Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени на заварки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цени на заварки

    Колеги,дайте да обсъдим и тази тема.Кой колко взима (или дава)
    Знам че това е сложна тема ,има много променливи,които да влияят,затова да приемем ,че е средно трудна заварка ( в смисъл ,че трябва да се повъртиме около детайла)Нека се коментира всякакво заваряване ВИГ,РЕДЗ,МИГ/МАГ ,мен ме интересува също и цените за рязане с оксижен.Също така черно, цветно и каквото се сетите.Никъде не намерих коментари по нета,затова ще се радвам да се разгоридискусия.

  • #2
    До: Цени на заварки

    co2-30ст. , алумин-80ст.на см.
    Последно редактирано от gugushko; 23-01-10, 18:04. Причина: допълване

    Коментар


    • #3
      До: Цени на заварки

      http://www.astoilov96.com/files/Cenorazpis-ryazane.xls - има газово рязане (оксижен).
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • #4
        До: Цени на заварки

        Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
        Колеги,дайте да обсъдим и тази тема.Кой колко взима (или дава)
        Знам че това е сложна тема ,има много променливи,които да влияят,затова да приемем ,че е средно трудна заварка ( в смисъл ,че трябва да се повъртиме около детайла)Нека се коментира всякакво заваряване ВИГ,РЕДЗ,МИГ/МАГ ,мен ме интересува също и цените за рязане с оксижен.Също така черно, цветно и каквото се сетите.Никъде не намерих коментари по нета,затова ще се радвам да се разгоридискусия.
        Ами на така зададен въпроса : Взима различно . Няма как да се отговори конкретно .
        Значи ценообразуването общо взето е в две групи в зависимост от характера на заваряването :
        1. При производствено заваряване технологията е прогонена , отчетени са разходите за материали , консумативи , амортизационни отчисления , заплати , режийни и т.н. Самия процес на заваряване е само елемент от схемата . Но тогава ти купуваш по принцип готово изделие.
        2. И което явно те касае теб : Цена на заваръчна услуга. Тук нещата са не по-малко разнообразни . Не може да се отнесе към примерно 1 см. заваръчен шев , защото той зависи от дебелината на заваряваното изделие. Освен това може да има случай когато подготовката за заваряване трае часове , а самата заварка се прави за 10 мин. В подобни ситуации при мен се отчитат разходите за заплата на заварчика , плюс вложените материали , плюс режиините разходи. С други думи : колкото излезе накрая!
        Е , за колегите от Форума може и безплатно в някоя ситуация , но това е частен случай .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          До: Цени на заварки

          Знам ,че вдичко е относително,затова нека да оценим примерно тая заварка

          Диаметър 60мм, 3мм дебелина

          Коментар


          • #6
            До: Цени на заварки

            А я кажете някой знае ли колко горе доло върви заварката на тръби за тръбопроводи 8-10цола черни тръби с електрожен за климатик-вода, не е газ... само за труд няли, без материали,. Понеже ми е интересно, че имам там някакви разгънати 100-200 метра последния 1-2 месеца в работата и ми е интересно колко струват тез метри
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #7
              До: Цени на заварки

              Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
              А я кажете някой знае ли колко горе доло върви заварката на тръби за тръбопроводи 8-10цола черни тръби с електрожен за климатик-вода, не е газ... само за труд няли, без материали,. Понеже ми е интересно, че имам там някакви разгънати 100-200 метра последния 1-2 месеца в работата и ми е интересно колко струват тез метри

              15 лв. на час. С гаранция за качеството на шева.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: Цени на заварки

                Това с материалите ли? Щото за 1 час знаеш ли (сигурен съм че знаеш...) колко електрода мога да изпердаша?
                П.П. А, разбрах, пропуснал съм част от предишния пост..... Подготовката на тръбите отделно ли я калкулираш? Питам просто от любопитство, пък и на колегата ще му е полезно да знае.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Цени на заварки

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Това с материалите ли? Щото за 1 час знаеш ли (сигурен съм че знаеш...) колко електрода мога да изпердаша?
                  П.П. А, разбрах, пропуснал съм част от предишния пост..... Подготовката на тръбите отделно ли я калкулираш? Питам просто от любопитство, пък и на колегата ще му е полезно да знае.
                  Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                  А я кажете някой знае ли колко горе доло върви заварката на тръби за тръбопроводи 8-10цола черни тръби с електрожен за климатик-вода, не е газ... само за труд няли, без материали,.....
                  От там нататък е ясно

                  ПС А понеже знам колко електрода можеш да изпердашиш , за съжаление ( на заварчика ) в калкулацията не включвам "кафе-пауза" , както и "цигара- пауза".
                  По простата причина че клиента не е длъжен наред с електродите да плаща и цигарите .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Цени на заварки

                    Мда... ако няма мотане, стига апарата да смогва, доста електроди се пилеят за час ... хммм това 15лв. на час е само да се заварява, тъй ли... а подготовката как се брои Че тук ми се раждат едни мисли как ни прецакват леко по тъч линията
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #11
                      До: Цени на заварки

                      Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                      Мда... ако няма мотане, стига апарата да смогва, доста електроди се пилеят за час ... хммм това 15лв. на час е само да се заварява, тъй ли... а подготовката как се брои Че тук ми се раждат едни мисли как ни прецакват леко по тъч линията
                      Това е само за заварката ( такъв ти беше и въпроса) . Подготовката е отделно . Там вече нещата са конкретни за всяка инсталация . Зависи от състоянието на тръбите , брой колена , къде минават и т.н. Въпрос и на организация и технология на монтажа . Без да имам проекта и чертежите пред мен означава да говоря наизуст .
                      Ако имаш нещо конкретно предвид , пиши ми на лична . Мога да ти кажа поне аз какво бих взел , за информация . Оттам нататък се ориентирай .

                      ПС Иначе апаратите смогват при всички положения ! За тях не бери грижа .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Цени на заварки

                        Ами няма да се задълбочавам... стига ми и това
                        Иначе за смогване... забелязах, че ако не даваш по 20-тина сек. почивка между 2 електрода 3,2мм на една декорация на въртене на 10" тръбичка на макс. ток, изключва защитата малко преди края
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • #13
                          До: Цени на заварки

                          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                          Ами няма да се задълбочавам... стига ми и това
                          Иначе за смогване... забелязах, че ако не даваш по 20-тина сек. почивка между 2 електрода 3,2мм на една декорация на въртене на 10" тръбичка на макс. ток, изключва защитата малко преди края
                          Това означава , че ти е слаба машината за тази работа .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Цени на заварки

                            Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                            .... Че тук ми се раждат едни мисли как ни прецакват леко по тъч линията
                            Избий си ги тия мисли, че ще доведат и други, още по лоши... Докато не си станеш сам началник, все ще си прецакан. И като станеш пак ще си, ама няма да има на кого да се сърдиш...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Цени на заварки

                              Мда... е те тук си доста прав
                              А за машината- 150А е и смогва при малко по бавно сменаване на електродите със няколко секунди от бързото, като е на макс това
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X