Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за конкретна машина на AIG DEL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за конкретна машина на AIG DEL

    Колеги някой имал ли е вземане даване с AC/DC машина на АИГ и по конкретно следната - DEL DIGITAL IGBT PULSE AC/DC 200. Сайта за съжаление е постен. Интересуват ме техническите параметри и отзиви за работата и. Питах на лично производителя, но не получих отговор. А ми се ще да взема доказана машина с отговорен сервиз.

  • #2
    Аз от тях, по-отговорен сервиз незнам.
    Преди две години купих машината за приятел, много е доволен и няма никакви забележки.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      Сигурно още не са се прибрали от БАТА агро Стара Загора .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        Преди две години си взех телоподаващо DEL 200 self control от тях на изложението в Стара Загора.
        Там имаше възможност за проби и въпроси всякакви!
        Колегите които презентираха всички машини бяха изключително търпеливи и компетентни към всички!!!
        Знаещи и незнаещи.
        Една консултация по телефона с тях мисля ,че ще свърши работа.Ако имаш възможност да посетиш магазина в София вече съвсем ще си наясно.
        Да не се счита за реклама-не се знаем и не се познавам лично с тях!


        п.п.Колегата от/ АиГ Заваряване / следи раздела и ще се отзове!

        Коментар


        • #5
          Благодаря, ще изчакам евентуален отговор и от АИГ. А до магазина ще отида задължително, но е хубаво човек да има и предварителна информация.

          Коментар


          • #6
            Здравейте на всички,
            Благодаря за добрите думи!
            Вече сме в София и сме на разположение.
            В Стара Загора ни валя хубав здрав дъжд. Духа ни як вятър, но оцеляхме! Вятъра счупи палатките на министерствео на земеделието, но това е сигурно щото бяха празни. И ги бяха нагласили в последния момент - с връзки..... Просто бяха извън редичките....
            Ако ми се обадиш по телефона, ще мога да ти дам повече информация за машините.
            Иначе казано - пълен контрол на дъгата при АС - честота 20 - 200 Hz, форма на синусоидата (правоъгълна, обла, трионообразна), баланс на нулата (по хоризонтал и вертикал), СМЕСЕН ПУЛС - редуване на променлив с прав ток (повишава топловлагането в детайла и намалява нагряването на горелката, малко машини го имат). Точково заваряване (върши подобна работа, но не е cold welding).
            И всички други екстри които са характерни за високия клас машини.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Колеги някой имал ли е вземане даване с AC/DC машина на АИГ и по конкретно следната - DEL DIGITAL IGBT PULSE AC/DC 200. Сайта за съжаление е постен. Интересуват ме техническите параметри и отзиви за работата и. Питах на лично производителя, но не получих отговор. А ми се ще да взема доказана машина с отговорен сервиз.
              Имам същата машина.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Анатоли, как е според теб машината, добра ли е за неръждавейка и алуминий ? То това и е предназначението, но дали е покрила изискванията ти.

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                За моите цели е прекалено добра даже

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                С Алуминий почти не се занимавам....в редките случаи в които ми се е налагало ,се е справяла отлично

            • #8
              piron45 коментира
              Вчера, 11:47
              Анатоли, как е според теб машината, добра ли е за неръждавейка и алуминий ? То това и е предназначението, но дали е покрила изискванията ти.
              Всъщност предназначението и не е само това . В смисъл в работата и влиза И заваряване на "черни"стомани . Каквото впрочем си е предназанчението на всичките импулсни източници.
              А дали ще покрие "изискванята ти" : трябва да кажеш първо какви изисквания имаш
              Обаче повярвай ми : като свикнеш на импулсен режим (независимо какъв вид метал заваряваш) , няма да се сетиш повече за "конвенционалните методи" !

              ....иначе понеже отдавна не съм влизал тук , та да си кажа : аз съм от хората , които си имат "вземане-даване" с АИГ ,макар и да не парадирам с горното . Нямам конкретната машина , но имам май към 10 броя вече техни от 200 до 500 амперови от други модели .

              ... та по този повод : принципно съотношението цена /качество в бизнеса е недостатъчно като критерии .
              По-точното е цена / качество / подръжка /отношение към клиента .

              Та в този аспект препоръката ми е да не си губиш времето тук и там , ами ако си решил да купуваш машина - директно да отидеш на място при тях ,щото едва ли ще намериш по-добро решение другаде по горния критерий.
              Имат "за всекиго" ...

              ПС. .. и да не се счита като реклама от мое име . Нищо не ми плащат по този повод ...при все че правят готино кафе , признавам си !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря за мнението, аз вече съм решил че ще е тази машина. Колегите от АИГ ми пратиха дори инструкцията за експлоатация, така че следващата сряда съм при тях. И без това имам планирано пътуване до София, та ще ги съчетая. Все пак мнението на специалист в заваряването е добре дошло и съм благодарен за което.

              • aig
                aig коментира
                Редактиране на коментар
                Планирай си поне един час, толкова отнема презентацията и демо-то на тази машина.

              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Ок, ще звънна предния ден към колко часа горе-долу ще съм в магазина.

            • #9
              Да се похваля, 200А АС/DC на АИГ е вече в гаража и днес успях да докарам някакви начални шевове на алуминий и неръждавейка. Смятах че с алуминия ще е по трудно, но се оказа че ми се получава по добре от неръждавейката. На дебела неръждавейка става някак си, но на тънка 2мм се получава грозен провар отдолу. Ще имам тепърва да трупам опит на ръцете и настройките. Ето и първите шевове :
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230611_162210.jpg
Прегледи:261
Размер:333.9 КБ
ID:6926777 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230611_162220.jpg
Прегледи:251
Размер:296.8 КБ
ID:6926778 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230611_162324.jpg
Прегледи:243
Размер:287.0 КБ
ID:6926779 Понеже нямам под ръка по дебела неръждавейка, използвах едни ножове за пържоли.

              Коментар


              • #10
                Браво Майсторе
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • piron45
                  piron45 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря Сашо, ама съм само на няколко добавъчни тела, ще трябва да опукам поне по една кутия за да задобрея

              • #11
                Екстра си, ще свикнеш, само мерак да имаш! Тъкмо щеше да пиша за машината само позитиви с оглед цена/качество и функции, но ти вече си направил правилният избор. Една такава машина оцеля след пожар във фабриката. Дори лицевият панел е постопен и не се четат съвсем цифрите , само един нов шланг и работи до ден днешен. Ограничение може да е само умението на задапаратното устройство

                Честито!

                Коментар


                • piron45
                  piron45 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря, мерак не ми липсва, а и време ще имам достатъчно след няколко месеца.Здраве да има.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X