Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    А ето и как се изработва първичен вал за скоростна кутия на бъги,там където с модул не може:

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Айде и аз да се включа .Това са зъбни гребени от С11 първите 4 зъба бяха изронени та се наложи да ги наваря и нарежа на ново .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4724.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5328686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4725.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5328689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4726.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5328691

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
        Айде и аз да се включа .Това са зъбни гребени от С11 първите 4 зъба бяха изронени та се наложи да ги наваря и нарежа на ново .[ATTACH=CONFIG]395132[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]395135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]395137[/ATTACH]
        Колега,със шаблон и баба знае,покажи как става на практика...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Целта беше да си възтановя зъбните гребени на струга ,няма как да покажа за целият гребен тъй като не ми се е налагало.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Обикновенно без зъби остава колелото което се движи по тоя венец . Венеца само се износва частично и при престъргване почва да дърпа и оставя черти . Хода на супортната кутия става неравномерен .
            Последно редактирано от sek.1; 19-12-11, 06:07.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Свалях целият супорт и частично го разглобих за да го почистя,на зъбното колело с което което се задвижва супорта му няма нищо .Направи ми впечатление че е твърдо вероятно е термообработено докато гребените са меки (снема се лесно стружка когато ги търкаш с пила). Тия дни трябва да оправя и първия (късия) гребен ,че и на него му няма 2 зъба.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                Целта беше да си възтановя зъбните гребени на струга ,няма как да покажа за целият гребен тъй като не ми се е налагало.
                И дано не ти се налага, защото на тая фреза и по тоя начин , с тоя малък напречен ход ще трябва да местиш няколко пъти и пак не стига за цялата дължина на гребена, а поместиш ли два, три пъти знаеш какво става с точността и после с подаването. За два, три зъба, и то без местене горе-долу става.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                  И дано не ти се налага, защото на тая фреза и по тоя начин , с тоя малък напречен ход ще трябва да местиш няколко пъти и пак не стига за цялата дължина на гребена, а поместиш ли два, три пъти знаеш какво става с точността и после с подаването. За два, три зъба, и то без местене горе-долу става.
                  Вертикална глава на 90 градуса (става хоризонтална) и достатъчно голям като диаметър инструмент, и си ползващ надлъжния ход. Само дето такава модулна фреза ще е трудничко да се намери май.

                  А там всъщност зъбите не са ли трапецовидни (на гребена)? Що си мисля че при гребен, всичката еволвента е върху зъбното колело, дето се търкаля върху него? Ако трапецовидни - работата се улеснява доста. Намирането на инструмент - също.

                  А няма ли нови гребени като резервна част?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Вертикална глава на 90 градуса (става хоризонтална) и достатъчно голям като диаметър инструмент, и си ползващ надлъжния ход. Само дето такава модулна фреза ще е трудничко да се намери май.

                    А там всъщност зъбите не са ли трапецовидни (на гребена)? Що си мисля че при гребен, всичката еволвента е върху зъбното колело, дето се търкаля върху него? Ако трапецовидни - работата се улеснява доста. Намирането на инструмент - също.

                    А няма ли нови гребени като резервна част?
                    Завъртането на 90 градуса на вертикалната глава на фреза ФУ 321 каквато е на снимките, и поставянето на дорник с инструмента в нея също ограничава доста хода. Зъбите на гребена са трапец но с модулен фрезер за най големият брой зъби би се получило, но те пък са с малък диаметър и не стават при тази ситуация. А иначе гребените на струговете са щифтовани и не знам дали всички между щифтовете са на един размер, би трябвало.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      На един размер са щифтовете и гребените са взаймо заменяеми.Тези са по този начин подравнени.Само първия гребен е различен защото има къси паралели които се демонтират за обработка на детайли с по големи размери.За резервни гребени само по поръчка има възможност да се намерят или да се демонтират от друг такъв струг.Да ли могат да се намерят палциеви фрезери с такъв модул?
                      Завъртането на 90 градуса на главата при нарязването на такъв цял гребен не маже да се приложи по простата причина,че работния орган/фрезера/остава по-високо от долната част на главата и тя ще опира в обработвания материал.За това попитах да ли няма такива палциеви фрезери.Главата ще остане в нормално положение и ще се използва късия ход на машината за фрезоване.Така ще се използва целия ход на масата.Не съм сигурен,но гребените са около 350мм. дълги.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Обиколи по пунктовете за вторични на голямите фирми там карат цели машини . Сега режат Кремиковци та машини на вторичните ще има много . На пункта от който аз пазарувам някой е домъкнал почти нов малък супорт от СУ 582 и мисля да го взема за резервен за нашия. Ако намериш някоя струг от дългите модели той практически над метър след универсала не е работил . Палцева фреза се прави преди няколко години правих една фреза на ерозийката за едни специфични зъбни колела за някъкви голями принтери . Ако те интересува мога да питам за изработката на такива в Габрово . Спарки го познава човека доста неща си напазарува от него .
                        Последно редактирано от sek.1; 20-12-11, 04:47.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Готови гребени продават тук http://www.baktrade.com/bg/category/...%82%D0%B8.html,не си заслужава въобще заигравката и не са много скъпи(около 100лв метъра),мисля,че бяха три модела,термообработени са,слагаш и забравяш кашкавалените изделия на С-едките.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Да посвестим малко темата . Машинното менгеме мечта на всеки фрезист. Мерцедеса в тази област на немската фирма GRESSEL . Три секции хваща от 0 до 240 мм регулиране на силата на затягане и никакво изместване на челюстите . Парче шлайфан квадрат 30 х 30 х 70 мм от стомана 40Х го "изгърбва" с над 0.1 мм като го натегнеш до края . Ръчката я въртиш с един пръст няма чукове и други силови инструменти така необходими при наще менгемета . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0005.jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5341277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0006.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5341278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0007.jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5341279 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0010.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5341280 Още една много хубава екстра . Инструментална количка за фрезови инструмент . Подреждаш си всичко необходимо и ти е пред очите . С тия нови функций на форума пак се вкарах в приключение ако някой може да уголеми снимките .
                            Последно редактирано от sek.1; 28-01-12, 05:52.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Готови гребени продават тук http://www.baktrade.com/bg/category/...енти.html,не си заслужава въобще заигравката и не са много скъпи(около 100лв метъра),мисля,че бяха три модела,термообработени са,слагаш и забравяш кашкавалените изделия на С-едките.
                              Гребена с цел е направен по слаб за да се износва и чупи той защото се подменя за 5 минути а за водещото зъбно колело трябва разглобяване на супортната кутия . Явно има нещо сбъркано защото на някои машини се чупи колелото на някои гребена .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Да посвестим малко темата . Машинното менгеме мечта на всеки фрезист. Мерцедеса в тази област на немската фирма GRESSEL . Три секции хваща от 0 до 240 мм регулиране на силата на затягане и никакво изместване на челюстите . Парче шлайфан квадрат 30 х 30 х 70 мм от стомана 40Х го "изгърбва" с над 0.1 мм като го натегнеш до края . Ръчката я въртиш с един пръст няма чукове и други силови инструменти така необходими при наще менгемета . [ATTACH=CONFIG]410827[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]410828[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]410829[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]410830[/ATTACH] Още една много хубава екстра . Инструментална количка за фрезови инструмент . Подреждаш си всичко необходимо и ти е пред очите . С тия нови функций на форума пак се вкарах в приключение ако някой може да уголеми снимките .
                                За хидравлично менгеме като това е нормално да държи зверски, по ненормалнато е че това го има по света от памтивека а някой не са го виждали още и си бият с чука по въртока който се е разплескал като заглозка за цепене на дърва.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X