Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Такаламит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Такаламит

    Трябва ми малък ръчен такаламит /до 300ml/, но никъде не мога да намеря. Някаква идея от къде мога да си купя?

  • #2
    От: Такаламит

    Виж по магазините за авто аксесоари. Аз си купих 500мл за 14лв. Кетайски, ама като знам, колко често ще ми трябва...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Такаламит

      С твърда човка? Като спринцовка?
      От никъде.
      Последните, които са ми известни, са от. За две помпи - мога да ти дам моя. За повече - чертежите и технологията. Не е нещо особено хубаво, с тях за последно ремонтираха ТУ-154 на правителствения авиоотряд.

      Коментар


      • #4
        От: Такаламит

        Виж темата по-долу,за пневматичните инструменти http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=37964&page=1 .Там има снимка на един такаламит,аз имам същия,но китайски,продава се с ръчна и пневматична "глава".Сигурно има и само ръчни.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Такаламит

          Търси по битаците има всякакви.При мене всяка машина си има собствен такалмит включително дърворезачката и тя си има такалмитче

          За тези които не знаят как се пълни такалмит мога да обяснящото съм виждал шафиори с 30 години стаж да го пъхат в гюмчето с греста и дърпат ръчкатаБоже БожеПоздрави.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Такаламит

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            щото съм виждал шафиори с 30 години стаж да го пъхат в гюмчето с греста и дърпат ръчката..
            Какво, какво правят??

            Я обясни по-подробно, че да ми е смешно и в неделя

            Коментар


            • #7
              От: Такаламит

              Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
              Трябва ми малък ръчен такаламит /до 300ml/, но никъде не мога да намеря. Някаква идея от къде мога да си купя?
              В София имаше в Ташев-Галвинг на "Климент Охридски". За 400 гр. С твърда човка. Отделно можеше да се вземе и маркуч. Беше някъде към 30-на лева.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0028.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5250166

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0029.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5250167
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Такаламит

                Вени ти не си ли виждал

                Как се пълни такалмит;

                Проверяваш дали е свършила греста щото ако има грес и го развиеш под напора на пружината греста ше изхвърчи на земята и пиши загуба а струва пари

                Отвиваш резервоарчето на такълмита от помпичката демек развиваш двете му части.

                В резерварчето има бутало с пружина.Хващаш дръжчицата отвънка и опъваш яко докато се покаже на пръчката един изтънен пръстен.отстрани на отвора за пръчката има два по тесни жлеба заглавяш там изтънената част и така буталото
                остава в долно положение и резерварчето е празно.

                Предварително си си издялал от дърво една шпатулка с която ще гребеш от греста и всичко си послал с чисти вестници трябва чистота да не влезе буклуци в греста че после имаш ядове като се запуши.

                Колко е по топла греста по добре и по лесно се пълни и уплътнява което е важно.

                И така вземаш такалмита в едната ръка и с другата гребеш от греста и внимателно пълниш и уплътняваш да няма въздух.Много лесно става ако е топло и греста е мека да държиш с ръка резерварчето с длан и с пръстите да натискаш стерженът “пръчката“ да не изкочи от жлеба „че пружината ще изхвърли греста за секунда“и леко да почукваш о земята .Така греста от вибрациите сама се спуска надолу и се растила сама и не оставя въздух.

                Добавяш грес докато се изравни с горния ръб на резерварчето добавяш още половин лъжица и внимателно завиваш двете части.

                След това освобождаваш стержена от жлеба и пружината чрез буталото натиска греста нагоре.Помпаш няколко пъти на сухо да излезе въздуха и си готов.

                Ако неще да работи отвиваш болтчето за обезвъздушаване и помпаш докато излезе въздуха и пак затягаш.

                Това е приятно гресиране


                Вени заслужих ли шише вино
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #9
                  От: Такаламит

                  Тони, шишетата ще са повече, и ще са четен брой, щото ще сме двамата

                  Ама май нещо не се разбрахме - аз определено знам как се пълни такаламита, ама не разбрах ето това
                  Мнение на Стария
                  щото съм виждал шафиори с 30 години стаж да го пъхат в гюмчето с греста и дърпат ръчката..
                  как го правят

                  иначе, има едни течности тука, със странни имена - мавруди някакви - много приятни за прекаляване...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Такаламит

                    Уффф, не бе Тони, той искаше да му разкажеш за другия метод - смешния - дето пъхаш в казаня. Този си го знаем.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Такаламит

                      Тъй де ...

                      Пламене, при тебе няма ли такива устройства, или твоите не са с правилния състав на материал и правилната обработка?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Такаламит

                        Абе пияници и пустиняци - за кво са ви такаламити? :Р
                        Па и вино. Не ви е срам.

                        Тия дето ги е показал Чавдар направо им се набутва бомбичката от 400 мл и дори не си цапаш пръстетата
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Такаламит

                          Ми за повод, за кво друго ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Такаламит

                            Има, ама след вчерашната рекламна пауза, не смея да се обадя. Даже е същия , като този от картинката по-горе. Че и ценово съвпада с този на Галвинг, ноооо ... съм сигурен, че има по-евтини. 9лв. на битака - турски. На едро (щот съм едър - 120кг.) ще взема един за 5 лв.
                            А иначе имах и по 200мл. от Sykes-Pickavant (смотана фирма от острова отвъд Ламанша) , при мен свършиха.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Такаламит

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Тони, шишетата ще са повече, и ще са четен брой, щото ще сме двамата

                              Ама май нещо не се разбрахме - аз определено знам как се пълни такаламита, ама не разбрах ето това


                              как го правят

                              иначе, има едни течности тука, със странни имена - мавруди някакви - много приятни за прекаляване...
                              Ше оспамиме темата на колегата

                              Ти не си ли виждал некой с желание да гресира отвива го топи в кофичката дърпа ръчката и го вади и сегаи двете му ръце са заети
                              А трябва да завие горната част без да изпусне ръчката че всичко ше изхвърчи навън

                              И става леле мале вика асистентАсистента върти оня държи и вика бързо че го опущих.......



                              Те за такива случаи ми беше думата
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X