Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждаема стомана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на неръждаема стомана

    Сега, първо да се извиня.. Въпросът ми не много за тук, но не намерих по-подходящо място.
    В един наш сайт за неръждаема тави, чинии и тнт открих любимото ми неръждаема канче само за 5 лв. Аз имам такова намерено в изтърбушената кухня на отдавна закрито поделение. Тежко, с дебели стени и дръжка.
    Обемът му е към 280 мл, а аз искам по-голям. Въпросът е може ли да купя две да срежа дъното на едното и другото през средата и да се затварят и полират така, че да стане по-голямо?
    Да, знам колко безсмислено звучи, но все пак може ли да стане? Стоманата според сайта е 18/10. Стругар имам да ги отреже правилно и мерак имам за подобен крайно странен проект.
    Благодаря.
    LZ1DSM

  • #2
    Може.
    съмнявам се да ти хареса цената.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      Само да не е некоя китайска неръждавейка, продават големи фалшификати. Жената си беше купила тава от алпака /неръждаема/ и затиснахме киселото зеле с нея. След месец се оказа че тавата си е стоманена и неръждаемото е само покритие. Киселината на зелето го изяде.

      Коментар


      • Stbd
        Stbd коментира
        Редактиране на коментар
        Истинската неръждавейка ръждясва под вода и се разяжда и в дълбочина. Има разни особени, които могат да работят и без въздух. Контактът с въздух е важното.

    • #4
      Да, наистина крайно странен проект! Но е напълно възможно да се осъществи. Крайния резултат обаче на мен никога не би ми харесал! По простата причина че колкото и да полираш заваркта няма как да не личи. И точно там се събират мръсотий. Ако ламарината е наистина дебела, първо се заварява отвън и после отвътре.Частите трябва да, са плътно допрени едно към друго и много на често прихванати. По възможност заварката да се изпълни импулсно.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #5
        Weldere, завари на човека халбата той ше си я ползва и с чертичка. ​​​​​

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Подкрепям!

      • #6
        Може да се завари с пулсово телоподаващо бързо и сигурно. Аз имам Чебора пулсет и с нея без проблем заварявам в пулсов режим тънки нераждавейки.

        Коментар


        • #7
          Тази съдове от Соца са доста дебели и без проблем ще се заварят, но за добър декоративен ефект трябва да ти ги завари някой професионалист на аргон да шлайфаш първа ръка заварката и пак при аргончика да попълни евентуалните ниски места пак шлайф и ако няма ниски места мажеш с един препарат за почистване на неръждавейка полираш до блясък с паста и готово.

          Стига да не те притеснява разхода от 20 тина лева за заваряването.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X