Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Това не е центротърсач а така наречения мек опипвач . И аз работя с такъв но проблеми нямам и да има някаква разлика тя е стотни .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Това не е центротърсач а така наречения мек опипвач . И аз работя с такъв но проблеми нямам и да има някаква разлика тя е стотни .
      би ли качил един чертеж на твоя опипвач. Как е закрепена пружината. Не ми изглежда сложен за струговане.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Това не е центротърсач а така наречения мек опипвач . И аз работя с такъв но проблеми нямам и да има някаква разлика тя е стотни .
        Някакви насоки? Кофти центрорътсач?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          То в него не виждам какво ще се скапе има само една пружина . Пробвай да хванеш началната точка с едно калибровано парче някакво фи или с инструмент за да видиш какво става .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Добре де , що не пробвате по старият класически начин: Или с инструмент и тънка хартийка - приближаваш и чакаш да скъса хартииката , или с парче калибрована стомана и хартийка- приближаваш и чакаш хартийката да се закачи и да не се изтегля и вадиш половината от дебелината на хартията , но това са няколко стотни които са без значение! Аз никога не съм работил с опипвачи а само с хартийка по класическият метод и не съм имал проблеми с центроването на базисни повърхнини! За отвори ползувам мъртав център от струга , а при изискване за голяма точност на центрованият отвор после слагам индикатор от тия с опипващите крачета за отвори!
            Ето и две схеми за нагледно:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0207.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5584607Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0206.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5584606
            Показаното важи и за плоски детайли!
            Последно редактирано от pgv64; 04-05-14, 14:47.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Методът с хартийката ми е известен, но с центротърсача (опипвача) ми е по-удобно.
              По-интересно ми е какви могат да са причините за подобно разминаване. Че се почесвам там където не ме сърби, но не мога да се сетя. Всичко което ми е хрумвало като потенциален проблем, е изпробвано, измерено и е в норми...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Кога ще ти сменям два инструмента за да хвана база. Леко и внимателно докосвам със самия инструмент детайла и готово. Е за какви стотни говорим било с опипвач, било с хартия или така. Имам такъв опипвач (центрификатор) но щом не го знам къде е в момента из работилницата, се разбира колко съм го ползвал. Този уред само губи време.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Тоя метод също ми е известен, но при него оставят следи по детайла, а не винаги искам да има такива.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    би ли качил един чертеж на твоя опипвач. Как е закрепена пружината. Не ми изглежда сложен за струговане.
                    Ето го опипвача,центротърсача,центрификатора или кой както ще да го нарича. Хофман е Швейцарски е и ако иска някой да опипва с него, бих го сменил за индикаторен часовник с повечко ход, 15, 20 мм. да речем. Падна ми магнитната стойка и си счупих най добрия часовник. Имам още няколко, но са по малки и с малък ход. Опипвача е чисто нов не е хващан в никакъв инструмент.
                    Прикачени файлове
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Ще се разровя при мен в работата няма ли някой такъв часовник .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Някой колега да притежава фреза ТОС ФН32, че имам някой въпроси?

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Дайте идея и акъл колеги. Трябва ми cnc вертикален център. Движение по XYZ по около 400-500 мм. не повече. И дотука. Кво да гледам, мощност, обороти на шпиндела и тн ?? Тая материя е нова за мен, хабер си нямам от нея. Помагайте.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            ако не е тайна за какво ще го ползваш? и какъв опит имаш ?

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                              ако не е тайна за какво ще го ползваш? и какъв опит имаш ?
                              Опит 0, трябва да се изработват фланци диаметър около 22 см, дебелина 2 см. стомана. И други по малки детайли, но пак главно от твърди метали. Тепърва ще се учи човек да работи с машината, на първо време обаче трябва да се купи Важен критерии е чистотата на обработка.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Може да стане на МС032 но оператора ти е абсурд да се уче тепърва на него. И на РВ може да стане но за аджамия забрави. Може и на струг с последващо разпробиване на друга машина. Тука оператора може да няма толкова висока квалификация. Вариантите са страшно много. Зависи кво ще избере технолога ти. Все пак център е скъпо удоволствие и обикновено работи серии от сходни детайли в средни и малки партии само сменяш програмата. Колко детайла месечно са това? Качи и някаква примерна схема на фланеца с най-важните примерни размери с допуските им.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X