Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване с базични електроди 7018.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Оставам с впечатлението,че 100 волта DC е по опасно от 100 волта АС


    100 волта DC може и да не разбера че съм ги докоснал ,но 100 волта AC няма как да не разбереш,чисто практически.
    ​​​​​​
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      Е,недейте така бе хора.Вие убихте всичко детско в мене.100 волта дц може да са последното нещо дето няма да го усетиш.От там нататък нищо вече няма да усещаш (вечните ловни полета).Обясних при какви случаи - трябва да добавя и други - като диабет даречем, заради пониженото съпротивление на кожата ,ама защо да го правя .Хората които коментират са абсолютно наивно негативно настроени и отричат елементарната физика.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        100 волта в практиката не е нищо сериозно,почти всеки ден,да не кажа по няколко пъти на ден връзваме нещо под напрежение,това да се разбира с голи ръце държиш фаза 220/240 волта ,създали сме си навици.

        Миналата седмица имаме едно ново момче 18 годишно,тестваме ел.инсталация,преди да затворят стените ,девиатори,кръстати ключове и т.н

        Ние сме си свикнали,за нас е практика ,момъка ни гледа и по едно време го виждам как с едната ръка хваща всички кабели и почва да ги усуква като фитил и под напрежение.Само извиках не.....

        Той спря за секунда,но продължи да държи кабелите,последва шут в корема да пусне кабела...

        По една случайност не съм заголил фазата в свт кабела а само серията ....После му дръпнах половин час поредната лекция за Трудовата дисциплина и безопасност...и че така ще прави след поне половин година най-рано,като си създаде нужните навици.

        Та постоянно сме под напрежение,не е като да незнаем какво е..

        Преди всеки първи допир,бърша ръцете в панталона,нататък вече гипса стои като талк и поема влагата от кожата и не е нужно да се бършеш...
        Задължително поглеждам с какви обувки съм и дали не съм стъпил на нещо мокро...

        Най-често ме бие напрежение от климатици,в най общия случай около 110-130 волта...е туй най-го мразим..

        Оглеждам се къде около мен има метални колони и предмети,да не се докосна до тях и т.н

    • #18
      Има 2 гледни точки по въпроса кое е по опасното:

      1. Постоянния ток не минава през нулата и по трудно се пускаш сам.
      2. Променливия има по висока пикова стойност.

      За мен постоянния е по опасен, поради факта че източниците на постоянен ток край нас са с много по голям капацитет съответно възможност да ни убият.

      Аз работя с банка батерии за ЮПС на 460 волта постоянен ток и 200 А/часа.

      Ами на този волтаж се гледа много ама много по сериозно от променлив ниско напрежение 440 волта

      Да не кажа даже по сериозно от 6600 средно напрежение.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #19
        А виждаш ли Ронин като се замислиш си написал хубави работи .А сега се замисли - корпусник на кораба си заварява и заръмява дъжд.Да не мислиш че веднага се прибират.Те са на заработка и седят докато не завали здраво.Обувките им как няма да са от хубавите,те да не са в Чукундуристан ,че работодателя им да не знае дори колко души има.И както си стиска ръкохватката с 85 волта дц ...... и няма да я пусне никога,нали така ?Ако не се е случвало изобщо нямаше да го спомена,намират го след време ,когато вече няма смисъл да правят каквото и да е .И затова се взема решението - вдигне ли се съпротивлението между + и - след 1-2 секунди напрежението пада на 12-24 волта и 1-2 ампера.Чукнеш ли с електрода,се събужда и действа.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Преди 6-7 години,сме се качили много високо ,нещо като над 300 метра кула, да заварим една стойка за антена.Като заваля един порой,неможеш да слезеш ,не можеш да се скриеш,бяхме с още един колега.

          Върху инвертора сложихме няколко профила и отгоре списание някакво намерихме ,колкото се може да спасим положението да не гръмне машината.Заварявах и от маската течеше чешма върху ръцете ,не е истина ,но свършихме работа за 15 мин като през цялото време се изливаше порой върху нас ,без една шумка над нас като в капан.После още половин час ни валя,подгизнали слезнахме долу без аварии.

      • #20
        Не пишете излишни глупости. 60-80 волта мен ме удрят прилично, но ръцете ми се потят много. Има хора със суха кожа които понасят много повече.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #21
          Какво се плашите....нали след машината сме галванично разделени от мрежата. VRD-то споменато по-горе има съвсем друга мисия.

          Коментар


          • #22
            Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
            А виждаш ли Ронин като се замислиш си написал хубави работи .,........ .И затова се взема решението - вдигне ли се съпротивлението между + и - след 1-2 секунди напрежението пада на 12-24 волта и 1-2 ампера.Чукнеш ли с електрода,се събужда и действа.
            Някъде из къщи се намират платки с тиристори за старите електрожени,предназначението им е чисто икономически,да не брамчат на празен ход трафовете ,има предприятия по онова време,със стотици заваръчни машини в стенбай режим които харчат ток.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #23
              Да бе да.Ето материалче за четене, че много хора явно не са чели и сега разсъждават на глас.Ако намеря текста на евростандарта, който съответства на Австралийския стандарт ще кача и него.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X