Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Здравейте, някой да има повече цанги ER32, трябва ми 8 и 12мм.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      някой да има излишна цанга ер32 8мм, че не мога да си намеря в бг, а от вън не ми се занимава за 1бр

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Здравейте колеги,
        решил съм да си закупя фреза ФУ 251, живот и здраве утре ще ходя на оглед и евентуално ще имаме сделка. Моля ви ако някой запознат може да сподели, кои са местата на които трябва да се обърне внимание при покупката на тази машина. Предварително благодаря и ще ви бъда благодарен за всяко мнение понеже до момента имам скромен опит само със стругове.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Здравейте доста отдавна исках да си взема фрезова глава но ето че дойде и този момент и днес се обзаведох с фрезова глава и дорник за нея но не знам какви пластини се ползват а и човека от когото я взех не можа да ми каже и се надявам на вашата помощ за означението на въпросните пластините за да мога да я пробвам и да си начеша крастата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000370.JPG
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5773371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000371.JPG
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5773372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000372.JPG
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5773373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000367.JPG
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5773370

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Трудничко ще я пробваш. Пластини за това практически няма - български са и отдавна не се произвеждат. Мисля че Z пластини им казваха.

            ...и си има причина - един единствен режещ ръб на всяка пластина. Като свърши - хвърляш и слагаш нова.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Жалко,тъкмо се бях зарадвал на новата придобивка а тя каква стана.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Ако искаш хубава и що-годе евтина (силно относително понятие), търси такава с по-масови пластини, които се правят от много производители. Не знам за колко си я взел тая, ама на битака тук моята я взех май за 10-ина лева. И ми стои за украса в шкафа.

                ...и нящо повече - на хубава глава с пластини трябва да спазваш режимите на пластините, инаше ще пазаруваш често такива. Което често значи да я ползваш на не съвсем комфортни обороти и подавания - например на ФУ-251-цата ми се наложи да ползвам най-бързите две предавки за подаването и да фрезовам попътно, което си има особеностите. Нищо страшно не стана, ама аз взех чат-пат да се крия зад шкафа с инструментите като бутна ръчката за подаването.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  ако е за проба може да си купиш само една пластина и да я тестваш все едно е летящ нож. Както каза Спарки зет пластини им викат. Срещал съм български от старите по битаците. Последният път след голям пазарлък ми харизаха такава глава на фи 80 с все пластини от бай Тошово време за двадесетина лева. Другите са на Кенаметал, геометрията е същата и май се правят в БГ в Кентавър по поръчка на американците- скъпички са. Пластините са на два размера- малка и голяма пластина. За чугун и за стомана. Има подобни и за алуминий. Завиваш пластината и доближаваш един прав ъгъл. Ако няма просвет между правия ъгъл и режещият ръб на пластината- главата е за стомана. Ако има просвет и пластината е наклонена назад главата е за чугун, съответно купуваш такива. На кенаметал съм поръчвал на ХЕС 2000. Магазина е на централна жп гара и цената няма хич да ти хареса

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Трудничко ще я пробваш. Пластини за това практически няма - български са и отдавна не се произвеждат. Мисля че Z пластини им казваха.

                    ...и си има причина - един единствен режещ ръб на всяка пластина. Като свърши - хвърляш и слагаш нова.
                    Пластините са с 2 режещи ръба така наречения голям Z . Има ги но не са евтини . Този тип глави са ми любими . Габровски са лицензни са на Хертел няма по добре работеща фрезова глава със сменяеми пластини . С тази глава изправям ресор . При Румбата трябва да има пластини на по човешки цени .
                    Последно редактирано от sek.1; 26-11-17, 05:39.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Като сме се заговорили пристигна за капитален ремонт и модернизация любимия ми български металообработващ център Хеброс РВ. Като я видиш тая машина разбираш че в нея никъде няма компромис в изпълнението . Масивни отливки ; яки СВДта ; безумно здрав шпиндел с инструментален захват ИСО 50 и 11.5 киловата сливенски шпиндел мотор . Красота ! Това е машина конструирана преди повече от 40 години и за съжаление от доста години България такава вече не може да произведе.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4594.JPG
Прегледи:1
Размер:494.8 КБ
ID:5773378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4597.JPG
Прегледи:1
Размер:488.4 КБ
ID:5773377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4598.JPG
Прегледи:1
Размер:446.5 КБ
ID:5773376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4599.JPG
Прегледи:1
Размер:476.0 КБ
ID:5773375
                      Последно редактирано от sek.1; 26-11-17, 08:54.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Пластините са с 2 режещи ръба така наречения голям Z.
                        Аз поне не виждам как тая пластина ще се обърне за да реже на друг ръб.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Има ги но не са евтини . Този тип глави са ми любими . Габровски са лицензни са на Хертел няма по добре работеща фрезова глава със сменяеми пластини . С тази глава изправям ресор . При Румбата трябва да има пластини на по човешки цени .
                        При Румбата съм проверил още като си взех главата. Тсъ. На битака също няма. Ако имаш идея къде другаде да търся ще си взема за едно зареждане поне.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Кой и кога го е произвеждал това чудо? Не може да няма пластини. Може да са им променени означенията, да са рядко срещани, но все още има пластини за инструментите, правени дори през 50-те.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ...Не може да няма пластини...
                            Купувам 10 от малките пластини, стига да не са на съвсем перверзна цена. Намерете ми, ако можете - аз не успях.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              к20 чугун КМ1 чугун инокс, к125м - на Кennametal- поръчах ги на някаква много любезна дама от ХЕС 2000 с ЕКОНТ. Малката с трите пластини е за чугун - пластините са леко наклонени назад. На 80 милиметровата нямах подходяща кръстат съединител на фи 27 - направих си от 65Г. СЕК1 ти в какъв режим ги караш и пускаш ли охлаждане?
                              С две позиции са. След като се затъпи първа позиция, обръщаш на втора. Отначало взех от Стара Загора секънд хенд заточени с диамант, но не могат да режат като оригинала.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a1.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5773383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a2.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5773384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a3.jpg
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5773385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a4.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5773386

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                ОК, ще ги преслушам утре, да видим какво ще измислят.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X