Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на редуцир-вентил за кислород

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на редуцир-вентил за кислород

    От много време имам ето този вентил.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_191654.jpg
Прегледи:986
Размер:462.7 КБ
ID:6738215
    До по-миналата година си работеше без проблеми. Някога е ползван професионално, но от както е при мен се пуска по веднъж-дваж годишно, колкото да нагрея някоя гайка. Миналата година изобщо не ми е трябвал.

    Пуснах го тези дни и установих, че не редуцира налягането вече. Надува до над 10 атм, сработва предпазния клапан и почва да изпуска от там.
    Реших, че нещо се е замърсил или клеясал с последва разглобяване и почиснване.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_191920.jpg
Прегледи:858
Размер:505.9 КБ
ID:6738216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_192036.jpg
Прегледи:948
Размер:355.9 КБ
ID:6738218


    Обаче не! Мембраната е здрава и в идеално състояние. Съмнявам се в игления клапан и пружините му.
    Ей тия:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_191956.jpg
Прегледи:855
Размер:343.0 КБ
ID:6738217


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210502_192058.jpg
Прегледи:836
Размер:368.8 КБ
ID:6738219


    Въпроса ми е от къде в София могат да се закупят тези части или къде мога да го дам на ремонт?
    Случайно съм се сетил, че мога да си купя и нов, но първо искам да опитам по трудния начин. Така или иначе за 1-2 пъти в годината няма да дам 100-200 лв. за вентил, а тези от 50-60 ми се виждат китайски ментаци, които едва ли са по качествени от моя.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    Не знам за ремонт, но като гледам по снимките-този вентил е видял не едно или две падания на бутилка, както е монтиран към нея.
    Китайските вентили си работят нормално, не се плаши от тях. Моя е такъв, и си работи. Ползвам го по няколко пъти на месец де, не е като да е на работа в някоя скрападжийница.

    П.П. Жичкаджиите имат един лаф-"ефект на отвертката". Носят ти някакъв неработещ уред, отварящ го-гледаш всичко си е в ред. Затваряш и уреда си работи.
    Та пробвай-сглоби вентила, може и при него да има "ефект на ключа"
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Дедото беше автотенекиджия -бог да го прости и наистина доста Лади и Москвичи е изкърпил. Няма начин да не е падал.
      Но дето се казва- в негова памет искам първо да се опитам тоя да го съживя (до по миналата година си работеше) пък ако не успея, ще грабвам някой нов и това е.

  • #3
    Раздвижи клапанчето и провери за деруги по бронза, някъде където може да е задържал, ако видиш такива, почисти ги с шкурка.Вътре не го смазвай с нищо.После следва да работи още едни 30-40 години.
    Китайски няма смисъл да си вземаш, от тези се намират втора ръка за смешни пари, последно си напазарувах такъв за 20 лева заедно с пълна бутилка,оксиженисти няма вече.

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      За смазването зная.
      Иначе няма никакви деруги никъде. Прегледах и дори не се наложи да зачиствам. Вътрешноста изглежда почти идеално. Само външно изглежда окаян.

      Съмнявам се в червеното уплътнение на клапанчето( вижда се следа където е лягало), и в пружината, която го притиска.

  • #4
    Правилно се съмняваш в червеното уплътнение. Заради него надува, но в общи линии, самото то не подлежи на ремонт. Опитвал съм "на коляно" да го шлайфам до заличаване на каналчетата, но много трудно се постига права равнина. Държи по месец и пак почва да надува. Верно, че става дума за преди 30 години, когато кърпенето с оксижен все още беше на мода и редуцирът работеше по 10-12 часа на ден
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Тъй тъй! За това търся сервиз или майстор, като съм склонен да платя за ремонта дори и цената на чисто нов „китаец“ стига маистора и частите да са добри. За жалост „гуглето“ не ми плюе резултати по въпроса.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Колега това е ГДРейски редуцир - вентил . За него оригинални резервни части отдавна няма щото и държавата я няма . По преебалниците още се намират нови такива за педесетина лева . До преди няколко години държах горе няколко щайги с попиляни такива и полски ама ги пратих на вторични преди 2 години като почна ликвидацията . Аз лично работя с месерски .
      Последно редактирано от sek.1; 04-06-21, 21:41.

  • #5
    Камартон имат сервиз. Пращал съм за ремонт там.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #6
      Обади ми се 0889 522 036 Асен
      Мисля, че имам части.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря колега, ще звънна след празниците.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        A случайно да имаш кранчета за българските горелки?

    • #7
      Мини с горелката пък ще видим.... стара къща....
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #8
        Такааа! Търсих къде ли не, молих се на кого ли не и нищо, както се и очакваше.
        На края ми писна. Изрових от мазето една стара бормашинка с хоризонтална стойка от някакъв съветски хоби комплект. Хванах детайла в патронника и с няколко вида ситни шкурки го зашлайфах. Канала изчезна и се надявам, че стана максимално добре.
        Монтирах го и за сега държи. Ще видим до кога...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210607_154451.jpg
Прегледи:629
Размер:462.1 КБ
ID:6746911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210607_154517.jpg
Прегледи:599
Размер:365.8 КБ
ID:6746912
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Тъй, тъй! Неволята е най-великият преподавател по всичкология, както казвахме едно време

        • siem
          siem коментира
          Редактиране на коментар
          Рекох си, че ще го направя и понеже съм малко опак човек- го направих. Сега до колко ще издържи е друг въпрос, но с моя темп на работа си надявам да е много.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X