Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко информация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко информация

    Колеги здравейте!! Днеска си купих телоподаващ апарат http://www.varstroj.si/index.php/varmig-1600.199.html
    интересуваме някой има ли наблюдения как се държи!! Каква бутилка му е нужна, освен вентил, който е в комплекта какво още трябва да купувам? Изключвам тел, и др. основни атрибути. С каква тел най -добре работи, до каква ламарина може да заварява без да има проблем?? и все такива въроси и отговори!!
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

  • #2
    До: Малко информация

    С тази машина можеш да заваряваш не повече от 5мм дабелина на материала(въпреки че според мен 5 са и много ама...),дебелина на тела 0.6-0.8мм.Но не си уточнил за какво ще се исползва,пък и питаш след свършен факт вече си я купил.Точно стази марка не съм работил,но като гледам характеристиките и е за гаражна работа.Освен бутилка с газ друго не ти е нужно(най- много някой адаптор за ролката с тел,но то зависи каква тел ще купиш,така че...)относно самата бутилка има много варианти,различни по обем(съответно цена) може и под наем,но всичко опира до това колко често ще работиш с тази машина и според нуждите си трябва да прецениш.

    Коментар


    • #3
      До: Малко информация

      Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
      Колеги здравейте!! Днеска си купих телоподаващ апарат http://www.varstroj.si/index.php/varmig-1600.199.html
      интересуваме някой има ли наблюдения как се държи!! Каква бутилка му е нужна, освен вентил, който е в комплекта какво още трябва да купувам? Изключвам тел, и др. основни атрибути. С каква тел най -добре работи, до каква ламарина може да заварява без да има проблем?? и все такива въроси и отговори!!
      Колега , в последните години когато един млад шофьор отиде да си купи джип от магазина , "продавач - консулнатна" не само го ухажва , ами прави кратък инструктаж как се включва и изключва 4х4 , прави кръгче за демонстрация на това , че колелетата се въртят и т.н.
      При заваръчните машини ситуацията е подобна . Че и в условията на криза и кафе трябва да черпят ! Та твоя магазинер не я ли подкара поне - да видиш дали пали дъга ? Или ти я даде опакована с
      думите " оправяй се! " .С гаранцията и сервиза какво е дереджето ? Ръководство за експлоатация няма ли към нея ? И защо първо купуваш машина , а после питаш какви са и възможностите ?!
      ...и все такива въпроси и отговори .
      Не че няма и тук да получиш такива , но те са с времето ....

      ПС Иначе за машинката : Честито !
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Малко информация

        Честита покупка най-напред
        Ами това са въпроси, които би трябвало да ти дадат хората, от които си купил това чудо на техниката
        Честно казано като гледам параметрите ПВ60%-65А и ПВ100%-50А, предполагам, че по-дебело от 1.5-2.0мм доста трудно ще можеш да заваряваш, нищо че пише 160А..Тел черна/SG2/ 0.8мм/5кг ролка, даже може и на 0.6мм/5кг. да минеш. Бутилка-каквато имаш-малка голяма, ако не работиш много 5литрова ти е достатъчна. Защитен газ:CO2 или коргон.
        И все пак, ако разгледаш 100-те теми по този въпрос ще откриеш всичко необходимо,дори за варстрой

        Коментар


        • #5
          До: Малко информация

          машината ще я изпоплзвам точно за битови работи, някоя ламарина по колите, в двора...общо взето без да я използвам за професионални цели. Да в магазина само ми я дадоха опакована../оправяй се/ мой приятел, ще сложи ролката ще я нагласи за да може да я пробваме, до каква степен са и възможностите.
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #6
            До: Малко информация

            Честито и от мен !
            Машинката е хоби клас и напълно покрива параметрите който са написани това което трябва да знаеш е че при работа на максимален ток ще ти загрява и защита ще изключва и ще трябва да изчакваш да изстине има индикаторни лампички които светват при загряване…. иначе за заварка на тънки ламарини до около 2мм не би трябвало да има никакви проблеми!За бутилка и тел вече ти казаха но според мен ако има възможност да взимаш бутилка под наем от фирма без ограничения за време може би ще е най добрия и евтин вариант защото пълнене на собствена бутилка излиза по скъпо …
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #7
              До: Малко информация

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Честито и от мен !
              Машинката е хоби клас и напълно покрива параметрите който са написани това което трябва да знаеш е че при работа на максимален ток ще ти загрява и защита ще изключва и ще трябва да изчакваш да изстине има индикаторни лампички които светват при загряване…. иначе за заварка на тънки ламарини до около 2мм не би трябвало да има никакви проблеми!За бутилка и тел вече ти казаха но според мен ако има възможност да взимаш бутилка под наем от фирма без ограничения за време може би ще е най добрия и евтин вариант защото пълнене на собствена бутилка излиза по скъпо …
              Благодаря!! Бутилка вече ми обещаха. Само тел ще трябва да си купя. Може ли да м кажеш коя тел за каква дебелина ламарина се използва?? тънък квадратен винкел дали ще миже да заварява?? Искам да си направя багажник на джипа..!
              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

              Коментар


              • #8
                До: Малко информация

                Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                Благодаря!! Бутилка вече ми обещаха. Само тел ще трябва да си купя. Може ли да м кажеш коя тел за каква дебелина ламарина се използва?? тънък квадратен винкел дали ще миже да заварява?? Искам да си направя багажник на джипа..!
                Не само тънък но и по дебел винкел ще заваряваш ,машинката ти е добър избор!Ролка тел 0,6 те устройва за универсална работа .
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  До: Малко информация

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Не само тънък но и по дебел винкел ще заваряваш ,машинката ти е добър избор!Ролка тел 0,6 те устройва за универсална работа .
                  Благодаря много!!
                  Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко информация

                    Честито и от мен! Сигурен съм, че ще ти върши добра работа, да си я ползваш с мерак!
                    PS-Извинявай, но като свърши асВалта, няма ли поне малко асфалт?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко информация

                      Забравих да отбележа и още нещо по повод ролката тел ,обикновено за битова употреба ролката се използва доста дълго време, има периоди в които изобщо не се използва особено зимния период тогава е добре ролката да се прибере отново в кутията в найлоновата торба и вътре да се сложат торбичките силикагел за абсорбиране на влага..
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малко информация

                        Здравей колега.Имах същата машина.Малко е слабичко но работи без проблеми три години при пълно натоварване .Ако го озориш достатъчно си има защита която изключва машинката.Избора ти за домашна машина е добър.За тези пари машинката си е добра.Има проблем с тел 0.6 понеже е тънък го намотава на ролката понякога.Затова ти препоръчвам 0.8 Машината е здрава и безпроблемна така че заваряй смело.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малко информация

                          Аз имам същата, на мен ми е много добра за мойите нужди. До сега съм заварявал винкел 4мм и машина не исключи, правих вратата на двора. Иначе, за работа по колите ми е ОК. Бутилка ми е 10кг кислородна, преправена за СО2. Работя са тел 0.6мм купена от Униор и за сега и нямам проблеми. До сега сам сменил само една дюза.
                          Честито

                          п.с. Sorry за мой Български
                          Three witches watch three Swatch watches.
                          Which witch watch which Swatch watch?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малко информация

                            В събота ще я тествам! Последни каква тел да купя 0,6 или 0,8? Ще заваряам предимно по-леки неща. Незнам с коя ще работи по-добре? Мисля за 0,6 , но ми се видя доста тънка..
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малко информация

                              Ако взимаш 0.6, преди да я сложиш провери канала на ролката при модула за телоподаване дали е на 0.6 или на 0.8. Обикновено е поставена на канала за работа с 0.8. Имай и впредвид, че 0.6 е с 10-ина лева по-скъпа от 0.8. но пък е повече като дължина и съответно ще работиш с нея дълго време. И както welder-a каза, не е лошо да я прибираш в кутията, за да не ти замине набързо
                              И ако не си заварявал, по-добре си вземи няколко дюзи/медните/ със съответния диаметър 0.6/0.8, защото докато свикнеш да не ти залепя ще изхабиш няколко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X