Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Да ви питам ,къде в софия може да си преправя бутилката за пожерогасител в такава за телопованащо.

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
      Да ви питам ,къде в софия може да си преправя бутилката за пожерогасител в такава за телопованащо.
      В базата за газове на Орион. Трябва да се отвие крана, да се махне сондата, и да се завие крана обратно, ако е в ред. Ако не е в ред крана се сменя. Там имат и кранове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Благодаря ти !

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Каква е разликата за телоподаващото да има отделен магнит-вентил или вентил вграден в ръкохватката? В една тема се обсъждаха запушвания на отделните вентили за тези в ръкохватката не срещнах коментари, ама сигурно пак цената е определяща!

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
            Каква е разликата за телоподаващото да има отделен магнит-вентил или вентил вграден в ръкохватката? В една тема се обсъждаха запушвания на отделните вентили за тези в ръкохватката не срещнах коментари, ама сигурно пак цената е определяща!
            Магнет вентил в ръкохватката няма.Има една шлауфка която по някакъв начин се притиска от спусъка(копчето) в ръкохватката и по този начин се спира и пуска газта.И в повечето случаи тока в ръкохватката е постоянен независимо дали е натиснато копчето.
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              В ейнхела няма шина.
              Телоподаващо от тоя тип не съм отварял но електрожени изгоряли са ми носили поне десетина броя доскоро в работата ми се търкаляха още кутии от тях. Върха на сладоледа беше един с неясен производител в зелена кутия където освен че намотките бяха алуминиеви и магнитопровода беше заварен от най обикновенна черна ламарина даже и за силициева не се бяха поохарчили. При внимателна работа издържаха цели десетина електрода . Аз лично като видя машина с този тип шланг повече не я и гледам производител който и от един еврокънектор икономисва не ми се мисли къкво е вложил вътре.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                Магнет вентил в ръкохватката няма.Има една шлауфка която по някакъв начин се притиска от спусъка(копчето) в ръкохватката и по този начин се спира и пуска газта.И в повечето случаи тока в ръкохватката е постоянен независимо дали е натиснато копчето.
                Интересно,такава с шлаухка не съм виждал !?
                Това е устройството на ръкохватка с клапанче тази е на Фрониус http://welderargon.snimka.bg/hobby/w...9.12609453.big
                има и стандартни - клапанчето е на резба завиваш-развиваш и устройството е подобно ...
                Последно редактирано от welderargon; 15-02-11, 17:37.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Има има .Това с това клапанче е по-добрия вариянт,но тока пак си е постоянен.(поне на някои за Фрониус не съм сигурен)
                  Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Каква е разликата за телоподаващото да има отделен магнит-вентил или вентил вграден в ръкохватката? В една тема се обсъждаха запушвания на отделните вентили за тези в ръкохватката не срещнах коментари, ама сигурно пак цената е определяща!
                    Здравейте,
                    Когато вентилчето е в ръкохватката то това със сигурност е най-евтиното изпълнение.
                    Ти командваш със спусъка кога да започне да изтича газ и кога да свърши, защото като обереш "мекия спусък" тръгва газа, а когато го натиснеш до край тръгва и тела.
                    Клапанчето за газ в машината означава, че има отделно захранване за вентила, управляваващата платка и двигателчето, а не вземат напрежение от дъгата. Елементите които са вложени в машината са повече и може би не е правена икономия на "дребно".
                    Общо взето вентилчето в ръкохватката не е достатъчно надеждно и често излиза от строя. Имал съм случаи когато само О-пръстенчето сдава багажа, друг път оста на буталцето се е изкривила и т.н. и т.н. ама за да го ремонтираш всеки път трябва да прибягваш до "корекома" с разни остатъчни резервни части. Абе с две думи магнет вентила е проектиран да работи по-дълго и по-добре.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Интересно,такава с шлаухка не съм виждал !?
                      Това е устройството на ръкохватка с клапанче тази е на Фрониус http://welderargon.snimka.bg/hobby/w...9.12609453.big
                      има и стандартни - клапанчето е на резба завиваш-развиваш и устройството е подобно ...
                      До тук всичко е много добре!
                      Само че ако решиш да си сложиш ръкохватка фрониус - свърши с евтинийката!
                      Иначе със сигурност ще издържи много!
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        До тук всичко е много добре!
                        Само че ако решиш да си сложиш ръкохватка фрониус - свърши с евтинийката!
                        Иначе със сигурност ще издържи много!
                        Ми няма да реша да сложа ръкохватка точно пък на Фрониус! Показах картинката само за да се види устройството .
                        Само че това обяснение за СПУСЪКА не е ли за телоподаващо !? А на телопадаващо ръкохватка с клапан аз не съм виждал !? Ръкохватките с клапан са за ВИГ-поне така знам аз !!
                        Последно редактирано от welderargon; 16-02-11, 16:37.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Виж на някой варстрой,клапана е чисто механичен и стои в ръкохватката,има щифт който се задейства от спусъка малко преди микретата за пускане на телоподаващото.На енхела е смачкан маркуч,който освобождаваш със спусъка,изобщо "космически" технологии!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Виж на някой варстрой,клапана е чисто механичен и стои в ръкохватката,има щифт който се задейства от спусъка малко преди микретата за пускане на телоподаващото.На енхела е смачкан маркуч,който освобождаваш със спусъка,изобщо "космически" технологии!
                            "Без думи" - карикатура от Доньо Донев.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Тук май изкарахме "метро" марката Ейнхел като събирателен образ на евтиното китайско качество!

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Виж на някой варстрой,клапана е чисто механичен и стои в ръкохватката,има щифт който се задейства от спусъка малко преди микретата за пускане на телоподаващото.На енхела е смачкан маркуч,който освобождаваш със спусъка,изобщо "космически" технологии!
                                Абсолютно не евярно за Енхела.Устройството е същото като на ръкохватката която е показал колегата, но всичко е от пластмаса(крана), контакта на ел. верига е от две пластини на които са надянати кабелните обувки.Предния край на бутона първо натиска клапана и малко след това се затваря контакта.Моето беше от първите-купувано е още 2000г. и досега не съм имал проблем с ръкохватката(като изключим разглабяне ,че неможеше да си поведе новата тел след смяна на ролката).
                                П.П. Това не значи,че са перфектните машини, но щом и за тях се намират купувачи , явно им вършат работа.Скоро го продадох не защото не работеше, ами искам нещо 2в1 или 3в1 (инверторно разбира се)или.....ще видим докъде ще стигнат парите.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X