от горният капак,оправя се със силикон),резервни части се намират.Аз лично ползвам СУ 582,и съм много доволен.Огледай паралелите за пропадания и задирания,за тези пари трябва да е фул оборудван.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за струг СУ 404

      СУ 404 е правен в Сливен, а не в ЗММ София.
      ЗММ София произвежда гамата 402/502 до към 1984-85.
      Потърси още малко. 3000лв ми се струват в повече за тази машина. Годините са и множко, пък и в Сливен все пак.
      Последно редактирано от asenv; 27-03-11, 10:22.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за струг СУ 404

        Една корекция, машината произвеждана в ЗММ Сф не е 402, а 401
        LZ1AIV

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X