Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Начинаещ и Kramer Mig 200 Dual pulse апарат.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Начинаещ и Kramer Mig 200 Dual pulse апарат.

    Здравейте,абсолютно начинаещ съм,но с голям мерак.Поръчах,този апарат ( Kramer Mig 200 Dual pulse)с идеята,че има пулсов режим.От изгледаното в нета се надявам да върши работа предвид ниската цена.Смятам да заварям само нисковъглеродна стомана(профили,тръби ~ 2mm),като качеството и вида на шева са ми важни макар и за хоби работа.
    Сега въпросите:
    1.Смятам да закупя Бутилка Аргон смес 8Л като за начало(не искам по-голяма),а след това?Пълнят ли,нова ли,да мисля за смесител две бутилки с аргон и цо2?От Стара Загора съм и незнам как седят нещата тук.
    2.Какъв редуцилвентил да търся(марка модел) и с ротаметър или манометър е по-добре?
    3.Марка модел на тела да препоръчате,като се има предвид по горните параметри?
    4.Соларна маска от около 50-100лв,като за начало?Ако подскажете и модел
    5.Спрей за пръски,какъв модел,марка?
    Незнам дали не пропускам нещо за сега,но знам,че като дойде апаратчето ще се сетя за още много въпроси...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Radoslav Penev; 23-05-20, 12:18.

  • #2
    1. За смесването на газовете,без уред няма да се получи,имаше теми из форума как да си подготвиш нещата.Две бутилки винаги е по добре,аз имам 5 бр.и вчера си купих по случайност още една 2кг.комплект с кран и заредена.

    2.Стсндартен с два манометъра ,един за налягането в бутилката и един за разхода в литри .Първия е излишен,аз ги махнах и сега пак ще си ги сложа,защото като свърши газта,първо се сещам че е затапила бързата връзка,после че е блокирал клапана и накрая че се е запушил шланга,а то всеки път в 99% от случаите е свършила газта,ама нали преди малко имаше ....и първо търся технически проблем!

    3.Маска от аиг ,със възможно най-големия визьор,120-140 лв.

    В момента има и някаква промоция на някакви по скъпи вероятно и по качествени.

    Ако искаш красиви шевове, трябваше да вземеш аргон,то не е и късно де!

    5.Спрей за пръски ,ползвам за дюзите,никога не съм пръскал детайла,чат пат и визьора пръскам със спрей,докато е влажен,се вижда отлично.

    Бинзел ползвам,има и пасти ,зависи какво ти е по удобно.
    Последно редактирано от Roninn; 23-05-20, 15:22.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      1. Без уред повече от 5 години си смесвам, никакъв проблем. Има няколко неща, които се следят, за да си настроиш сместа, но с писане не мога да помогна, телефона ми е в подписа .
      Пулс за черно 2мм според мен не е приложимо, също и газови смеси няма да оправдаят средствата, чист цо2 добра машина, и опит са напълно достатъчни .

  • #3
    Благодаря за информацията.
    За смесването гледах тук във форума темите и ми стана интересно да си направя и аз смесител. Първо да взема бутилка с готова смес и да се уча, а след това да ползвам бутилката само за агрон и да взема и такава с со2.
    За красиви шевове до колкото е възможно със телоподаващото ми е идеята, а по нататък може и за аргон да пробвам от чист мерак
    Все още преглеждам темите тук и разни клипове в ютуб... имам още много да си изяснявам, като цяло. Всеки съвет и коментар ми е ценен.
    Имам мотоциклет с изкривена тръбна рама(края на опашката) не е нещо конструктивно, но искам да го възтановя качествено и да се уча, най вече за други хоби дейности. Това по въпроса какво точно ще правя.

    Коментар


    • #4
      Да ти е честит апарата!Хубава машинка!
      Красиви шевове на ниско въглеродна стомана(профили,тръби ~ 2mm) могат да се получат и с обикновен качествен телоподаващ апарат. Пулс и двоен пулс са полезни предимно при заваряване на алуминий.Вариантите на готовите газови смеси които се предлагат от дистрибуторите са напълно достатъчни за извършване на всякакви дейности с хоби насоченост ,пък и не само за хоби! Така че придобиването или изработване на газов смесител в случая е абсолютно безсмислено!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #5
        Благодаря, ще го имам предвид!
        А, как седи въпроса с добавъчния материал, като качество.Имали какво да избирам, като взимам, марка или нещо друго освен химичния му състав естествено?

        Коментар


        • #6
          Не съм използвал много видове тел, но истината е, че не намирам разлика.
          Кажи повече за машинката. Видях някакъв клип в който заваряваха TIG с нея, но май с подраскване. Май няма запалване.
          Това нещо като синергично управление ли е? Задаваш ли дебелини на материалите или директно управляваш процесите?
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #7
            Машинката все още пътува към мен от Полша. Тук цената е 1200лв, а от ибей 950лв с доставка.
            За TIG , да няма безконтактно палене,води се lift TIG.Води се че е със синергитично управление, но ще мога да кажа повече, като поразровя менюто.

            Коментар


            • #8
              Може ли линк? Аз не успявам да го намеря на тази цена.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #9
                Незнам защо, но в момента наистина най-евтин се намира за 600 паунда. Прилагам снимка от ибей на която се вижда продавача и цената на която го пазарих. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200524_220346_com.android.chrome.jpg Прегледи:0 Размер:192.6 КБ ID:6606159

                Коментар


                • #10
                  Днес,пристигна машинката и успях да направя едно видео с менюто.По-горе sobax ме попита какво може да се настройва, а и на някой друг може да му е интересно.
                  Чакам си бутилката, редуцила и започвам експериментите... Очаквайте въпроси:Защо не става,къде бъркам и т.н.
                   

                  Коментар


                  • #11
                    Здравейте,днес дойде бутилката и редуцила. Започнах с опитите и ще помоля за мнение. Уточнявам, че за първи път заварям с каквото и да е и ми е трудно да свикна с маски, ръкавици и т.н.Даже още се стряскам, като почне да цвърчи От десетина опита постигнах това , на 65A 15V и 8л газ ц18. Материала е добре изчистен и е 2мм.Тренирах днес за прав и равномерен шев(не че ми се получава де) Въпроса е като настройки или нещо нередно да кажете да се насоча?

                    Коментар


                    • #12
                      Честита машинка ! Мерси за виртуалната разходка из менютата. Имам един въпрос - бърнбек и SLOP в менюто, не би ли трябвало да се настройват по време (секунди), а не в проценти и съответно ампери ? Аз ли нещо се бъркам или китайците са бъгясали фирмуеъра ?

                      Коментар


                      • Radoslav Penev
                        Radoslav Penev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря! Честно казано, незнам как трябва да е 🤔

                    • #13
                      Първоначално публикуван от Radoslav Penev Преглед на мнение
                      Здравейте,днес дойде бутилката и редуцила. Започнах с опитите и ще помоля за мнение. Уточнявам, че за първи път заварям с каквото и да е и ми е трудно да свикна с маски, ръкавици и т.н.Даже още се стряскам, като почне да цвърчи От десетина опита постигнах това , на 65A 15V и 8л газ ц18. Материала е добре изчистен и е 2мм.Тренирах днес за прав и равномерен шев(не че ми се получава де) Въпроса е като настройки или нещо нередно да кажете да се насоча?
                      Аз нямам какво да кажа!Заварката е прекрасна ,особено пък за човек който за първи път заварява!А щом си се оправил и с такова сложно меню си направо готов за професионалист !Много майстори ,уж професионалисти трябва да ти завидят!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • Radoslav Penev
                        Radoslav Penev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря за коментара. На мен ми хареса горе долу резултата, като сравнявам с това което виждам в YouTube, но ми трябваше мнение на хора, които се занимават с това.Ще продължавам с опитите на различни типове ъглови, вертикални и т.н заварки 🙂

                    • #14
                      Първоначално публикуван от deso_bg Преглед на мнение
                      . Имам един въпрос - бърнбек и SLOP в менюто, не би ли трябвало да се настройват по време (секунди), а не в проценти и съответно ампери ?
                      Няколко пъти разгледах менюто във виртуалната разходка.SLOP не видях! Ако под SLOP ( Down Slope например), трябва да разбираме функция която регулира времето на затихване на тока, то тя се регулира за време т.е. секунди.А Burnbac,по принцип също се регулира в секунди.Тук наистина е в проценти, което е малко странно ,но пък като свикнеш и знаеш какво правиш ,не е фатално че настройката е в %.Има много по зле конструирани китайски машини в които настройките дори не работят коректно!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #15
                        Разгледах си видеото и разбарах, че не съм показал всички функции. В първото ми видео където разопаковам и разглеждам менюто се вижда SLOP и да в ампери е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200531_144709_com.google.android.youtube.jpg
Прегледи:645
Размер:151.6 КБ
ID:6608367

                        . Това пише в ръководството: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200531_141630_com.google.android.apps.docs.jpg Прегледи:0 Размер:203.8 КБ ID:6608361Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200531_142754_com.google.android.apps.docs.jpg Прегледи:0 Размер:202.5 КБ ID:6608362
                        Последно редактирано от Radoslav Penev; 31-05-20, 13:55.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X