Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сваля винта на ФУ320 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сваля винта на ФУ320 ?

    Привет на всички, нов съм във форума и това е първият ми пост
    Имам 3 фрези ФУ320 като едната ще остане за мен и искам да си сваля резервни части от останалите, но нямам схема и незнам как е захвант телескопичният винт на масата, а искам да си го имам резервен - някой правил ли го е или пак ако може да се намери пълен технически паспорт и от там да видя ?

  • #2
    От: Как да сваля винта на ФУ320 ?

    Техническия паспорт го има в една тема документация на металорежещи машини малко по надолу лично аз съм го сканирал качен е в dox bg. Ако не можеш да го отвориш дай нещо скайп или мейл да ти го пратя. По принцип винта е захванат вътре в кутията но не помня как беше такава фреза съм отварял преди повече от 20 години и нямам много спомени къкво беше вътре . На наще фрези им се изяжда гайката на винта който вдига и сваля масата защото в ботуша на който е монтирана се сипва масло но никой не го прави а гайката е от фосфорен бронз.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Как да сваля винта на ФУ320 ?

      Благодаря колега !
      Видях го техническия паспорт в темите, но не е достатъчно подробен и нищо не ми стана ясно от там
      Утре ще го мъча отгоре през защитните пластини да го достигна и освободя, там на гайка ли на кво е
      Ще видим какво ще стане

      Коментар


      • #4
        От: Как да сваля винта на ФУ320 ?

        Колега има фирмички, които с това си изкарват прехраната. По-добре потърси някоя, че от незнание понякога стават големи бели.

        Коментар


        • #5
          От: Как да сваля винта на ФУ320 ?

          Махнах двете предпазни пластини отгоре(срязах едната и огънах другата щото не ми трябват по принцип иначе сигурно си има друг начин за махането им), развива се една секторна гайка и с почукване винта пада надолу. Естествено му трябва да се освободи място, за да се изсули.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X