Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Telwin telemig 150 - помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Telwin telemig 150 - помощ.

    Имам въпросното телоподаващо от 15години и съм доволен.Шланга му е с директен монтаж и се скапа вече тотално.Проблема ми е ,че намирам само страшни боклуци за директен монтаж и си поръчах днес еврошланг и евроконектор но прибързах, защото като го разглобих ненамерих откъде да взема захранване за клапана за газта. На стария шланг клапана е механичен в ръкохватката. То днес нямах и мнго време та мисля утре да го разгледам по обстойно. Въпроса ми е някой правил ли е такава интервенция и ако може малко съвети.

  • #2
    Аз съм сложил едно реле и допълнителен адаптор 220/12в . Релето се управлява от задействането на моторчето за подаване на телта.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ziz357 Преглед на мнение
      Имам въпросното телоподаващо от 15години и съм доволен.Шланга му е с директен монтаж и се скапа вече тотално.Проблема ми е ,че намирам само страшни боклуци за директен монтаж и си поръчах днес еврошланг и евроконектор но прибързах, защото като го разглобих ненамерих откъде да взема захранване за клапана за газта. На стария шланг клапана е механичен в ръкохватката. То днес нямах и мнго време та мисля утре да го разгледам по обстойно. Въпроса ми е някой правил ли е такава интервенция и ако може малко съвети.
      Съвет - трябва ти схема която да осигури пред газ и пост газ. Това ако искаш истинска машина. Свързан клапан към моторчето на подаващия механизъм е един голям компромис
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #4
        Пред газ и пост газ на Миг - МАГ машина!! Това наистина е страшно интересно
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Като пробваш машина без ще престане да ти е интересно. Особено без пост газ нещастието е пълно почти колкото и на ВИГ.

        • welderargon
          welderargon коментира
          Редактиране на коментар
          Дали съм пробвал ли?!И. и не само съм пробвал... . Стотици бройки дневно с около 30 годишен Есаб!Добре ли е като проба? А.. сравнението с ВИГ е абсолютно неуместно 😆нещата са делеч по различни!

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Еми не знам какво си пробвал, но и при МИГ и при ВИГ без постгаз ваната твърде често избълбуква. Пробата при при мен беше зорлем - бях сложил грешната част в управлението на машината ми и резултатът беше именно липса на прегаз и постгаз. Ако ти се налага да заваряваш на пресекулки е съвсем гнусно -окис и пръски в началото и балонче в края на всеки участък.
          Механичния шланг отваря газа малко преди контакта на спусъка и тока от машината. Тоест и при него има пре и пост газ.

      • #5
        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Аз съм сложил едно реле и допълнителен адаптор 220/12в . Релето се управлява от задействането на моторчето за подаване на телта.
        И аз така го мислех колега, но при мен волтажа варира от 2,5-10.5 волта според подаването на тел.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение

          Съвет - трябва ти схема която да осигури пред газ и пост газ. Това ако искаш истинска машина. Свързан клапан към моторчето на подаващия механизъм е един голям компромис
          Това немога да го направя колега. Имам някакви познания по електротехника но са на ниско ниво.

          Коментар


          • #7
            Машината е работила 15 години с механичен клапан. Защо вкарвате човека в разни многосерийни филми? Трябва му клапан за газова уредба, траф 220/12 волта и един китайски грец. За всеки случай и един радиопредпазител. Захранване ще се вземе след главния прекъсвач.

            П.П. Два пъти съм купувал резервни шлангове за директен монтаж от Редко и не съм имал оплаквания. Явно си си навил на пръста, че трябва да го направиш "истинско"
            Последно редактирано от коко келеша; 14-02-24, 13:26.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Машината е работила 15 години с механичен клапан. Защо вкарвате човека в разни многосерийни филми? Трябва му клапан за газова уредба, траф 220/12 волта и един китайски грец. За всеки случай и един радиопредпазител. Захранване ще се вземе след главния прекъсвач.

              П.П. Два пъти съм купувал резервни шлангове за директен монтаж от Редко и не съм имал оплаквания. Явно си си навил на пръста, че трябва да го направиш "истинско"
              Нищо не съм си навил колега. Просто в моя град (града е малък) намерих два но просто са трагични. В нета половината са същите. Мерси,че ме подсети за Редко. Сега ще погледна те какво предлагат.

              ПП. Греда. На сайта няма.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X