Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Да свестиме малко темата това мисля че не съм го пускал универсалните крепежи на Декел. Като всичко в тази машина гениално просто и функционално.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6228.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5233402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6229.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5233401
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Да посвестим малко темата МС 032 CNC поглед от вътре умната част машинно управление Фанук шеста серия чиста японска електроника на 30 години тук там с някой български елемент слава богу извън платките. Истинско качество на испълнението.
      Програмния блок . Съвременните са с габаритите на авто радио.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6290.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5241389Силовото управление петте платки за управлението на петте сервомотора и шестата (най в дясно) за шпиндела. Двете табла са свързани с километри кабели за два дена намерих над 100 и поне 10 различни типа предпазителчета автоматични и стопяеми. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6293.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5241390
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Имам въпрос, на който още преди 30 години, не получих задоволителен отговор, въпреки, че го отправих към екипа, който разработваше тази машина. По това време работех в ЗММ, та имах някакви контакти и с ИММ...

        Въпросът ми е защо се нарича 5 координатна?

        Вярно, масата се върти около две оси и имаме относително движение на инструмента, спрямо масата, по три координатна система. Но някак си не е коректно, да се "сливат" оси на въртене и координати.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Ми, ако погледнеш на градусите на въртене като на координати - те ти го. Аз друга логика не намирам.

          ...иначе, като си помисля това всичкото днес в какво може да се навре....
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Джорджо, забравил си , че освен декартови координати, има още полярни, сферични, и цилиндрични.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Имам въпрос, на който още преди 30 години, не получих задоволителен отговор, въпреки, че го отправих към екипа, който разработваше тази машина. По това време работех в ЗММ, та имах някакви контакти и с ИММ...

              Въпросът ми е защо се нарича 5 координатна?

              Вярно, масата се върти около две оси и имаме относително движение на инструмента, спрямо масата, по три координатна система. Но някак си не е коректно, да се "сливат" оси на въртене и координати.
              Точно това се водят 4 и 5 координата ротацията на двете маси около оси Х и Z.
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              ...иначе, като си помисля това всичкото днес в какво може да се навре....
              Тези които аз съм виждал са с габарити на авто радио.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Колеги, трябва ми фреза за изработка на два елемента от много твърда пластмаса /водач за верига на мотор/, геометрично не е нищо сложно, но си трябва фреза.
                Може ли някой да ми извърши тази услуга в София, срещу заплащане естествено.??


                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  За водач на верига обикновено се използват износоустойчиви пластмаси.
                  Вероятно това е успокоител за ангренаж.
                  В София има една фирма Обликос /може и други да има/която се занимава с инженерни пластмаси.
                  Аз на моя мотор съм правил от РА 6 G две години карам не е мръднал.
                  Ако е за трансмисията -има един водач на вилката -става от РЕ-HDPE

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Здравейте колеги Искам да си вземе фреза, нещо от класа на фу 251, може и по голяма ама на разумна цена за дзифтар
                    Бихте ли ме посъватвали каде какво да гледам като ходя по огледи. Коя фреза какви проблеми дава? Коя е доста устойчива на неграмотна употреба?
                    Благодаря предварително за съдействието
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=112799 Тази е малко далече от София .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Вчера писах на колегата,капарирана ,но невзета :О а и без окомплектовка ,еле пък фреза ще даде още поне 1000лв и повече да я направи годна за работа...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                          Здравейте колеги Искам да си вземе фреза, нещо от класа на фу 251, може и по голяма ама на разумна цена за дзифтар
                          Бихте ли ме посъватвали каде какво да гледам като ходя по огледи. Коя фреза какви проблеми дава? Коя е доста устойчива на неграмотна употреба?
                          Благодаря предварително за съдействието
                          251,е фрезата която най-вероятно няма да искаш да виждаш в работилницата си,но ако все пак си решил да бъде такава,трябва да провериш някои неща.Първо обстоен преглед на водещите повърхности за задирания,добре е да няма,луфта на хода на масата назад-напред да не е повече от четвърт ход на манивелата(при износена гайка стига до оборот и отгоре),масата трябва да се движи плавно без затягания в двата края.Задължително трябва да я включиш,провери оборотите в черния сектор(малките обороти),на повечето фрези има износени зъбни колела и се чува страшен шум.Провери самохода на масата включително и бързия ход,там всичко е на микрети(шау-бау)плетеница от жици и създават много ядове,ако са разкачени и ти кажат,че всеки жичкаджия ще се справи(справя се но не всеки),бягай от там.Не знам за какво мислиш да я използваш,но по нониуси,прецизноста и хич я няма,нещата стават на уцелване.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            За нониусите потвърждавам. Просто и трябва цифрова индикация и всичко си идва на мястото. Други оплаквания аз поне нямам.

                            A жиците са много, заради автоматичния режим, който не знам дали някой някога въобще е ползвал. Може да се махнат доста голяма част от тях, стига електричаря да е читав и да му се занимава.
                            Последно редактирано от sparkybg; 18-02-11, 09:48.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              251,е фрезата която най-вероятно няма да искаш да виждаш в работилницата си.........

                              Какво прави 251 толко кофти машина. Какво ще кажете за фу 320. При нея има ли много оплаквания?
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                                Какво прави 251 толко кофти машина. Какво ще кажете за фу 320. При нея има ли много оплаквания?
                                251-цата си е съвсем нормална фреза. Явно по някаква причина колегата я е намразил. А както казах, една цифрова индикация решава всичките проблеми с точност, нониуси и прочие.

                                320 е същата, но уголемен мащаб и по-стар модел. 321-цата е като 251-цата, но по-голяма.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X