Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ при дървена сглобка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ при дървена сглобка

    Колеги,нуждая се от съвет.Ситуацията е следната:
    Ще лепя гръб на тонколони,който предварително смятам да закова с мънички стоманени пирончета по периферията.Останалото разстояние между гърба и стената на колоната искам да запълня с лепило.Може и мястото където ляга самият гръб също да го намажа.Идеята е лепилото да не съхне прекалено бавно(не повече от 12-20 часа),да не се разтече и да влезе в колоната респективно да оклепа всичко вътре.Като изсъхне да не се свие а да остане като излято и където има фуга след като съм я запълнил да остане запечатана.Да не попие.Тоест искам като силикона да стане,но ми трябва нещо което ще се втвърди здраво.Моля,който има идеи да предлага.По принцип я бързам работата. Забравих да кажа.Гърба е масивен и дебел талашит.Плоскост от едновремешните "Приста" пресована здраво,кутията е по тънкостенна но и тя е талашит пресован.
    Последно редактирано от belov15; 01-03-11, 20:51. Причина: допълнение

  • #2
    От: Нужда от помощ при дървена сглобка

    Не разбирам много защо искаш да ковеш пирони , но предполагам ,че искаш гърба на тонколоната да е във самата кутия.Съветвам те да не ползваш пирони , а видии в предварително разпробити отвори с по малък диаметър.Ако мислиш ,че не можеш да изрежеш гърба плътно за да не се налага да бертоваш отвътре , мисля ,че е по добре да залепиш чамови летвички.Така мажеш вътрешния ръб на гърба със лепило и полагаш кутията отгоре му и след изсъхване фугираш отвън.Мисля ,че и Ц200 ще ти свърши работа , ама пък сега има доста нови моментни лепила в туби като силикон които може да намериш във всеки магазин за строителни материали.Ако мисля в грешна посока дай малко инфо или надраскаи една скица.

    П.С. Имаш ли някакво покритие на плоскоститв отвътре за по добра акустика и ако не мислиш ли ,че ще работи добре.Потърси из нета...едно време съм правил вътрешните стени с лепило и натрошени черупки от варени яйца и се получаваше добър ефект.Сигурно има къде по добри варианти.
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от помощ при дървена сглобка

      И аз не разбирам добре какво точно искаш да направиш, но има едно лепило, двукомпонентно в тубичка и "дезодорант".
      Едната повърхност мажеш, другата я пръскаш, допираш и стяга веднага. Здраво е и не е много скъпо. Аз го ползвам.

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от помощ при дървена сглобка

        Poxipol според мен ще ти свърши работа а и отговаря точно на изискванията ти.

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от помощ при дървена сглобка

          По описанието не разбрах много. Не разбрах плочата на гърба изцяло ли ще влиза в контура на кутията? Ако е така то трябва задължително да го "подпреш" отвътре, за да не хлътне в кутията и като цяло от всичките видове сглобки тази е най-недобрата. Иначе освен лепило можеш да ползваш и пистолетче за горещ силикон.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от помощ при дървена сглобка

            Да,ще влиза половината гръб вътре в кутията ,където има стъпалце и ляга на него.Няма ковани летвички,направо самите стени са си със стъпало и не може да хлътне гърба.Пирончетата ще ги накова отвън по периферията.Именно защото гърба не излезе идеално равен и с точните размери ми трябва нещо което да намажа стъпалцето на кутията да сложа гърба да го накова и после и фугите отстрани да запълня.Ще се опитам да драсна нещо като скица и да го кача.

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от помощ при дървена сглобка

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                Колегата Жамо ти е казал - Ц200. Като изсъхне- шлайфаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                  Въпроса е да не е много рядко и да не влезе в кутията след като съм я напълнил с ватата и да оклепа всичко.Да е по-гъстичко горе долу с гъстотата на пчелен мед разтопен.Ц200 не е ли по-рядко ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                    Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                    Въпроса е да не е много рядко и да не влезе в кутията след като съм я напълнил с ватата и да оклепа всичко.Да е по-гъстичко горе долу с гъстотата на пчелен мед разтопен.Ц200 не е ли по-рядко ?
                    Подлепи един найлон отвътре над ватата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                      Други идеи ? Не искам найлони не искам изобщо да се клепа.Освен смола нещо друго ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                        Преди имаше Хелметекс, сега мисля е Хелмевект. Намазват се двете повърхности и се изчаква около 10 минути след, което се притискат. Нама опасност от разливане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                          Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
                          Преди имаше Хелметекс, сега мисля е Хелмевект. Намазват се двете повърхности и се изчаква около 10 минути след, което се притискат. Нама опасност от разливане.
                          Същото го има на Хенкел и на Бизон, много съм доволен и от двете, цената за кутия е 13-15 лв.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                            Добре колеги,благодаря много ще търся Хелмевект или на Бизон продуктите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужда от помощ при дървена сглобка

                              Има бързосъхнещо лепило за дърво , нещо като С 200 , но то ще се спука след време , понеже става въпрос за колона , и то от плоскост. Както казва колегата , има хелметекс , лепиш , и след това на няколко пъти през 1-2 часа запълваш фугите. Аз бих ти препоръчал на Момент , много е здраво , издържа на всичко , от 15г. работя с него и никога не е изпуснало.На Хенкел /Момент/ ,има по-добри запълващи своиства от това на Бизон.
                              Последно редактирано от motor_men; 02-03-11, 19:24. Причина: добавяне
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X