Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване с базични електроди 7018.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване с базични електроди 7018.

    Здравейте,
    наскоро се прибрах в България от Австрия и реших да си спретна малка работилница
    В Австрия се учих да заварявам от приятел професионален заварчик и той ми разясни, че ниско водородните електроди за заваряване /базичните/ електроди /пример AWS7018, ОК48/, изискват освен предварително подсушаване, също така и електрожен с високо напрежение на отворената верига - OCV, според него повечето евтини инверторни електрожени не можели да заваряват качествено /лесно/ с такива електроди именно защото това напрежение на отворената верига било при тях 30-35 волта, а базичните елктроди изисквали поне 60-80 волта за запалване на дъгата.
    Аз няма да ставам професионален заварчик, но ми се иска да изуча материята колкото мога повече, тук четох доста теми и доста въпроси и искам да попитам, предлага ли се в България инверторен електрожен до 500 лв който да покрива по-горните изисквания. Аз лично гледах посочените тук във форума български фирми но такава характеристика не видях.

    Извинявам се ако темата е твърде лайшка или вече е дискутирана, просто не ми се дават луди пари за нещо професионално което няма да ползвам, но също така не искам да взема нещо което няма да ми върши пълноценна работа. Ясно ми е, че евтино и много качествено са взаимоизключващи се думи, но все пак.

    Благодаря!

  • #2
    Имам два KITIN 165 и 190 ако не бъркам на празен ход дават 90 волта по спомен.Работят отлично със всякакви електроди.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Иза99 на Панайот Бардарски или от Данчо от Делтех.

      Коментар


      • #4
        ... или АИГ от Асен , или Вики-Б от Енина , или РедкО , или даже Хасковските .
        Носиш си 10 бройки базични 3.2 кеф ти ОК , кеф ти Бьолер , кеф ти Чайна- Майна , искаш от търговеца да ти осигури условия - и ги топиш последователно . И гледаш кво става .
        ..а това дето осигурявали 30-35 V на празен ход , требе да са некви супер ментета . Даже у Лидл нема такива.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          Не знам твоя приятел колко инвертора е виждал на живо, ама аз дори телоподаващо с по-ниско отворено напрежение от 50 волта до сега не съм виждал. Масовите евтини китайски електрожени са между 60 и 90.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Не сте се разбали нещо.
            Това ОСВ е за чисти тансформатори. И само за някои електроди от серията ОК 48
            Иначе при нас първо пипаш, после вземаш
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              Не сте се разбали нещо.
              Това ОСВ е за чисти тансформатори.
              Разбрали сме, разбрали:

              Първоначално публикуван от grigor_stoichkov Преглед на мнение
              ...според него повечето евтини инверторни електрожени не можели да заваряват качествено /лесно/ с такива електроди именно защото това напрежение на отворената верига било при тях 30-35 волта...




              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • aig
                aig коментира
                Редактиране на коментар
                Точно де, точно. Загубени в превода. От австрийски (немски) на български и обратно. А пък и кой знае какво му е бръмчало в главата на австриеца в момента точно.....

            • #8
              Г-н Стойчков,по принцип трябва да се учите от квалифициран човек в областта обучение на заварчици.Иначе рискувате да повтаряте тази грешка.Приятеля с който сте се консултирали в Австрия очевидно не е и квалифициран заварчик ,да не говорим за обучаващ.Защо, защото намаляването на напрежението на стенбай е по евродиректива и касае безопастността на заварчика.Нали не си представяте изобщо сценката - заваръчен апарат с 68-75 волта на стендбай , стъпил върху метал на открито заварчик,ако внезапно завали или метала бъде намокрен - заварчика умира !!!
              Затова съвременнтите инвертори автоматично изключват стендбай напрежението след 20 сек.и остава само 24 волта дц - оперативно . Ако чукнете електрода или кнопката на горелката, напрежението на стендбай се възстановява и електрода пали.
              Разбира се не гарантирам че всички работят тоно така, но принципа е този.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар


              • #9
                Ако се мреше от 70 волта нямаше да има живи заварчици .
                Данчо има разработка и за подводно заваряване с ниско напрежение до приближаване на електрода до детайла.
                Има си читави машини за малко пари, това с еврогейските напрежения прецаква малко нещата .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #10
                  Ти самия колко пъти си държал 80 волта дц , я пробвай ! Въпрос на информираност !
                  Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                  Коментар


                  • #11
                    Има едно съвсем ново изобретение. Нарича се "ръкавици". Дори вече има и такива които са електроизолирани. Да живей прогресът!
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #12
                      Не мога да разбера смисъла от спора при условие че това е евродиректива.Електрожена ти ако е след едикоя си година трябва да го може и толкоз.
                      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                        Ти самия колко пъти си държал 80 волта дц , я пробвай ! Въпрос на информираност !
                        Редовно държа 200AC, жив и здрав съм (ама за подрбоности на лични или по тел, да не разводняваме)
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Абе добре че държиш 200 АС, ама искам да вида да хванеш 100 ДЦ - мога да се обзаложа че няма да е приятна гледка

                      • #14
                        Не ми е никакъв проблем електрожена ми да е със 100дц.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #15
                          Ами пожелавам ти да си жив и здрав ,но ти предлагам да не продължаваш да държиш нищо над 48 волта, щото безсмъртни няма, да знаеш.И наистина няма смисъл повече да разводняваме темата, човека разбра какво имаше да му кажем.
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X