Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на електрожен за домашни условия (България vs Италия)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на електрожен за домашни условия (България vs Италия)

    Здравейте!

    Начинаещ съм в заварките, но имам желание да се науча да си върша работата сам , тъй като се изморих да търся познати / майстори за някоя и друга заварка из мазето и двора на къщата Ето защо, реших да инвестирам средства и време в закупуването на нов електрожен за домашни задачи. Основно ще заварявам черни метали (винкели и колове, както и правя маси с метални констукции).

    Доста изчетох в интернет, но бих се радвал някой да ме посъветва кой измежду следните модели би бил оптималното решение за мен:

    1. DEL MMA 145 (БГ производство)
    2. DEL MMA 160 (БГ производство)
    3. Stanley WD130IC1, 130 A (уж всичко е правено в Италия и бил супер надежден)

    Основните ми изисквания са да се работи лесно с машината (настройките), да е стабилна и да има читав сервиз (да не се налага, но все пак).

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Бисер

  • #2
    Всьо и всех е с готови части мейд ин знаеш къде па асемблирано незнам си къде па и пише на него незнам си какво.......

    Въпроса е квото и да вземеш кой ще го сервизира и до къде ще пращаш ако нещо стане
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • ivo-police
      ivo-police коментира
      Редактиране на коментар
      Откровенни глупости ...имам телоподаващо на редко над 20 години никога не е сервизирано както и не знам някоя кракра да е умряла.Какво значи да сервизираме заваръчна техника,тя ако е качествена изкарва няколко поколения.

    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      Абе и аз тука дето работя има едни джилеза трафове за лунички дето са на по 20 години (можеха и още 50 да изкарат ама не са еко меко) и тежат по 10 кила единия ама ги сменяме с едни импулсни за ЛЕД дето тежат по 50 грама и изкарват по 2-3 години ако не ги мъчиш де
      Последно редактирано от rosen_offroad; 23-11-20, 00:19.

  • #3
    Първоначално публикуван от bsimeonoff Преглед на мнение
    Здравейте!

    Начинаещ съм в заварките, но имам желание да се науча да си върша работата сам , тъй като се изморих да търся познати / майстори за някоя и друга заварка из мазето и двора на къщата Ето защо, реших да инвестирам средства и време в закупуването на нов електрожен за домашни задачи. Основно ще заварявам черни метали (винкели и колове, както и правя маси с метални констукции).

    Доста изчетох в интернет, но бих се радвал някой да ме посъветва кой измежду следните модели би бил оптималното решение за мен:

    1. DEL MMA 145 (БГ производство)
    2. DEL MMA 160 (БГ производство)
    3. Stanley WD130IC1, 130 A (уж всичко е правено в Италия и бил супер надежден)

    Основните ми изисквания са да се работи лесно с машината (настройките), да е стабилна и да има читав сервиз (да не се налага, но все пак).

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Бисер
    Звънни за DEL тук:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf
    а ако си от София иди на място.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от bsimeonoff Преглед на мнение
      Здравейте!

      .......

      Основните ми изисквания са да се работи лесно с машината (настройките), да е стабилна и да има читав сервиз (да не се налага, но все пак).

      Благодаря предварително!

      Поздрави,
      Бисер

      http://www.iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html
      Тези машини са номер 1

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Има някакъв проблем с този сайт

    • #5
      Стенлито е нещо като франчайз. Те доста машини и битови уреди са така. Правят се по разни халета-кой където е имал място и разполага с някакви работници. Доставят се части, там се прави от тях нещо си и на другата седмица идва камионът да изкара готовата продукция. У нас не се правят.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #6
        ivo-police коментира
        Днес, 18:39
        Откровенни глупости ...имам телоподаващо на редко над 20 години никога не е сервизирано както и не знам някоя кракра да е умряла.Какво значи да сервизираме заваръчна техника,тя ако е качествена изкарва няколко поколения.
        Е какво да счупиш в трансформаторна машина та да я караш на сервиз? И най-елементарното телоподаващо на Айнхел, с алуминиеви намотки, работи под пълна пара сума ти време преди да го откраднат

        П.П. По темата - апарат на ДЕЛ заради 4 годишната гаранция, както и заради наличието на физически магазин.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #7
          Благодаря ви много за отговорите. Като гледам явно ще се насоча към ДЕЛ 145, тъй като не мисля, че по-мощен електрожен ще ми бъде необходим.

          Коментар


          • #8
            Привет! Днес ми попадна и тази опция: Арго-160 с окомплектовка за 215 лв. с 4 г. гаранция и сервиз.
            https://www.argo-market.com/Products/Details/1278

            Някой да може да ми помогне в избора между DEL 145 и Арго-160 , моля?

            Благодаря отново!

            Коментар


            • #9
              Аз бих взел DEL 145, понеже имат по-голяма сигурност. На Аргото реалния ампераж ще е по-малко от DEL-а.

              Коментар


              • #10
                Грешна ти е логиката за маломощна машина. Ако теглото не ти е фактор се купува най мощната която ти влиза в бюджета.
                относно настройките, той електрожена има една врътка всичко на всичко.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Грешна ти е логиката за маломощна машина. Ако теглото не ти е фактор се купува най мощната която ти влиза в бюджета. ....
                  Един път да сме на едно мнение с Търтея
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                    Един път да сме на едно мнение с Търтея
                    Ебасимусимолядругарко )))
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #13
                      Обяснете на човека защо, защото колкото повече толкова по-добре при инструментите - защото имат т.н. полезно време за работа, ако е маломощно примерно ще вари 1-2 мин и ще спре, термозащита или ще изяде бушона.

                      Ако е мощно ще вари(заварява) и ще пее докато ти се схване кръста

                      Същото важи и за винтовертите, и за електрожените, и за бормашините, и за ъглошлайфите и за двигателите на колите, само за жените не е така, там по-финните са по-дълговечни
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • Stbd
                        Stbd коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дел 145 не прегрява лесно.

                      • welderargon
                        welderargon коментира
                        Редактиране на коментар
                        ......................

                      • welderargon
                        welderargon коментира
                        Редактиране на коментар
                        В тоя форум що не могат да се трият грешно публикувани мнения? 🙄
                        Последно редактирано от welderargon; 25-11-20, 11:45.

                    • #14
                      Аргото имаха едни сини, ако този е като тях е много добър електрожен.
                      Има значение с какви електроди ще го ползваш, ако е за рутилови дел125 е много евтин и лек. Имам един такъв с който се катеря по покриви, хам е лек, хем не ми пука много и да падне.
                      Ако ми трябва електрожен за професионална работа с всички екстри отивам при Данчо (Делтех) той може да сглоби машина според нуждите, прави доработки дори и за подводно заваряване с намаляне на напрежението на празен ход и дистанционно за под вода .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                        Аз бих взел DEL 145, понеже имат по-голяма сигурност. На Аргото реалния ампераж ще е по-малко от DEL-а.
                        Не, толкова е колкото пише, ПВ 60% при 40 градуса на 160А. Иначе казано с 4 мм електрод не можеш да го претовариш. И да, това е синята машина в нови цветове и с добавена месингова щипка. Не лъжем с амперите и никога не сме го правили.

                        Коментар


                        • dragozow
                          dragozow коментира
                          Редактиране на коментар
                          Звънни ми на 0898798624 или дай телефон. Тези трафовите са вечни, но 40 кила са си 40 кила.

                        • BRANCO
                          BRANCO коментира
                          Редактиране на коментар
                          ОК, утре ще ти звънна. Аз не разбирам особено от заваряване, ама не ме топли, че бил вечен. Я изразходя 5-10 електрода на сезон, я не.

                        • dragozow
                          dragozow коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ок, звънни ми.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X