Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неръждавейката запоява ли се?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Неръждавейката запоява ли се?

    Снощи пробвах с (орто)фосфорната. 85%-ова. Работи се безгрижно. Все очаквах добър резултат, но такива чудо не вярвах че може да ми се случи.

    Дори не съм си играл да обезмасявам - само ги минах с изопропанол (вид спирт), който вероятно е свършил работата съвсем добре, предвид резултата. Намазвам с клечка за уши, и после веднага с поялника, а тинола се разнася все едно детайла вече е калайдисан и идеално чист. А на всичкото отгоре остатъците после се измиват супер лесно на чешмата. Това само за проба де.

    В крайна сметка реших да работя с обикновена стомана, понеже и основата е такава, и се опасявах от корозия. С обикновената стомана се справи също толкова лесно и безпроблемно. Дори я пасивира около спойката - посивява.

    Пък и евтина - 4 и нещо лв. литъра. А един литър ще ми стигне сигурно додето се пенсионирам.

    ПП: Hala, ще черпя човече. От 100 години си търся доставчик на лабораторни химикали, дето да не ми е на другия край на София, или на място, дето и да стигна за 10 минути, 1 час ще търся място за паркиране. А тия пък и евтини, на всичкото отгоре. А и де що химикали ги попитах - все имат. И разни удобни шишенца и прочее дрънкулки продават. Абе супер направо.
    Последно редактирано от sparkybg; 09-02-10, 09:29.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Неръждавейката запоява ли се?

      Радвам се,че си свършил работа.При тия пичове е близо 2 пъти по-евтино,защото карат стоката директно от завода и мисля,че и заплатите си получават оттам.Нали разбра,че ако нещо го няма ти го доставят до седмица.
      Знам,че знаеш,ама да напомня,че изопропанолът е отровен,включително и парите му.Бачкай на открито или под аспиратор,ако имаш такава възможност.
      Да напомня,че продават изгодно и дейонизирана вода.Няма нищо общо с цената й по бензиностанциите.
      Поздрави.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #18
        До: Неръждавейката запоява ли се?

        Имам абсорбатор над бюрото. Наскоро си обзаведох стаичката. и сложих абсорбатор точно за такива цели - пари от запояване, химикали и тем подобни. Абе сладка работа - смърдя си в стаята колкото си искам, а извън нея нищо не се усеща.

        ъъъ, то аспиратор де. Изкарва въздуха през комина.

        Питах ги например за натриев персулфат, и имаха. А на повечето места продават предимно амониев, а натриевия е с поръчка и чакане повече от седмица.

        ПП: Сега случайно попаднах на лист за безопасност на оргахимския преобразовател на ръжда. И съдържа изопропанол и фосфорна киселина в съотношение 1:1. Значи вчера съм си купил ръждопреобазовател, ама "на части". 2 литра за 9 лева. Прикачил съм листа за безопасност.

        ППП: Сега четох и за изопропанола, в руската Wikipedia, и както несъмнено някой си е направил асоциация, там на дълго и на широко е обърнато внимание на ефектите от него при "употреба". В организма се разгражда до ацетон. Смъртоносната орална доза за здрав човек е 50ml. 3.5 пъти е по-токсичен от етанола, и предизвиква 10 пъти по-голямо опианение, което държи значително по-дълго от етиловото. Не са регистрирани случаи на смъртоносно отравяне след орална употреба, понеже още преди да успеят да поемат летална доза, употребяващите са отдавна под масата в пиянско безсъзнание.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от sparkybg; 09-02-10, 14:43.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Неръждавейката запоява ли се?

          Носили са ми казани от перални направени от цигани с калай между двете перални добре е направено но на дъното тарикатите слагат обикновена ламарина и то тънка и се след няколко път варене са пробиват и се налага да им слагам кръпки от неръждавейка но ги заварям с аргона!
          Та ми е чудно защо му е на sparkybg да запоява неръждавейка след като си има аргоново апаратче
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #20
            До: Неръждавейката запоява ли се?

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Носили са ми казани от перални направени от цигани с калай между двете перални добре е направено но на дъното тарикатите слагат обикновена ламарина и то тънка и се след няколко път варене са пробиват и се налага да им слагам кръпки от неръждавейка но ги заварям с аргона!
            Та ми е чудно защо му е на sparkybg да запоява неръждавейка след като си има аргоново апаратче
            Щото ставаше дума за уши на фар. Пък фарът има едно "неприятно" покритие отвътре, дето на поене даяни, ама с аргона ще го направя на дреп.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Неръждавейката запоява ли се?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Щото ставаше дума за уши на фар. Пък фарът има едно "неприятно" покритие отвътре, дето на поене даяни, ама с аргона ще го направя на дреп.
              А сигурен ли си че фара е неръждавейка?
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #22
                До: Неръждавейката запоява ли се?

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                А сигурен ли си че фара е неръждавейка?
                Виж само кой пита
                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #23
                  До: Неръждавейката запоява ли се?

                  Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                  А сигурен ли си че фара е неръждавейка?
                  Фара си е обикновена "ламаринТа". Мислех ушите да са от неръждавейка, ама се отказах и ги направих и тях от черна ламарина 1мм. Пробвах върху други детайли, които имах, от неръждавейка, и киселината върши работа.


                  Та, в заключение на темата: Да, неръждавейка се запоява, при това безгрижно. За флюс се ползва (орто)фосфорна киселина, а за припой - каквото ти душа иска - калай/олово, калай/сребро, калай/сребро/мед и т.н.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Неръждавейката запоява ли се?

                    Разбира се че се запоява това е метал , как мислиш че се правят цистерните за промошлените заводи и предприятия

                    Коментар


                    • #25
                      До: Неръждавейката запоява ли се?

                      Първоначално публикуван от beburi Преглед на мнение
                      Разбира се че се запоява това е метал , как мислиш че се правят цистерните за промошлените заводи и предприятия
                      ЗАВАРЯВАТ ги. Има една дребна разлика. Това и аз го мога, ама покритието на въпросния фар не ще го преживее.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Неръждавейката запоява ли се?

                        Само да вметна за тези които искат да се занимават с ортофосфорната кисилина, че в нея много лесно се запояват електронни платки. Само че е задължително да се измива след това със спирт защото нещо не се изпарява от самосебеси и дава на късо пистите.
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #27
                          До: Неръждавейката запоява ли се?

                          Има ли начин и аз да узная от къде да си купя (орто)фосфорна киселина. Толкова много я похвалихте, а на мен ми е толкова нужна
                          Тръгнал съм да си правя слънчев колектор, купил съм два листа неръждаема ламарина... остава само да се запои

                          Коментар


                          • #28
                            До: Неръждавейката запоява ли се?

                            Не те съветвам да си запояваш колекторите.Калаят и припоите на калаена основа не издържат на ниски температури,а ти не можеш да си прибираш зиме колекторите в къщи.Спойките се пукат,това от личен опит.За твоята цел най-добър е или месинговия припой + боракс,или заваряване.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Неръждавейката запоява ли се?

                              Благодаря за отделеното вниманиеИзвестен опит имам и азОставам с впечатлението, че иформацията за ортофосфорна киселина е конфиденциалназа вас. Google обаче все пак изплю камъчето - в Горубляне - на 2,40лв/л

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X