Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Колега sek.1, защо избра точно това телоподаващо?
    Беше преди 4 - 5 години лятото имахме да правим едни към 200 метра ограда от квадратни профили отделно врати и тнт заваръчна работа колкото искаш работехме с една служебна Кракра 250 амперова на втория ден още с включването пукна диодния блок и един колега донесе едно такова Тефи 4 дена заваряване по 12 часа трима човека се сменяхме на ръкохватката на тая машина и не мръдна . Колегата е електроинженер занимавал се е дълги години като бобиньор и определено разбира от трансформатори според него сред българските монофазни трансформаторни машини тази е най добрата няма другая такава с двуядрен трансформатор и 12 степени на регулиране . Оказа се че имам позиций в завода където се произвеждат хората ми предложиха цена на която не можах да устоя и я взех без да мисля повече . През годините в които работя с това телоподаващо само магнит вентила се скапа и си сложих един Данфус. Нито за секунда не съм съжалил за избора си машината е перфектна окомплектована е заводски с шланг Бинзел . Определено магазинската цена на тая машина не е малка последно миналата година я гледах на 1430 лева но и тях си ги заслужава .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Както споменах, завода преди е произвеждал кракра. Разработките за трафовете са от годините преди 10.10.1989 и тогава не се икономисваха материали.
      Първоначално се изкефих, че са ти сложили данфос, но сега разбирам, че това е твое подобрение. Добър (май най-добрия) избор.

      Вчера разгледахме EINHEL - a.
      Приятно съм изненадан от това което беше вътре. Имаше контактор за тока. Заваръчния кабел е 16 мм2. Шланга е добре направен. За парите си е добра покупка.
      Развързахме управлението на моторчето от дъгата постредством трафче и грец. Трябва да се смени и вентилатора, защото той е като за печка - духалка и общо взето върти въздуха вътре в кутията, а не взема отвън. И не е добре разположен.

      Пуснахме го с коргон и почти нямаше пръски!

      Общо взето - (приятна изненада) за тези пари е добра покупка!
      За ниския хоби клас е добро!
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Да производствената база в Извор е бивш филиал на Кракра Перник купена преди доста години . То в бизнеса с производство на заваръчна техника у нас много изненади няма . Хората занимаващи се с това или са бивши от Кракра или от КЗУ. Определено Тефи МЗТ Извор не икономисват от матеряли влагат доста медна шина в изделията си и то ПСТ - Ф със стъклокерамична изолация. Шланговете с които излизат машините от завода са Бинзел също определено не са от ефтините. С магнит вентилите нямат много голям избор на пазара от доста години има само китайски българските силистренски се исчерпаха като количества преди десетина години по старите им модели са с такива а и те са много здрави . Тоя Данфус го пазя повече от 20 години и накрая му дойде времето .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Собственика на завода е Г-н Филипов.
          познавам го лично.
          Пич Е!
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Собственика на завода е Г-н Филипов.
            познавам го лично.
            Пич Е!
            Ами като го познаваш защо се натовари с тая тесла Енхел ??? Освен моя модел имат и по малък 160 амперов с 5 кг ролка.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Чакай малко!
              Апарата не е мой!
              Колега от форума си го е купил! При това на изплащане!
              Аз само споделям какво съм видял и какво съм направил! Надявам се, че съм му помогнал по някакъв начин.

              Иначе, не бих препоръчал на никой каквото и да било трансформаторно телоподаващо! Инверторните на ДЕЛ са класа!
              В момента Данчо така ги направи, че заваряват алуминий, черно, неръждавейка и т.н.
              БЕЗ ПРЪСКИ! МАШИНАТА СЪСКА, А НЕ ПРЪСКА!!!!
              При това настройките са много прости!
              Ако искаш иди и виж! Обещавам ти, че ще хлъцнеш от кеф как работят! Спарки ги е пробвал и остана много доволен!
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Чакай малко!
                Апарата не е мой!
                Колега от форума си го е купил! При това на изплащане!
                Аз само споделям какво съм видял и какво съм направил! Надявам се, че съм му помогнал по някакъв начин.

                Иначе, не бих препоръчал на никой каквото и да било трансформаторно телоподаващо! Инверторните на ДЕЛ са класа!
                В момента Данчо така ги направи, че заваряват алуминий, черно, неръждавейка и т.н.
                БЕЗ ПРЪСКИ! МАШИНАТА СЪСКА, А НЕ ПРЪСКА!!!!
                При това настройките са много прости!
                Ако искаш иди и виж! Обещавам ти, че ще хлъцнеш от кеф как работят! Спарки ги е пробвал и остана много доволен!
                Натам съм се запътил само че днес не остана време . Разбрахме се с Данчо да погледне моя токоисточник (купен от германотурчина) дали може да му насади негово управление и телоподаващ модул .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Натам съм се запътил само че днес не остана време . Разбрахме се с Данчо да погледне моя токоисточник (купен от германотурчина) дали може да му насади негово управление и телоподаващ модул .
                  Имаш едни ръкавели при мен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Имаш едни ръкавели при мен.
                    Бях ги забравил . Тия дни ще мина да взема ония парчета желязо от човека и ще ти звънна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      здравейте.относно einhell ,на работа преди 5 години взехме такова от метро,около 650 лв.след леко преустройство на оста слагаме ролки от 5кг,беше ни писнало да навиваме тел,ползваме го изцяло за заваряване на малки конструкции от водопроводни трьби,заваряме малко-около10 кг тел на месец,проблеми не сме имали никакви,но мен специално много ме дразни 4е телта е постоянно под напрежение,но за толкова пари толкова

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        ... Вчера разгледахме EINHEL - a.
                        Приятно съм изненадан от това което беше вътре. Имаше контактор за тока. Заваръчния кабел е 16 мм2. Шланга е добре направен. За парите си е добра покупка.
                        Развързахме управлението на моторчето от дъгата постредством трафче и грец. Трябва да се смени и вентилатора, защото той е като за печка - духалка и общо взето върти въздуха вътре в кутията, а не взема отвън. И не е добре разположен.
                        Пуснахме го с коргон и почти нямаше пръски!....

                        А ето и това, което по-точно направихме, в снимки

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01639_2.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5265462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01638_2.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5265463

                        След това подобрение, няма нищо общо с това, което купих от магазина.
                        [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
                          здравейте.относно einhell ,на работа преди 5 години взехме такова от метро,около 650 лв.след леко преустройство на оста слагаме ролки от 5кг,беше ни писнало да навиваме тел,ползваме го изцяло за заваряване на малки конструкции от водопроводни трьби,заваряме малко-около10 кг тел на месец,проблеми не сме имали никакви,но мен специално много ме дразни 4е телта е постоянно под напрежение,но за толкова пари толкова
                          Колега за 700 лв. без ддс се взема инверторна машина 170А с тел до 1.2 мм ....и 15 кг. ролка и предвидена за натоварвания..!

                          п.п Макар че преди 5 г. нещата бяха другояче !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ....и 15 кг. ролка и предвидена за натоварвания..!
                            Гледал ли си колко вата е мотора на телоподаващото? Щото ако е под 50, желателно дори 80, работата с 15кг ролка тел 1.2 е само добро пожелание.

                            И друго, коя е тая плътна тел 1.2, дето да може да се работи на 170А инвертор, като в режим късо (имам в предвид самия момент на късо съединение) тая машина трябва да може да даде едни над 400А ток, за да я топи?

                            Иначе казано, опитвал ли си лично тая машина, на честни (реално измерени) 170А с тел 1.2? Щото силно ме съмнява резултата да е особено цветущ.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Не съм я пробвал но съм готов да се обзаложим !Кажи условията ?Давам пълен избор от твоя страна.Разполагам с такава машина 1 мм,от тебе съдийската комисия ! От мене тела на 1. мм
                              Не съм се замислял но защо ако на 0.8 работя максимум на 1/3 от възможностите на машината то тогава 1.2 би трябвало да е под 2/3 ...инъче да работил съм с 1.2 тел но не на собствена машина и те уверявам че тока е бил под 200 А

                              п.п Сега чета че при обръщане на ролката мога да захапя и 1.2 мм ..има канали 3 бр. за 0.8-1-1.2 мм !

                              Само не ми става ясно как ще избера средния канал !
                              Последно редактирано от Roninn; 22-05-11, 00:39.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                но не на собствена машина и те уверявам че тока е бил под 200 А
                                Общия ток е бил под 200А Реално, тел 1.2 има смисъл от 140-150А нагоре, и това е долната граница за тая тел въобще. В момвнта на късо съединение обаче машината трябва да даде примерно едни 400А за тел 1.2, ако от нея се иска равномерна работа.

                                Виж колко вата е мотора, ако пише на него.

                                За другото - пробвай. Няма какво да се обзалагаме толкоз. При 170А на повече от 1.0 плътна черна тел файдата е силно под въпрос още по дефиниция.

                                Пък ако не съм прав, при удобен случай - черпя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X