Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на електрожен

    Здравейте,
    Нужен ми е съвет относно марка електрожен, но имам няколко изисквания.
    Четох много в този форум и на други места и съвсем се раздвоих в избора поради множеството мнения и съвети.
    Понеже мисля за в бъдеще да се занимавам сериозно със заваряване (да си изкарвам хляба) съм се насочил към комбиниран електрожен за ВИГ(AC/DC) и РЕДЗ. Но може би на по-късен етап и МИГ/МАГ заваряване(макар, че моят инструктор ми казваше да не си пилея времето с МИГ/МАГ )
    Спрял съм се на този модел: TIG 200E AC/DC PULSE
    Китайски е и в България се продава поне доколкото видях за сега от 2 търговеца, но цените имат голяма разлика- 1798лв и 1350лв.Има включени кабели и шлангове, а китайският производител в Alibaba го продава само за около 900лв.
    Някой има ли пряко наблюдение и опит с тази машина? Или други препоръки?
    Бюджета ми е около 1500лв, но може да отпусна още малко , ако си заслужава.
    Също така чета много добри отзиви за ИЗА-190 и се чудя дали да не взема него за начало, за да се ошлайфам с електроди, а после ще мисля за AC/DC машина?
    Имам само изкаран курс РЕДЗ и Аргон - началните нива.
    Доколкото разбрах от форума има добри отзиви за АИГ, ВИКИ-Б, ДЕЛТЕХ.
    Моля само за откровенни и безпристрастни съвети на хора, които са се сблъсквали в практиката и имат опит. Приемам всякакви препоръки и съвети. Може и някой полезен линк- на български или други езици.

    Не бих искал да инвестирам пари на вятъра в някоя машина, с която после да имам само главоболия.
    PS: Обмислям и вариант за закупуване на 2ра употреба на нещо марково, но там пък няма гаранция и рискът е голям. Има ли в БГ вносители на 2ра употреба маркова заваръчна техника с гаранция?
    Благодаря предварително.
    Последно редактирано от inotln; 12-11-20, 14:17.

  • #2
    Ако ще си вадиш хляба с инструмент, според мен трябва най-хубавото от сериозна фирма с реална подръжка, тоест примерно нещо от доказаните Български фирми.

    Кемпита и други такива, не ти влизат в бюджета, за това аз мисля е удачно да звъннеш на някой от форумните партньори тук.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Дел и аиг са в София и дават да се пробва.
      демек, отиваш пипаш и тогава питаш пак ако имаш въпроси.
      ​​​​​​
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        .....и отстъпки правят....
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #5
          Ползвам от почти 4 години едно уникално нещо на АИГ .
          Работи почти всеки ден - ремонтна дейност . Не е средство за производсто .
          Нямам наблюдения над други .
          Препоръчвам нещата на Георги.
          Човека е тук във форума - виж му телефона и се разберете - успех

          Коментар


          • #6
            Едни хора останаха с очи като палачинки след ремонта на изделие от ламарина 6 и 8 мм, почти корабна, с електрожен дел 140 с големина колкото видеокасета с двойна дебелина и тегло колкото касета, С кило - две електроди 2,5 и 3,25. Изключително удобно и практично нещо.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от inotln Преглед на мнение
              Здравейте,
              Нужен ми е съвет относно марка електрожен, но имам няколко изисквания.
              Четох много в този форум и на други места и съвсем се раздвоих в избора поради множеството мнения и съвети.
              Понеже мисля за в бъдеще да се занимавам сериозно със заваряване (да си изкарвам хляба) съм се насочил към комбиниран електрожен за ВИГ(AC/DC) и РЕДЗ. Но може би на по-късен етап и МИГ/МАГ заваряване(макар, че моят инструктор ми казваше да не си пилея времето с МИГ/МАГ )
              Спрял съм се на този модел: TIG 200E AC/DC PULSE
              Китайски е и в България се продава поне доколкото видях за сега от 2 търговеца, но цените имат голяма разлика- 1798лв и 1350лв.Има включени кабели и шлангове, а китайският производител в Alibaba го продава само за около 900лв.
              Някой има ли пряко наблюдение и опит с тази машина? Или други препоръки?
              Бюджета ми е около 1500лв, но може да отпусна още малко , ако си заслужава.
              Също така чета много добри отзиви за ИЗА-190 и се чудя дали да не взема него за начало, за да се ошлайфам с електроди, а после ще мисля за AC/DC машина?
              Имам само изкаран курс РЕДЗ и Аргон - началните нива.
              Доколкото разбрах от форума има добри отзиви за АИГ, ВИКИ-Б, ДЕЛТЕХ.
              Моля само за откровенни и безпристрастни съвети на хора, които са се сблъсквали в практиката и имат опит. Приемам всякакви препоръки и съвети. Може и някой полезен линк- на български или други езици.

              Не бих искал да инвестирам пари на вятъра в някоя машина, с която после да имам само главоболия.
              PS: Обмислям и вариант за закупуване на 2ра употреба на нещо марково, но там пък няма гаранция и рискът е голям. Има ли в БГ вносители на 2ра употреба маркова заваръчна техника с гаранция?
              Благодаря предварително.
              Виж тук:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf

              От тях съм си взел електрожен,телоподаващо и вчера си купих и аргонов апарат!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Кой аргон взе?ас или само dc

            • #8
              Аз също купих наскоро от тях инверторен електрожен.
              Далеч не професионален такъв но не защото не предлагат такива а защото аз съм на светлинни години от професионализъм в темата
              Преди това като трябваше нещо да "капна" се подготвях псичхически дни преди това...
              Как да извадя идиотското 50кг+ соц-ръкоделие преди работа и после да го прибера.
              АИГ електроженчето тежи колкото пауър банката ми и с него даже аз успявам да правя заварки!

              Та с 2 ръце съм за изделията им!
              Когато реша, че ми трябва телоподаващо избощо няма да си губя времето в проучване и четене.

              Враг усраине

              Коментар


              • Rachido4x4
                Rachido4x4 коментира
                Редактиране на коментар
                Лошо няма в проучването и четенето .
                Аз проучих прочетох и имам 200А СО на АИГ.

            • #9
              Благодаря на всички за съветите и мненията, ще ги имам впредвид.))

              Коментар


              • #10
                Здравейте може ли мнение за този аргон https://www.alo.bg/6383439?fbclid=Iw...80%D0%B0%D1%82. Ако някой го е ползвал да сподели благодаря.

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от peich64 Преглед на мнение
                  Здравейте може ли мнение за този аргон https://www.alo.bg/6383439?fbclid=Iw...80%D0%B0%D1%82. Ако някой го е ползвал да сподели благодаря.
                  Обади се на тези:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf
                  за членове на форума има отстъпки,аз съм си взел всичко от тях и съм много доволен.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • peich64
                    peich64 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Бллагодаря ще звънна утре.

                • #12
                  Чета по нагоре и се замислих за питащия колега,който иска с една машина да си вади хляба ....към днешна дата имам 8 заваръчни машини и от тях,втората,седмата и осмата са ми правилните машини.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #13
                    До колегата Roninn,не ми трябва да си вадя хляба, а да си го имам в гаража за лични нужди.

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от peich64 Преглед на мнение
                      До колегата Roninn,не ми трябва да си вадя хляба, а да си го имам в гаража за лични нужди.
                      Не беше към теб лично ,а малко по нагоре ,друг колега беше питал .
                      За в гаража цо2 със електрожен...Делл имат една машина за 300-400 лв дел 145 мисля беше.

                      Цо-то работи учудващо читаво...електрожена не му го ползвам....За електрожен имам KiTin 165 и Kitin 190 и смятам че по добра машина в тоя клас на пазара трудно ще се намери.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #15
                        Ок. Аз го купих аргона и за сега съм доволен, поне заваря аломиний и то доста добре.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X