Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся съвет

    Здравейте,

    търся идея за свързване на алуминий към мед с цел максимално добра електрическа връзка. Знам че има припой за тези два метала, но не знам дали е достъпен у нас.

    Ще съм благодарен за всяка информация.

    Поздрави,

  • #2
    Има тема за запояване, там съм обяснил как се калайдисва алуминий. А веднъж като е калайдисан-после е песен с медта.
    За кабели ли става въпрос, или за други повърхности? За кабел малко трудно ще стане.

    Въпрос:
    Задължително ли е да се запоява? Ако се търси единствено добра електрическа връзка-това си е постижимо и с обикновено кербоване. Никъде в "енергото" не се ползва запояване, но не съм чул да има слаби връзки.
    Та една добра кербовка със съответните приставки и консумативи ще свърши добра работа.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Има биметални обувки и каквото се сетиш точно за тези цели. Не се занимавай с глупости. Има и за два кабела с различно сечение (алуминиевия обикновено е по-дебел), предствляват "тръбичка" за кербоване която от едната страна е мед, от другата алуминий заводски запоени, изляти или по някаква друга технология.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        Благодаря за отговорите.
        В случая не става дума за кабели. Това е антена от алуминиева тръба Ф40 която трябва да се свърже към медна шина 25х3. Всеки mOhm e от голямо значение. Ще е изложена на дъжд, сняг и всичко друго което е във въздуха. Сещам се само за механична връзка с биметални шайби и анти-оксидантна грес, но реших да попитам за други решения.

        Е, разбира се че може всичко да е от мед, но ще е доста по-тежко и по скъпо ;-)
        Последно редактирано от LZ5FI; 29-11-19, 08:28.

        Коментар


        • #5
          Пъхаш парче меден кабел в тЪрбата, трескаш я два пъти с чуко и нататък е лесно.

          ПП с плътно фи мед ще е по добре като се замисля
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            Има припой който споява мед и алуминий . Масово го ползват хладилните техници . За София със сигурност го има в Актив би при Бори Русев .http://www.activbe.bg/contacts/contacts.html
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Има припой който споява мед и алуминий . Масово го ползват хладилните техници . За София със сигурност го има в Актив би при Бори Русев .http://www.activbe.bg/contacts/contacts.html

              Благодаря! Ще му се обадя и ще питам.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X