Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бренер за TIG !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бренер за TIG !?

    Здравейте колеги ! Имам едно специфично питане относно един комбиниран апарат от хасковските, прилагам снимки за да разберете точно какво имам предвид ! На едната снимка е апарата, на другата е бренера, който искам да взема, и според вас, как ще е подаването на аргон, какви настройки могат да се ползват с такъв шланг, и дали изобщо става за този апарат, защото както е видно на третата снимка, в инструкциите, (които са адски постни) е даден другият и по-разпространен тип. Всеки съвет е добре дошъл, просто искам да ползвам соленоида за газта в апарата, и да тръгва дъгата, когато натисна бутона на горелката. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1653399102879.jpg
Прегледи:320
Размер:399.1 КБ
ID:6861521
    Прикачени файлове

  • #2
    Идеята ти е интересна, но въпроса е дали като превключиш апарата на TIG режим ще реагира на командите от шланга за МИГ/МАГ. Това ми е съмнително, зависи как програмно е реализирано управлението. Може като включиш на TIG да игнорира командите от евроконектора за МИГ/МАГ и да не отваря клапана.
    Може много лесно да провериш, свържи шланга за МИГ/МАГ, превключи на ТИГ режим и цъкни копчето на ръкохватката и слушай дали отваря клапана, чува се цъкане. Ако не отваря значи няма да стане и може да ползваш само шланг с кранче с което ръчно да пускаш и спираш газа.
    Паленето на дъгата при всички случаи ще е с докосване, ако стане това, което го мислиш с тоя шланг просто при натискане на спусъка тогава апарата ще подава захранване към шланга, а като пуснеш спусъка ще го спира. Тоест натискаш спусъка и драскаш за да запалиш дъгата. Вече относно предварението за пускане на газ и закъснението след спирането на дъгата ще бъдат такива каквито са при МИГ/МАГ режима.

    Коментар


    • #3
      Няма да можеш да ползваш соленоида за газта в апарата, освен ако някой не му смени управлението, което не е съвсем тривиална задача.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Такааа, направих точно това, което ме посъветвахте още преди да съм ви прочел мненията, и точно както мислех, и както и вие потвърдихте, апарата при TIG режим, не реагира изобщо на натискането на спусъка на бренера, и...общо взето положението е следното, Китайците, които го произвеждат ще бъдат осведомени за този мой рикуест, който единствено ще направи апарата им много по-...шукар така да се каже, защото е тъпо апаратчето да има соленоид, и да не може да се ползва при TIG, просто трябва да направят управлението така, че да пуска газта и захранване по шланга при натискане на микро-ключето на спусъка, и просто трябва при TIG да направят така, че да не въртят ролките за подаване на тел, мисля, че ще е супер, а и за производителя няма да е особено трудно да направи тези промени, само желание да имат, бих дал пари отгоре на цената ако работеше по този начин апарата, дори при такива промени могат да добавят и шланг за TIG с евро конектор като от снимката, и да продават така окомплектовката, а що се отнася до моя милост, просто ще купя един соленоид на 220VAC, и на маркуча, който иде от бутилката ще се разклонява с тройник, и едното разклонение ще влиза в апарата, а другото в допълнителният соленоид, който ще е свързан със спусъка на бренера за TIG, найс а ?

        Коментар


        • #5
          Здрасти, дай малко отзиви от машинката като я пробваш.
          Напоследък заглеждам разни такива комбинирани и ще те следя в темата.
          Съвсем ли е невъзможно да пали без драсване? Не ми се смейте с аргон никога не съм заварявал. Тия дето съм ги виждал всичките са с контрол с педалче.
          И Не на последно място колко струва машината.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            Съвсем ли е невъзможно да пали без драсване?
            То няма запалка. Как искаш да пали по друг начин?

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Никола
              Никола коментира
              Редактиране на коментар
              Ми не знам, затова питам.

          • #7
            Първоначално публикуван от Давид Петков Преглед на мнение
            Т.... Китайците, които го произвеждат ще бъдат осведомени за този мой рикуест, който единствено ще направи апарата им много по-...шукар така да се каже, защото е тъпо апаратчето да има соленоид, и да не може да се ползва при TIG, просто трябва да направят управлението така, че да пуска газта и захранване по шланга при натискане на микро-ключето на спусъка, и просто трябва при TIG да направят така, че да не въртят ролките за подаване на тел, мисля, че ще е супер, а и за производителя няма да е особено трудно да направи тези промени, само желание да имат, бих дал пари отгоре на цената ако работеше по този начин апарата, дори при такива промени могат да добавят и шланг за TIG с евро конектор като от снимката, и да продават така окомплектовката, а що се отнася до моя милост, просто ще купя един соленоид на 220VAC, и на маркуча, който иде от бутилката ще се разклонява с тройник, и едното разклонение ще влиза в апарата, а другото в допълнителният соленоид, който ще е свързан със спусъка на бренера за TIG, найс а ? ...
            Найс е разбира се . Ще следя с любопитство каква ще е реакцията от китайска страна по така направената рекомендация . Макар че още от сега мога да се обзаложа каква ще е .

            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Здрасти, дай малко отзиви от машинката като я пробваш.
              Напоследък заглеждам разни такива комбинирани и ще те следя в темата.
              Съвсем ли е невъзможно да пали без драсване? Не ми се смейте с аргон никога не съм заварявал. Тия дето съм ги виждал всичките са с контрол с педалче.
              И Не на последно място колко струва машината.
              Ами машината е на промо в момента, и е 660лв, а що се отнася до въпроса ти за палене на дъгата, драскане нямаш при този апарат, или поне не би трябвало да имаш, защото се води Lift TIG, само допираш връхчето и при вдигането на волфрама от детайла апарата усилва ампеража и дъгата тръгва, а с драскане се палят тези инверторни елетроженчета, които уж стават и за ТИГ, а има и трети начин, или по-скоро опция на апарата за палене на дъгата и там вече може и безконтактно, с висока честота, HF запалване се води, това го имат по-скъпите апарати, но не се препоръчва, когато работиш покрай електроника,.ако ремонтираш самолет или автомобил, по-добре да палиш на LIFT TIG, а не на HF, обикновено апаратите с високо-честотно палене, имат и лифт функция.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                Найс е разбира се . Ще следя с любопитство каква ще е реакцията от китайска страна по така направената рекомендация . Макар че още от сега мога да се обзаложа каква ще е .
                Да, напълно съм съгласен с теб, само като видиш в алиекспреса шланговете за тиг с водно охлаждане, как няма една обява на, която да не са объркали изводите, и да не са напиисали, че конектора за газта е за вода, и ти става ясно

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Давид Петков Преглед на мнение

                  Да, напълно съм съгласен с теб, само като видиш в алиекспреса шланговете за тиг с водно охлаждане, как няма една обява на, която да не са объркали изводите, и да не са напиисали, че конектора за газта е за вода, и ти става ясно
                  E, аз га стане въпрос за заваряване - последното място дето бих погледнал е в алиекспреса . И в сайтовете на хасковлиЙте де , доколкото ги има .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #11
                    Ех тия китайци! Направиха всеки втори експерт по заваряване!

                    Коментар


                    • Никола
                      Никола коментира
                      Редактиране на коментар
                      Вери градивен коментар.
                      А ти сигурно си от "старите майстори" които през половината си живот са заварявали реакторите на АЕЦ-Козлодуй, а през другата половината са били корабни заварчици в Норвегия.

                  • #12
                    От тия майстори съм, които когато си купят апарат знаят кое как се ползва, кое как се нарича. А когагато ми обясняват по знаещите, се стремя да разбера какво ми се казва.

                    Коментар


                    • #13
                      Ти обясни само, че другите са балъци и хабер нямат от нищо.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X