Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Абсолютно не евярно за Енхела.Устройството е същото като на ръкохватката която е показал колегата, но всичко е от пластмаса(крана), контакта на ел. верига е от две пластини на които са надянати кабелните обувки.Предния край на бутона първо натиска клапана и малко след това се затваря контакта.Моето беше от първите-купувано е още 2000г. и досега не съм имал проблем с ръкохватката(като изключим разглабяне ,че неможеше да си поведе новата тел след смяна на ролката).
    П.П. Това не значи,че са перфектните машини, но щом и за тях се намират купувачи , явно им вършат работа.Скоро го продадох не защото не работеше, ами искам нещо 2в1 или 3в1 (инверторно разбира се)или.....ще видим докъде ще стигнат парите.
    Ама разбира се. Някои карат опел корса, други мерцедес S класа, трети - кални джипки и прочие. Ако никой не ги купуваше, нямаше да ги има на пазара. Въпроса е какво получаваш за парите си, още повече при наличие на толкова много "домашни" фирми.

    Просто ако ще се купува трансформаторно, не си струва да се търси някакво от майната си. Тук имаме поне 3 фирми, дето работят от незнайно колко време вече.

    ...макар че и Струна и Редко имат например машини без евроконектор, което за мен отново е гламава работа, при положение че такъв струва 20лв и се продава свободно в еBay.

    А машина с евро конектор значи машина с електрически клапан.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Виж на някой варстрой,клапана е чисто механичен и стои в ръкохватката,има щифт който се задейства от спусъка малко преди микретата за пускане на телоподаващото.На енхела е смачкан маркуч,който освобождаваш със спусъка,изобщо "космически" технологии!
      Наистина това не подлежи на коментар !!!Добре че съм нямал достъп до подобни "космически" технологии!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Тук имаме поне 3 фирми, дето работят от незнайно колко време вече....макар че и Струна и Редко имат например машини без евроконектор, което за мен отново е гламава работа, при положение че такъв струва 20лв и се продава свободно в еBay.

        А машина с евро конектор значи машина с електрически клапан.
        Редко и Харко направиха машините без конектор заради Einhel като евтина българска алтернатива.
        Направиха ги като копие само, че са доста по-читави.
        И въпреки, че цедиха цената, пак са по скъпи, защото неможе да се стигне китайската цена. Все пак и трафовете им са медни.
        Бинцел също предлагат шлангове с клапан в спусъка, но нямат нищо общо с китайските.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...280-преди две седмици с двама мой приятели закупих ме по еди апарат кобел от Англия с мощност 200-ам.-на цена-245 лири.

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Ами като гледам много ми приличат на апаратите в "Баумакс" и на цена са горе долу същите, според мен не са много по на сметка.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              колега,пишеш го за спорта ли ?Чуждото грозде винаги е кисело,но нещата са следните в Редко за 200-ампера искат около 1200лв.за Енхел -170 -към -750лв.250х 2.30=575лв.Енхел от 150ампера ,което не става за нищо (работил съм много с него)го закупи един познат за 550лв .

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Не се засягай колега, ама и на мен много ми прилича на едно, което си е чисто китайче,само дето не е от Ebay, а от един друг сайт Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:33.1 КБ
ID:5254181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5254180
                TLC 100
                TLC 120

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Възможно е но работи добре и е много яко.Може и в циганската махала да са го правили но за 580(толкова ми излезе) ще купя още едно до 1200лв.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Здравейте

                    Аз лично си купих това
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ad5c3a94570a9473870f53b2197e9ca0_450x450.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5254999
                    и то не, защото съм голям фен точно на тази марка, а защото от евтините ми изглежда най-добро, беше на промоция от 660 на 580 лева, а пък и с възможност за изплащане точно през моята банка - съвкупност, поради която го придобих в рамките на 20 минути, след като го видях на стелажа

                    Изобщо няма и да го ползвам за професионални цели - взех го просто за да го има и него в работилницата, да си правя разни неща. Електрожен за по-сериозните заварки си имам, иначе досега съм ползвал телоподаващо от познат, беше някакво чешко, мисля че също хоби серия, щото беше доста малко. Сега това съм го пускал само веднъж, за да го пробвам и общо - взето съм доволен, като го сравнявам с чешкото, няма разлика в работата. Тук чета за някакви подобрения, за някакво захранване на моторчето, даже бях писал на колегата zilala, по повод неговия пост, но така и не разбрах какво точно трябва да се направи, за да му се подобри работата. Днес му свалих капака и ето какво намерих вътре:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ed89fc340fa67fcdbd4bbab7acfc5f95_610x0.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5255001

                    та сега, някой може ли конкретно да каже какво трябва да се отдели и откъде, друг траф ли трябва да се монтира за моторчето и схемата, дето го контролира или какво ?
                    Разни неща като гаранции не ме касаят - така или иначе съм фен на направи си сам
                    Последно редактирано от photoman; 26-02-11, 16:00.
                    [U][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][URL="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019"]ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ ![/URL][/COLOR][/SIZE][/U]

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Така ми е малко трудно да преценя точно какво имаш вътре, но:
                      1. Трябва ти трафче за напрежението на моторчето и платката.
                      2. реленце което да се управлява от спусъка и през контактите да захранва трафчето.

                      Иначе на този модел май имаш възможност за регулиране на напрежението в повече от мин и макс.
                      Ако искаш - обади се ще го побългарим!
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Боже колко мъка и икономия има по тоя по тоя свят Няма оперативен трансформатор няма контактор не виждам и електро магнитен вентил който да пуска газта . Като цяло няма нещо в тая машина което да заслужава тия пари . Понеделник ще сваля капака на мойто да видите разликата как изглежда едно българско трансформаторно телоподаващо.
                        Последно редактирано от sek.1; 27-02-11, 06:07.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Наистина съм пропуснал контактора, ама ти не се притеснявай. Обаждай се и да го правиме.
                          След малко отивам към офиса, та ако искаш да му се порадваш - заповядай!
                          GSM 0889 522 036
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

                            Живо-здраво колега, ще може ли да хвърля едно око на схемата,в момента подобрявам моето, което е същото.благодаря!

                            Коментар


                            • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

                              Първоначално публикуван от Naro Преглед на мнение
                              Живо-здраво колега, ще може ли да хвърля едно око на схемата,в момента подобрявам моето, което е същото.благодаря!
                              Нямате проблем!

                              Идвай на място с машината и ще се прави!
                              Само се обади по телефона да съм си на мястото!
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

                                Сините телоподаващи на Айнхел са доста по-сносни от старите SGA-150. Имат контактор за захранването, нямат магнет вентил за газ. Намотките са медни а не алуминиеви. Успях да взема някакъв промоционален комплект с фотосоларен шлем и редуцир вентил за газ. Оказа се, че редуцира не работи коректно и го замених с полски преработен от кислороден. Заваръчния ток се регулира на 6 степени вместо на 4. Единственото подобрение, което и аз съм замислил е отделянето на захранването към регулатора на телоподаването. А сравнявайки цената на най-евтиното българско Струна и този комплект ще кажа, че за непрофесионални цели е перфектно. Струната е почти с 400 лв отгоре, което е доста за нещо, което не те храни.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X