Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключ звезда номер 38?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ключ звезда номер 38?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Пред шайбата в Нива има място за обиковен камък 1/2" и прост върток.

    С въртене на едно повдигнато колело на 5 предавка е трудно и неточно, но възможно. Откъм алтернатора, поне във варианта с клиновиден ремък - забрави.
    Точно откъм алтернатора с клиновиден ремък,на Нива въртях онзи ден,като сменях гумички.Разбира се без свещи.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #17
      От: Ключ звезда номер 38?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Пред шайбата в Нива има място за обиковен камък 1/2" и прост върток.

      С въртене на едно повдигнато колело на 5 предавка е трудно и неточно, но възможно. Откъм алтернатора, поне във варианта с клиновиден ремък - забрави.
      Защо да забравя бре Ясене? Това съм го опитвал и на жигулата, и на самарата, и на транзита (дизел), и на ферозата. С едната ръка притискаш ремъка за да постегне още малко, а с другата въртиш с ключа. Единствено на тераното се наложи да се върти задна гума на 5-та. Там двигателя нещеше въобще да си помисли да помръдне. Те и ремъците са ми за смяна де, ма това са подробности.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Ключ звезда номер 38?

        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
        Добре де, с гаечен ключ не става ли? Що го правите толкова сложно.
        Като видиш какъв изчанчен ключ трябва, ако искаш да е точно ключ - веднага измисляш други методи.
        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Точно откъм алтернатора с клиновиден ремък,на Нива въртях онзи ден,като сменях гумички.Разбира се без свещи.
        Без свещи - може.

        Коментар


        • #19
          От: Ключ звезда номер 38?

          Имам 42. Ако ти се занимава да го лъжеш с пластинки ...

          Коментар


          • #20
            От: Ключ звезда номер 38?

            Моя бивш майстор ( Бог да го прости ) имаше такъв ключ правен. Представлява глава от гедоре и заварена планка на главата. Добре е главата да не е шестограм а звезда. Успех.
            Последно редактирано от aldr; 30-10-10, 06:16. Причина: сгрешена буква
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #21
              От: Ключ звезда номер 38?

              Колега, и аз имах същият проблем с ключ 38. При мен гайките на скобите на ресьорите на МАЗ-а се оказаха размер 38 (за мое голямо изумление). Търсих ключове или камъче за гидоре 38, но не открих да се продават такива. Тогава се сетих, че гайките на гумите на ЗИЛ са 38. Взех ключ за гумите, който прерязах близо до отвора за щангата, тъй като и при мен беше невъзможно да се работи с тази дължина на ключа. Моят съвет е: отиди до най-близките вторични суровини за такъв ключ и ги накарай да ти го отрежат с резака (почти на всички "вторични" съм срещал такива ключове за гумите на ЗИЛ). Това е най-евтиният и лесен вариант за разрешаване на проблема ти.
              Търпението калява силния и прогонва слабия.

              Коментар


              • #22
                От: Ключ звезда номер 38?

                И на ГАЗ-53 е същия.Тобулар,от единия край е квадрат а другия 38мм шестен.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Ключ звезда номер 38?

                  Колега, с две думи: за руска техника търси руски ключ. Успех в намирането.
                  Търпението калява силния и прогонва слабия.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X